Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 26

Temat: aireplay-ng i PPPoE ?

Domyślnie aireplay-ng i PPPoE ?

Witam

aireplay-ng i PPPoE ?

Mam internet bezprzewodowy WI-FI, i płacę za niego 39zł miesięcznie za szybkość 384kbit/s. Czy drogo płacę za taką szybkość ?

To do żeczy:
    Jestem połączony z siecią bezprzewodową WI-FI przez tunelowanie PPPoE. Czy jest możliwość żeby jakiś czubek odpalił aireplay-ng i wyżucił mnie z sieci WI-FI. Ten ktoś co chciałby mnie wyżucić ma mój ,,Mac adres'' mojej karty bezprzewodowej ?
    Czy może mnie wyżucić z sieci ten ktoś gdzie jest tunelowanie PPPoE, ten ktoś ma tylko mój ,,Mac adres'' karty sieciowej ?

www.backtrack.tnb.pl

Proszę o odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez papi337 : 11-27-2009 - 18:46

Domyślnie

Wejscie na MAC nic nie zmienia, bo najczesciej robi sie tak, ze dajesz i filtracje mac (dynamicznie ustawiana jesli jest pppoe) i PPPoE... wiec majac MAC i spoofujac go bedzie mogl sie podlaczyc do radia ale dalej musi zrobic PPPoE wiec powodzenia :P

Problem tylko taki, ze Ciebie wywali na warstwie radiowej :-/

EDIT:
    Pozniej wrzuce do wardriving info i przyklad tego co widzi taki ISP jak ktos sie do niego probuje dobrac :-P bo ilosc logow jest powalajaco ogromna!
    Ostatnio edytowane przez TQM : 11-26-2009 - 22:48
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Wejscie na MAC nic nie zmienia, bo najczesciej robi sie tak, ze dajesz i filtracje mac (dynamicznie ustawiana jesli jest pppoe) i PPPoE... wiec majac MAC i spoofujac go bedzie mogl sie podlaczyc do radia ale dalej musi zrobic PPPoE wiec powodzenia :P

Problem tylko taki, ze Ciebie wywali na warstwie radiowej :-/

EDIT:
    Pozniej wrzuce do wardriving info i przyklad tego co widzi taki ISP jak ktos sie do niego probuje dobrac :-P bo ilosc logow jest powalajaco ogromna!
    To jednym słowem koleś niema szans mnie wyżucić z sieci ponieważ mam tunelowanie PPPoE, prawda ?

www.backtrack.tnb.pl
    Ostatnio edytowane przez papi337 : 11-27-2009 - 18:46

Domyślnie

To jednym słowem koleś niema szans mnie wyżucić z sieci ponieważ mam tunelowanie PPPoE, prawda ?
    nie, to znaczy, że Cię może wywalić na warstwie radiowej, PPPoE nie ma tu nic do rzeczy. Najpierw podłączasz się do AP, a dopiero póżniej PPPoE...

Czyli gościu może Cię wywalić, ale marne szanse, żeby skorzystał z Twojego netu...CHAP...
    TQM - mam nadzieje, że dotrzymasz słowa

pozdrawiam

Domyślnie

Dotrzymam slowa dotrzymam... musze tylko wywalic wszystkie znaczniki ktore pozwola na identyfikacje ISP/klienta/atakujacego
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał lojciecdyrektor Zobacz post
    nie, to znaczy, że Cię może wywalić na warstwie radiowej, PPPoE nie ma tu nic do rzeczy. Najpierw podłączasz się do AP, a dopiero póżniej PPPoE...

Czyli gościu może Cię wywalić, ale marne szanse, żeby skorzystał z Twojego netu...CHAP...

pozdrawiam

1) Czyli ma się rozumieć że gościu mając mój mac adres karty i używając aireplay-ng napewno wywali mnie z internetu i internetu nie będzie, tak mam to rozumieć, prawda ?

2) Ale gościu nie będzie mógł się podłączyć do mojej sieci ponieważ nie zna loginu i hasła do PPPoE, prawda ?

3) Skoro tak jest jak napisał lojciecdirector i papi337 powyżej, to po co gościu miał by mnie rozłączać z internetem, to jest nic innego jak czyta złośliwość.

www.backtrack.tnb.pl

Proszę o odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez papi337 : 11-27-2009 - 18:47

Domyślnie

moze cie wywalic z warstwy radiowej ale nie moze zakonczyc sesji ppp.
    moze natomiast przechwycic twoje logowanie jak masz ustawione przesylanie hasla na 'auto'. Poprostu stawia ap o takim samym ssid i wylacza auth - wysylasz mu haslo plain text. a on pozniej sie loguje.

Domyślnie

Cytat Napisał papi337 Zobacz post
    1) Czyli ma się rozumieć że gościu mając mój mac adres karty i używając aireplay-ng napewno wywali mnie z internetu i internetu nie będzie, tak mam to rozumieć, prawda ?

2) Ale gościu nie będzie mógł się podłączyć do mojej sieci ponieważ nie zna loginu i hasła do PPPoE, prawda ?

Proszę o odpowiedź.
    1) nie tyle z internetu, co może Cię odłączyć od AP co w sumie jest jednoznaczne...jeśli płacisz za internet, a ktoś Cię wywala to zgłoś to adminowi-od tego jest

2) Dopóki mu go nie podasz i zakładając, że nie masz zainstalowanego keyloggera...istnieje jeszcze możliwość, że login i hasło leci plain textem ale to bym raczej wykluczył...

pozdrawiam

Domyślnie

Dziękuje wam TQM i LOJCIECDYREKTOR tej trzeciej osobie też dziękuję, bardzo mi pomogliście zrozumieć ten problem którego opisałem powyżej.

1) Skoro złośliwa osoba może napewno wyżucić mnie z internetu bezprzewodowego, mając tylko aireplay-ng i mój Mac adres, to ten PPPoE można by stwierdzić że nie jest taki bezpieczny, prawda ?

2) A jak to wygląda z WPA2 z RADIUSEM i VPN.
    Gdyby administrator zastosował w swojej sieci te trzy zabezpieczenia WPA2 z RADIUSEM i VPN, to gdyby złośliwa osoba odpaliła airodump-ng w tej sieci WPA2 , RADIUS i VPN to też by widziała Mac adresy kart bezprzewodowych ? I potem by z powodzeniem odpaliła aireplay-ng i w tej sieci WPA2 , RADIUS i VPN mogła by z powodzeniem rozłączać klientów ?

www.backtrack.tnb.pl
    Ostatnio edytowane przez papi337 : 11-27-2009 - 18:50

Domyślnie

Po pierwsze to imho serwer uwierzytelniający Twoje połączenie PPPoE to właśnie RADIUS (proszę mnie poprawić jeśli się mylę)...

Po drugie jeśli dobrze sobie przypominam to przy WPA2 miałem spore problemy z rozłączaniem klienta...aircrack chyba też sobie z aes-em nie radzi, ale podkreślam chyba...ale fakt, że zawsze jest jakaś możliwość DoS-owania, ale gdzie go nie ma ostatnio przy zabawach hpingiem dosowałem wszystkich których chciałem w robocie(przy kompletnie losowych parametrach)...klamoty z xp-kiem nie bardzo radziły sobie z malformed...

Po trzecie warto się zastanowić co by wyszło gdybyś zrealizował połączenie WPA2 + PPPoE CHAP...coś czuję, że kiepsko by to chodziło... a i rozwiń myśl z VPN-em bo nie bardzo rozumiem czemu o nim wspomniałeś...

pozdrawiam

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni