Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: odkrywanie ukrytych essid w backtracku?

cis
    cis jest offline

Domyślnie odkrywanie ukrytych essid w backtracku?

Witam,

1.Mam pytanie czy w backtracku 3 badz 4 są programy działające podobnie do caina czyli chodzi mi o uzyskiwanie adresów mac (przy włączonej filtracja adresów) oraz o odkrywanie nazw sieci (essid). Jeśli byłyby takie programy prosił bym o podanie nazwy.

2.
    Czy jeżeli poznam już macka jakiejś stacji będącej w sieci i zmienię go macchangerem to muszę czekać aż ona odłączy się do sieci? Czy może mogę dołączać się od razu chodzi mi ewentualnie o konflikt, który wystąpi w sieci i czy nie spowoduje to wyrzucenia jednego ze zdublowanych adresów?

Domyślnie

1. kismet potrafi, essid nie jest zaszyfrowany w zaden sposob - po prostu nie jest rozglaszany w beacon'ach ale w pakietach z danymi idzie clear-text... wystarczy sluchac tego co leci po radiu

2. musisz poczekac az klient zniknie bo inaczej bedzie konflikt
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

cis
    cis jest offline

Domyślnie Mac filtracja pytania

1. Jakie są skutki konfliktu?

2. Obydwa adresy są wyrzucane czy tylko ten który próbuje się dostać (jego odpowiednik istnieje w sieci)?

2.a Czy jeżeli intruz znajdzie się wcześniej od prawowitego posiadacza adresu mac pokrzywdzony nie będzie mógł się dostać do sieci aż do momentu opuszczenia sieci przez intruza ? (czy są tam jakieś mechanizmy usypiania tak jak w tradycyjnych sieciach kablowych)

3. Jest to zależne od danego sprzętu, producenta czy jest to uogólniony mechanizm działania?

4. Jakie są objawy konfliktu w systemie operacyjnym typu Windows i Linux? (po czym poznać konflikt, informację dla użytkownika końcowego bądź administratora)

5. Czy istnieje sposób obejścia filtracji adresów mac ?

WIEM ŻE PYTANIA MOGĄ WYDAWAĆ SIĘ INFANTYLNE (BĄDŹ SĄ). Jestem też świadom że nie które mogą się pokrywać (chodziło mi o wyjaśnienie paru spraw)

DZIĘKUJĘ ZA POPRZEDNIĄ ODPOWIEDŹ I OCZEKUJE KOLEJNEJ

Domyślnie

1. kismet potrafi, essid nie jest zaszyfrowany w zaden sposob - po prostu nie jest rozglaszany w beacon'ach ale w pakietach z danymi idzie clear-text... wystarczy sluchac tego co leci po radiu
    nie siedze w tem momencie w sieciach wiec nie ejstem pewien, ale jesli dobrze kojaze to trza bylo rozlaczyc klienta by wyslal essid.
    a moze to bylo tylko by okreslic essid klienta, nie ap.

Domyślnie

Cytat Napisał rax666 Zobacz post
    a moze to bylo tylko by okreslic essid klienta, nie ap.
    lepiej doczytaj co to jest ESSID

odpowiedzi na pytania powyzej:
    1. brak dostepu do sieci?
    2. najprawdopodobniej obaj bo beda walczyc o dostep - jeden ma dobre klucze, drugi nie ma... ten drugi wysyla deauth i probuje sie podlaczyc rozlaczajac w tym samym czasie pierwszego... a pozniej to samo w druga strone
    2a. tak, nie bedzie mogl skorzystac z sieci, nie ma mechanizmow obronnych
    3. ogolnie ustalony mechanizm dzialania - tak dziala warstwa fizyczna i tyle
    4. nie wiem dokladnie, nie bawilem sie w ten sosob ale slyszalem ze ludzie dostaja komunikat (przynajmniej w windows) o konflikcie adresow MAC - kolega jest tzw WISP (Wireless ISP) i mial raz taki problem... podpytam go o objawy przy najblizszej okazji :-)
    5. tak - miec taki mac jakiego oczekuje AP, wiec byc jednym z legalnych klientow albo podszyc sie ale wtedy mamy problemy od 1 do 4
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)