Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Antena klienta skierowana na antenę klienta. Czy złapie w taki sposób Mac adres ?

Domyślnie Antena klienta skierowana na antenę klienta. Czy złapie w taki sposób Mac adres ?

Witam serdecznie

Mam takie pytanie.
    Czy jak skieruję swoją antenę bezprzewodową z odpalonym airodump-ng na antenę klienta która znajduje się kilka metrów od mojej anteny, czy wyłapie wtedy tylko ten jeden jedyny mac adres od tego klienta ?
    Czy niestety muszę skierować swoją antenę na punkt dostępowy, ale wtedy nie bende wiedział jaki mac adres ma klient który ma kilka metrów antenę oddaloną od mojej.
    Jak się dowiedzieć jaki mac adres ma antena oddalona kilka metrów od mojej anteny ?

Domyślnie

Parametr mocy sygnału powinien być wyznacznikiem w określeniu miejsca źródła nadawania. Zależy też, jakiej anteny używasz. Zmiana ustawienia anteny powinna zwiększać lub zmniejszać moc sygnału, co pozwoli ustalić +/- źródło sygnału.

Jednak nie ma żadnej możliwości ignorowania pozostałych pakietów techniką fizyczną. Zawsze jakieś dotrą, jeśli jest sygnał w pobliżu.

Domyślnie

Cytat Napisał Mad_Dud Zobacz post
    Parametr mocy sygnału powinien być wyznacznikiem w określeniu miejsca źródła nadawania. Zależy też, jakiej anteny używasz. Zmiana ustawienia anteny powinna zwiększać lub zmniejszać moc sygnału, co pozwoli ustalić +/- źródło sygnału.

Jednak nie ma żadnej możliwości ignorowania pozostałych pakietów techniką fizyczną. Zawsze jakieś dotrą, jeśli jest sygnał w pobliżu.

Ale czy jak skieruje w zaciszu antenę na antenę która kożysta z internetu to złapie jej mac adres ? Antena od anteny będzie oddalona kilka metrów od siebie.

Domyślnie

Tak, ponieważ sześć bajtów adresu mac znajduje się w nagłówku każdego pakietu.

Jedynym warunkiem jest przechwycenie pakietu, czyli innymi słowy host, którego adres mac chcesz przechwycić, musi generować ruch sieciowy.

Domyślnie

albo i nie zlapiesz Nie ma zasady...

Wszystko zalezy jaka to antena, jak jest ustawiona w stosunku do twojej anteny, jaka ma charakterystyke pracy, jaka polaryzacje itd. Do tego tak jak zostalo powiedziane, w obecnym smietniku jaki jest na WiFI (bardzo duza liczba urzadzen) mozesz przy okazji zlapac jeszcze jakies inne...
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Domyślnie

To ja dodam od siebie... jesli zlapiesz adres MAC jednego konca polaczenia to i zlapiesz drugie... bo sygnal AP tez bedzie do Ciebie docieral, tak samo jak do klienta - inaczej ten klient nie mialby polaczenia :-) wiec raczej spodziewaj sie 2 adresow MAC niz jednego
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

winno złapać.. ale to tylko teoria....

Domyślnie

zalezy tez od anteny ale bardziej od tego czy ten klient jest podlaczony i jaki jest przesyl pakietow miedzy nim a AP ,a i tak zlapiesz innych klientow no chyba ze bedzie podlaczony sam , jak nie wiesz ktory to jego mac rob po kolej deauth na wszystkich macach i dzwon do niego czy ma internet ... z tym ze on sie moze pokapowac o co chodzi , wrzuci jakis sniffer i sprawdzi ale twojego maca nie zna ale moze dac twoj mac np do administratora .. mozliwosci jest sporo

Domyślnie

Z tego co piszecie to ja powinienem złapać jeden mac adres a nie dwa tak jak powiedział TQM.
    Antena klienta jest na ścianie domu, ściana ma gdzieś 10-metrów wysokośći i 15-metrów długośći i za tą ścianą znajduje się już dom gdzie jest pewnie ze osiem kolejnych ścian. Antena klienta jest umieszczona na środku tej wielkiej ściany (na balkonie) i na balkonie chcę umieścić drugą antenę skierowaną prosto na antenę z której kożystam z internetu. I na drugim kompie chcę uruchomić airodump-ng aby zobaczyć czy złapie ten swój mac adres z kompa który kożysta z internetu.

Co mówicie na to wypali to czy nie, czy złapie tej jeden mac adres ?

Domyślnie

nie no jak wiesz airodump nie podaje adresu
    tylko
    ap klient parametry essid

wiec jak wogole cos zlapiesz do przynajmniej 2 mac AP i tego twojego 2 kompa podlaczonego do internetu

BTW jesli nie zlapiesz AP to nie zlapiesz klienta

bo po primo AP i tu dalej jest analiza pakietow i takie informacje jak MAC wiec moze lepiej skup sie na AP a nie na antenie gdzies w druga strone zupelnie , jak to np yagi to marne szanse a juz raczej nie w taki sposob w jaki piszesz (ze dostaniesz tylko 1 mac).
    Ostatnio edytowane przez gemini300 : 02-08-2010 - 20:54

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania