Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: problem z backtrack 4

Domyślnie problem z backtrack 4

Witam wszystkich,jestem tu nowy i prosze o wyrozumialość.Mam problem z Backtrackiem 4,mam karte tp-link 610 z dorobionym pigtailem do anteny.Problem jest w tym ze nie moge przeprowadzic fakeauthu,mimo ze siec ma wyłączone filtrowanie MAC.karta jest przestawiona w tryb monitor,a jak daje aireplay-ng --test ath0,to AP nie przyjmuje zadnych pingów,wynik to 0/30.karta wbudowana w laptopa to intel 3945,i ona bez problemu łączy sie przez fakeauth,a Atheros nie chce.Druga sprawa-czy w Backtrack 4 Final nie ma interfejsu Ath0?po wlozeniu karty mam wlan1?

Domyślnie

Cytat Napisał user13100 Zobacz post
    Witam wszystkich,jestem tu nowy i prosze o wyrozumialość.Mam problem z Backtrackiem 4,mam karte tp-link 610 z dorobionym pigtailem do anteny.Problem jest w tym ze nie moge przeprowadzic fakeauthu,mimo ze siec ma wyłączone filtrowanie MAC.karta jest przestawiona w tryb monitor,a jak daje aireplay-ng --test ath0,to AP nie przyjmuje zadnych pingów,wynik to 0/30.karta wbudowana w laptopa to intel 3945,i ona bez problemu łączy sie przez fakeauth,a Atheros nie chce.Druga sprawa-czy w Backtrack 4 Final nie ma interfejsu Ath0?po wlozeniu karty mam wlan1?
    no to chyba masz odpowiedź dlaczego coś nie działa...
    Najpierw sprawdź na jakim interfejsie rozpoznawana jest karta...

pozdrawiam

Question

W BT 4 beta karta dziala na interfejsie ath0,tam jeszcze jest ten interfejs.Daje wlanconfig aby zniszczyc ath0,potem tworze go na nowo,tez poleceniem wlanconfig.Karta jest w trybie monitora,ale jak dam

aireplay-ng --fakeauth 50 -e essid -h faked mac ath0,to otrzymuje w odpowiedzi SENDING AUTHORIZATION REQUEST(open system)a powinno byc AUTHORIZATION SUCCESFUL :-)
    W BackTrack 4 final jest to samo,tyle,ze tam nie ma interfejsu ath0,tylko wlan1(wlan0 ma intel3945),z ktorego tworze interfejs mon0 poleceniem airmon-ng start wlan0.Intel dziala bezproblemowo.

Domyślnie

nazwy interfejsow moga sie zmieniac miedzy wersjami systemu... a AUTH SUCESSFULL dostaniesz albo nie w zaleznosci od tego czy zadzialalo czy nie...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał user13100 Zobacz post
    ktorego tworze interfejs mon0 poleceniem airmon-ng start wlan0.Intel dziala bezproblemowo.
    na atherosie w bt4 wogole nie trzeba wprowadzac karty w monitor mode, od razu uruchamiasz airodump i aireplay-przynajmniej ja tak mam
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

Domyślnie

no dobra,ale zastanawia mnie dlaczego w przypadku intel 3945 jes authentication succesful,a w przypadku atherosa-sending authorization request.jak by bylo odwrotnie,to bym sie nie dziwil,ale Atheros nie moze sie polaczyc?...dziwne

Unhappy

Problem rozwiazany,okazalo sie ze jest za sa saby sygnal.Airodump pokazywal -74,myslalem ze jest wystarczajacy,bo w przypadku 3945 przy sygnale -84 wstrzykiwanie dziala bez problemow.Jak przyblizylem sie i sygnal byl na -67,wszystko ruszylo.troche to dziwne,ze sa takie problemy z ta karta.W windows jest wszystko ok,ale jak chce sie polaczyc z internetem przez BT 4,to czesto jest za slaby sygnal,a intel sie laczy.Nawet jak sie polaczy,(tp-link)to i tak nie otwieraja sie strony.dopiero przy sygnale 50% jest ok.Ta karta jest jakas glucha.Przepraszam za polskie znaki.Pozdrowionka.

Domyślnie

trafia sie... pamietaj ze antena wbudowana w obudowe laptopa ma zazwyczaj 3-5dBi zysku, antena na karcie na USB w standardowej wersji nie ma w ogole zysku :-) wiec samo 3dBi poprawia odbior 2x

Domyślnie

Ale ja mam do tej karty tp-linka dorobiony pigtail wg.schematu z elektroda.pl,+yagi.wczoraj bylem bardzo zaskoczony,bo zauwazylem,ze airodump skanuje 13 kanalow(normalnie 11 w BT 4 Final.dalem aireplay-ng --test mon1-i ku mojemu zdziwieniu-do polowy AP doszly pingi,nawet przy sygnale rzedu -85,co wczesniej bylo niemozliwe.Poza tym dalem iwconfig,i okazalo sie(nie wiem czy to ma znaczenie)ze tx-power wynosi 20 dBm,a zawsze bylo 27dBm.Probowalem przestawic na 27,ale wyrzucilo w odpowiedzi,ze nieprawidlowy argument,max to 20dBm.Dziwne,tak jakby zostal zaladowany jakis inny sterownik,ale nic takiego nie robilem.Po restarcie systemu,bylo juz jak wczesniej,zero wstrzyknietych pakietow,znow skan tylko 11 kanalow.W windows wszystko dziala normalne.

Domyślnie

... bo USA zezwala na 11 kanalow, EU w wiekszosci krajow na 13, Francja na 3 kanaly (1, 6 i 11) a Japonia na 14... zalezy jak leci inicjalizacja urzadzenia z poziomu sterownika