Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: sieć wireless

Question sieć wireless

witam!
    na wstępie chciałbym przeprosić jeżeli taki temat już był- nie znalazłem..
    w swoim zasięgu mam 1 sieć wifi, sieć nie jest zabezpieczona hasłem, ale z kolei podłączyć się do niej nie mogę (brak odpowiedzi z routera lub network pointa )
    podejrzewam ze pozwala połączyć się po adresie MAC karty(to tylko moje podejrzenia ale nie mam dużo pojęcia na ten temat). wiec moje pytanie brzmi czy da się wygenerować taki adres MAC który sieć zaakceptuje (ewentualnie zrobić wpis dla mojego MAC) czy może brak łączenia wynika to z czegoś innego?
    proszę o w miarę szybką i prostą pomoc
    pozdrawiam bercik

Domyślnie

Da się zmienić MAC. Powiedz dokładniej jaką karte sieciową masz. Jaki system posiadasz. Nie wiem czy się to da robić na XP/Vista/Seven, ale na linuksie (BackTrack) się na pewno da.

Domyślnie

Sprawdź airodump-ng jakie adresy podpinają się do AP i podszyj się pod któryś.

Domyślnie

A o to chodziło. Sorka nie doczytałem twojego postu. Zrób tak jak pisze w poście wyżej.

Domyślnie

a ja mam takie szybkie pytanko
    jak odpalam airodump-ng to znajduje mi prawie 40 sieci ... problem jest w tym ze nie moge przesunąć okienka na dół i zobaczyć gdzie są podłączeni klienci

jakiś patent ?

Domyślnie

1. wylaczyc skanowanie kanalow i recznie podac na ktorym ma sluchac - wtedy zobaczysz zamiast 40 tyle ile na kanale siedzi...
    2. odpalic w terminalu w X'ach powiekszajac wczesniej okienko terminala
    3. wlaczyc logowanie do pliku - na pewno jest taka opcja
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

znalazłem na to sposób (tylko się nie śmiejcie :P )
    zmieniam sobie wielkość czcionki wyświetlaj w oknie terminala i się wtedy wszystko ładnie mieści

TQM dzięki za wskazówki

Domyślnie

Potem którymś z programów aircrack-ng wyślij do routera pakiet deautoryzacji klientów z sieci, jeśli użytkownik sieci ma windowsa, żeby ponownie połączyć się z WLAN będzie konieczny restart komputera, zanim ofiara zrestartuje PC połączysz się z punktem dostępu i ofiara będzie musiała czekać aż Ty skończysz korzystać z jej sieci

Ps. jak używasz airodumpna do wykrywania sieci to możesz spojrzeć jaki jest BSSID sieci i filtrować przez podanie BSSID, zobaczysz wtedy jaki jest ruch w sieci ile klientów jest podłączonych używając metod filtorania np.

airodump-ng -t <sposób zabezpieczenia sieci> w tym wypadku "-t OPN"
    -d <mac adres punktu dostępowego>
    -a pokaże tylko sieci z podłączonymi klientami (wtedy wiesz czy masz szanse przechwycić adres MAC tej sieci)

Domyślnie

Cytat Napisał agilob Zobacz post
    Potem którymś z programów aircrack-ng wyślij do routera pakiet deautoryzacji klientów z sieci, jeśli użytkownik sieci ma windowsa, żeby ponownie połączyć się z WLAN będzie konieczny restart komputera, zanim ofiara zrestartuje PC połączysz się z punktem dostępu i ofiara będzie musiała czekać aż Ty skończysz korzystać z jej sieci
    czy mógłbyś dokładniej przedstawic proces deautoryzacji sieci pewnie chodzi o aireplay tak czy nie do konca

Domyślnie

Cytat Napisał mafik5000 Zobacz post
    Da się zmienić MAC.
    Tak, na linuxie da się na 100%. Jeśli jest złożone filtrowanie adresów MAC, to sprawdź jakie są w tamtej sieci i zmień na któryś z dostępem .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania