Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: zmiana maca zrywa połączenie

Domyślnie zmiana maca zrywa połączenie

hej, proszę o poradę w takiej sprawie.

chce się połączyć do sieci wifi, nie jest zabezpieczona kluczem i mogę się do niej podłączyć jednak na internet mnie nie wypuszcza. wiem ze użytkownicy maja statyczne ip. w konfiguracji połączenia wpisuje ip, dns itd. (na pewno działające) jak mac mam oryginalny (mojej sieciowki) to wifi się łączy, jak zmienię mac na ten odpowiedni do ip to za nic nie mogę się podłączyć. zresztą każda zmiana maca na inny niż oryginalny uniemożliwia połączenie. wiec internetu nie ma.
    ipconfig pokazuje wszystko ok. zmieniony mac itd.
    czy jest możliwość taka ze serwer wykrywa ze klonuje maca?
    wiem ze to jakis serwer linuxowy. ja łącze się przez xp.
    dodam ze podczas moich 'działań' użytkownik którego dane wpisuje jest nieaktywny.
    bardzo proszę o jakieś linki i odpowiedzi.

Domyślnie

1. Jeśli łączysz się z Ap z włączonym MAC filteringiem i masz niepoprawny mac to nie uzyskasz w ogóle połączenia, ale skoro je uzyskujesz tzn że MAC jest w dobry.
    2. Myślę że problem leży gdzie indziej, podejrzewam że chcesz się wpiąć nie do jakiegoś zwykłego AP domowego, ale do lokalnego dostawcy neta. W tym przypadku uzyskasz połączenie do węzła sieci (AP rozgłaszające) ale zostaniesz odcięty na serwerze.
    3. Jeśli po sklonowaniu MAC i ustawień protokołu ip oryginalnego klienta nadal nie masz neta najprawdopodobniej występuje jeszcze jakieś uwierzytelnienie, prawdopodobnie PPPoE lub twój program do zmiany MAC jest do dupy, ale to możesz sprawdzić na własnym AP.

Domyślnie

no właśnie cos z tym mac-iem jest chyba do dupy. każda zmiana maca odwala mi połączenie (poza tym oryg). moja karta to atheros ar5007eg, gdzies czytałem, że 'nie da się' zmienić maca na tej karcie, ale "nie da się" to wiem czego i to raczej nie jest problem zwiazany z internetem ;p ... pozatym ipconfig jak napisałem pokazuje zmiany... już mnie pomału to dobija... zmieniał ktoś na tej karcie mac jesli tak to czym..

Domyślnie

jesli mowia ze sie nie da to moze maja racje... bo karta moze tobie pokazac ze zmienila a nadal transmitowac w powietrze stary mac - sprawdz to sluchajac na innej karcie na innym kompie
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

nie da się sprawdzić bo zmiana maca tak jakby wyłączała WiFi. możne to wina sterownika, choć wątpię w to. Albo jakąś aplikacje do karty by zapodał zamiast xp-ekowego oprogr. Macie jeszcze jakieś rady ....

Domyślnie

up up up ;p

Domyślnie

A może po prostu spróbuj z linux'owym live CD(walczysz z tym od tygodnia, więc może warto spróbować)?

Może to windows jest problemem?

Ściągnij sobie Backtrack'a albo coś podobnego. To pozwoli Ci wyeliminować przynajmniej jedną opcję - system operacyjny. Mnóstwo narzędzi, mnóstwo manuali

Jeśli są dodatkowe zabezpieczenia to i tak raczej nie dasz rady, ale skoro wifi nie ma zabezpieczeń to raczej stawiałbym na shitowatego windowsa, który coś partoli...

pozdrawiam

Domyślnie

Zmieniasz mac juz po podlaczeniu czy przed podlaczeniem sie do sieci?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

robiłem i tak i tak. przy wył. i wł. wifi z restartem kompa i bez i cały czas to samo. nie można połączyć i tyle. Zrobiłem już usb-boot z Backtrackiem ale teraz go musze troche 'opanować'. Zobaczyć jak on działa bo z linuxami miałem niestety mało do czynienia.
    Powalcze i napisze jak moje działania.