Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Jaki wzmacniacz ,albo cos innego?

Domyślnie Jaki wzmacniacz ,albo cos innego?

Jaki najlepszy wzmacniacz albo cos innego ,zeby wzmacnialo sygnal? Komputer stoi okolo 10m od routera i sie nie da pracowac...

Domyślnie

Proponuje WLACZYC karte wifi... przy 10m odleglosci i to bluetooth zadziala nie mowiac juz o normalnym wifi, wiec jesli nie masz sygnalu to na 99% masz uszkodzony sprzet i potrzebujesz go naprawic/wymienic a nie wzmacniac sygnal...

Co jest na drodze pomiedzy AP a komputerem? Jakies sciany, przeszkody, z czego wykonane?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

Cytat Napisał Kamus Zobacz post
    Jaki najlepszy wzmacniacz albo cos innego ,zeby wzmacnialo sygnal? Komputer stoi okolo 10m od routera i sie nie da pracowac...
    nie da sie? w jakim sensie?
    nic nie stoi na przeszkodzie sygnalu?
    edit TQM byl szybszy :P
    War, war never changes.

Domyślnie

jesli karte masz na pci, przeloz do gniazda ardziej w srodku.
    starsze plyty daja tam wieksze napiecie - wiem z doswiadczenia, na 1 ze swoich tak wlasnie mam.

Domyślnie

Mam pewien problem a raczej pomysł-rozwiązanie mojego problemu...
    Sytuacja wygląda tak:

z siecią wifi łącze się poprzez zewnętrzna kartę wifi na USB, niezbyt wygodne bo zasięg karta najlepiej widzi przy moim oknie a gdy chce przenieść laptopa na dół to są problemy:
    -kabel USB który ogranicza promień okręgu po którym mogę się poruszać
    -na dole zasięg jakiś tam jest ale internet chodzi jak krew z nosa..

Pomyślałem troszkę na zdrowy rozum nad rozwiązaniem tego problemu abym mógł się poruszać swobodnie w domu z laptopem (jak w prawdziwej sieci wi-fi)

No wiec myślałem o tzw "repeater" czyli wzmacniaczach sygnału, pierwszy jaki wygoglowałem to był Linksys http://www.komputronik.pl/index.php/...er_WRE54G.html jednak cena odstrasza biorąc pod uwagę że można kupić tańszy markowy router który może pracować jako "repeater"

Na zdrowy rozum, ten router będzie przekazywał sygnały z tego routera który jest daleko za oknem a po wzmocnieniu sygnału będę mógł używać swojej wbudowanej karty wi-fi czyli zero kabli dodatkowych..

Takie rozwiązanie jest tańsze i w przyszłości można wykorzystać router do czego innego niż tylko jako wzmaczniacz.

Co o tym myślicie, jakieś sugestię lub zdania czy dobrze myślę i czy to dobry pomysł ?

Domyślnie

Witam,

dobry pomysł pod warunkiem, że odpowiednio dobierzesz repeater do posiadanego AP...

Uwierz mi, że dwa urządzenia dwóch różnych firm mają marną szansę współpracować...to jest niestety standaryzacja (a raczej jej brak) w dzisiejszych czasach...

A i oczywiście niepotrzebny Ci router tylko AP! Jeśli będzie router z wbudowanym AP nic się nie stanie...byleby AP miał tryb repeatera...

Weź też pod uwagę zmniejszoną wydajność.

pozdrawiam