Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Przygotowywanie się do analizy sieci - problemy ze sprzętem i zmiany w nim

Domyślnie Przygotowywanie się do analizy sieci - problemy ze sprzętem i zmiany w nim

Ostatnio udało mi się zakupić Dell Inspiron 1501.

Specyfikacja sprzętu:
    Procesor AMD Sempron 3500
    Karta graficzna ATI Mobility Radeon Xpress 1150 - 128 MB 256 MB Hypermemory
    2 GB RAM
    80 GB HDD
    Ekran panoramiczny
    Karta wifi Dell Wireless 1390 802.11g
    Napęd DVD-ROM/CD-RW

Karta Wi-Fi dokładnie to: Broadcom Corporation BCM4311 802.11 b/g WLAN (Rev 01)

Sprzęt jak można dostrzec nie należy do najnowszych, jak również nie był bez wad.

Obarczony był:
    Padniętą baterią
    Pęknięciem delikatnym na obudowie przy zawiasie.
    Odbarwieniem matrycy w dwóch miejscach.
    Porysowana górna część obudowy.

Jednak cena, 250 zł, stanowczo zachęcała do zakupu więc i kupiłem. Dokonałem wymiany baterii, standardowo w tym notebooku jest 4400mAh, ja wymieniłem na 6600mAH. Koszt: 205 zł. Dalej zastanawiałem się nad wymianą górnej części obudowy oraz matrycy jednak stwierdziłem że do pracy nie wymiana ta będzie całkowicie zbędna.

Rozpocząłem swoją przygodę z nim od wyboru systemu. Padło na Debian Linux Sid/Experimental. Stwierdziłem że jak iść to na całego Instalacja przebiegła bez większych problemów. Wstępnie problemy sprawiała grafika i sterowniki jednak tutaj z pomocą przyszedł SGFXI i po problemie.

Zacząłem więc zabawy z Wi-Fi. Po przejrzeniu google i przeczytaniu paru stron zainstalowałem odpowiedni firmware. Wi-Fi ożyło. Odnalazłem kilka sieci. Część wolno dostępna jednak większość zabezpieczona. Stwierdziłem więc dlaczego nie czas już na naukę w kierunku analizy sieci i przełamywań zabezpieczeń.

Po przejrzeniu tematów na hack.pl i google zacząłem zabawy. No i tutaj natrafiłem na problemy. Karta Broadcom kompletnie nie chciała współpracować. Na różne sposoby, korzystając z porad napisanych w różnych miejscach sieci nie udało się nic zdziałać. Po wymianie PW z @TQM i idąc za jego radą postanowiłem wymienić kartę wewnątrz notebooka na któregoś z atherosów. Ostrzeżono mnie że część producentów blokuje zmiany wewnętrznych kart wi-fi. Jednak karta taka to koszt ~50 zł więc stwierdziłem dlaczego nie warto spróbować.

Obecnie zastanawiam się nad modelem karty dokładnie.

CDN ....

PS. Temat będę rozwijać wraz z tym co będę kupować i jakie zmiany będę wprowadzać oraz późniejsze testowanie sieci po dokonanych zmianach. Dołączać będę fotografię. Samego notebooka jak i zdjęcia które zrobię przy wymianie karty.

Domyślnie

Sorry za offtopic ale lepiej było by gdybyś opisywał TYLKO problemy, a nie całą historie zakupu laptopa i baterii.... niektórzy już na początku czytania mogą zwątpić, napisałeś tyle linijek, tyle niepotrzebnych linijek tekstu, dla mnie to co najważniejsze zawarte było w:
    "Karta Wi-Fi dokładnie to: Broadcom Corporation BCM4311 802.11 b/g WLAN (Rev 01)....Padło na Debian Linux Sid/Experimental....Karta Broadcom kompletnie nie chciała współpracować...." a resztą tekstu się męczyłem.

Staraj się pisać zwięźle i na temat

"Dołączać będę fotografię. Samego notebooka jak i zdjęcia które zrobię przy wymianie karty." Jak zdjęcia notebooka na forum mogą komukolwiek pomóc w rozwiązywaniu problemów z analizą sieci wi-fi?

Domyślnie

Zamierzenie pisania. Stworzyć całość. Opisując jak to było od początku. Pisanie jednak jest w formie historii.

Zdjęcia notebooka w celu uwidocznienia w jakim stanie jest urządzenie za 250 zł. Do tego sądzę, że cześć osób nie ma wiedzy nt wymiany wewnętrznych komponentów notebooka. Lepiej pokazać to obrazowo.

Ma też pokazać, że tak naprawdę nie trzeba jakiegoś wielce drogiego sprzętu aby móc nauczyć się czegoś takiego oraz że jak się chce to można
    Ostatnio edytowane przez mlodszy : 02-27-2010 - 08:32

Zasady Postowania