Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Brak lub bradzo ograniczony dostęp do internetu ? Jaka przyczyna?

Question Brak lub bradzo ograniczony dostęp do internetu ? Jaka przyczyna?

Witam!
    Mam taki problem z siecią, hasło WEP mam, internet hulał aż miło, później pojawiły się schodki, bo doszła filtracja MAC, też sobie z tym poradziłem, ale zauważyłem że internet strasznie wolno chodzi, często strony nie chcą się wczytać, jest strasznie ograniczony. Do AP było podpiętych 4 klientów, spisałem ich adresy MAC, i tak zamieniam jak nie ten to inny, ale poprawy nie widzę. Albo mi się wydaje, albo tuż po połączeniu internet działa normalnie, po ok 30 sekundach zwalnia straszne...

CO to może być

Domyślnie

Jaki masz router? Szyfrowanie spowalnia tym bardziej jak ma się kiepski router..Jak masz wolne łącze internetowe to też nie dziwota, że słabo idzie Próbuj zmianę sterowników, nowszy firmware...

A najlepiej to po testuj: najpierw podłączasz 1 komp to sieci i patrzysz jak idzie, później 2-gi itd...
    To co robię to tylko hobby...
    Miejsce Polska, system samowolka, cel to forsa - w tym tkwi sekret. Biorę co los da, życie made in Polska, to jest moje miejsce, bo kocham to miejsce.
    http://images35.fotosik.pl/60/8b30de7006ef376e.jpg

Domyślnie

Zalozyc wlasny net albo dogadac sie z kolesiem od ktorego kradniesz... bo z watku jasno wynika ze podpinasz sie do czyjejs sieci bez wiedzy i zgody wlasciciela - dowodem niech bedzie wprowadzenie filtracji MAC ktorej wczesniej nie bylo

Serio - najprostsze rozwiazanie... kto nie pyta ten nie ma, idz do delikwenta i sie dogadaj aby dal Ci dostep.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Mam własny net ale przez modem 3G, ból jest taki, ze lubie czasem pograć w grę Urban Terror no ale w tym moim 3G pingi mam po 200-300ms. Pozatym chętnie bym się dogadał z właścicielem jakbym wiedział gdzie mieszka, to nie sąsiad, bo jego sieci moja karta wbudowana w laptop nie widzi, to dalszy sąsiad jedyny z 16 który ma szyfrowanie WEP..
    Mieszkam w Irlandii i myślałem założyć internet w UPC, tyle że nie lubię rzeczy na umowy :| dzis jestem tu a jutro mogę być w chinach, a umowa to umowa Jakby mieli coś typu pre-paid to bym chetnie skorzystał...

No nic pożyjemy zobaczymy

Domyślnie

Ha! Znam problem :-)
    Poszukaj dokladnie - wiem ze sa firmy ktore daja net z miesiaca na miesiac - oplata instalacyjna wieksza ale kontrakt miesieczny, atomatycznie odnawiany z okresem wypowiedzenia 30 dni... w UK bym Ci powiedzial kto zaklada takie lacza ale w Irlandii niestety nie patrzlaem jeszcze.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania