Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Pomocy!

Unhappy Pomocy!

Moze wy mi podpowiecie co mam zrobic mam internet (radiówke) niedawno "debil" dostawca usług zabezpieczył siec jakims cholerstwem typu " Zostało wykryte na państwa komputerze złośliwe oprogramowanie
    Prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod numerami: *********.
    ******** "
    nie da sie tego w zaden sposób usunac ani nic prubowałem juz format dysku , skanowanie róznego rodzaju skanerami w chwili obecnej nawet kiero firewall ale nic nie pomaga a nie mam wirusów na kompie , czy da sie to jakos usunac bo nie moge korzystac czesciowo z internetu a nie wspomne juz o formularzach post data :| dzwonilem do nich raz dzialalo przez 3 dni normalnie od jakiegos czasu odmówilem im zaplaty abonamentu lecz dalej to jest za kazdym razem gdy klikne w link czy otworze przeglądarke ! pomożcie !
    Ostatnio edytowane przez rootek : 12-02-2009 - 19:33

Domyślnie

Zapewne dostaje on po tyłku od swojego ISP za rozsyłanie spamu.
    Tego rodzaju alert to najpewniejszy a jednocześnie najprymitywniejszy sposób rozwiązania problemu, każdy inny wymaga nakładu środków związanych z tworzeniem (lub zakupem) oprogramowania do analizy ruchu oraz zasobami sprzętowymi do przeprowadzenie wyżej wspomnianej analizy.

Są dwie możliwości:
    Opcja nr.1: Rzeczywiście masz wirusy rozsyłające spam, aby to zdiagnozować, wyłącz wszystkie programy korzystające z sieci, następnie uruchom sniffer i poparz co jest wysyłane z Twojego komputera.
    Opcja nr.2: Fałszywy alarm, zmień ISP. No chyba że jesteś niepoważny to się z nim szarp dalej.
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

ja tez bym stawial na rozsylanie spamu... ISP u ktorego ostatnio robilem pare rzeczy ma sliczne logi wychodzacych polaczen (tak jak wymaga tego prawo) i prosta analiza pokazala ze normalny user wysyla powiedzmy nawet do 500 maili dziennie (musi byc baaaardzo pismienny i na prawde siedziec wiekszosc czasu na mailu) a tuaj masz np klienta ktory w ciagu 1h wysyla 20tys wiadomosci.

Takiemu delikwentowi tnie sie dostep, bo mniej kosztuje odlaczenie klienta i nawet spedzenie z nim czasu aby wyczyscil kompa niz odpowiadanie na maile ktore przychodza do [email protected] - bo czas pracownikow i adminow tez kosztuje i to sporo wiecej niz te kilkanscie-kilkadziesiat zl/m-c ktore klient placi za dostep do netu.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie Dziękuje!

Dziekuje za odpowiedzi postanowilem wziasc innego neta z kablówki 4 mb i nie bedzie problemu bo wirusów nie mam ani jednego