Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Problem z BT3 usb extended

Domyślnie Problem z BT3 usb extended

Witam, mam problem z Backtrack 3 usb extended, wiec moze zaczne od poczatku, uzywam laptopa DELL 1501 z zainstalowana vista home basic Service Pack 1. Swojego pendrive'a sformatowalem na system FAT32 wedlug instrukcji znalezionych w necie, wgralem rowniez wypakowane katalogi BOOT i BT3 na pendrive'a. Problem zaczyna sie (prawdopodobnie) w momencie gdy uruchamiam bootinst.bat, oczywiscie wyswietla sie komunikat

"Welcome to Slax boot instalation" itd itd...

Wedlug instrukcji wyswietlonych klikam wiec dowolny przycisc w celu nadpisania MBR. Po kliknieciu wyswietla sie komunikat:

Setting up boot record for G:, wait please...
    Accessing physical drive: Access is denied.
    Did not successfully update the MBR; continuing...
    Disk G: should be bootable now. Instalation finished.

Read the information above and then press any key to exit...

I teraz pierwsze pytanie, czy proces ten zakonczyl sie poprawnie? Wydaje mi sie ze nie, "did not successfully".. hmmm. No dobra jadym dalej. Restartuje system, oczywiscie wczesniej ustawiam bootowanie z USB Stick. Zaczyna sie bootowanie z USB i wyswietla sie taki oto komunikat:

Broadcom UNDI PXE-2.1 v2.1.0
    Copyright (C) 2000-2006 Broadcom Corporation
    Copyright (C) 1997-2000 Intel Corporation
    All rights reserved.
    PXE-E61: Media test failure, check cable
    PXE-M0F: Exiting Broadcom PXE ROM
    Operating System not found

... System operacyjny nie znaleziony, teraz juz sam nie wiem czy blad jest w miejscu nadpisywania MBR, czy poprostu cos jest zrobione nie tak.
    Jako ze szukalem juz bardzo dlugo w necie informacji na ten temat, oczywiscie znajdywalem jakies tutoriale, informacje itd na ten temat lecz nic to nie pomagalo, w wiekszosci byly to LiveCD, ja natomiast chcialbym uzywac BT3 na USB. Dlatego tez postanowilem napisac post na tym forum. Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu..

Pozdrawiam

Domyślnie

Kod:
    No to chyba mówi samo za siebie. Na windowsach się nie znam, ale spróbuj to zrobić z konta administratora ;-)

Domyślnie

Cytat Napisał Sayane Zobacz post
    Kod:
    No to chyba mówi samo za siebie. Na windowsach się nie znam, ale spróbuj to zrobić z konta administratora ;-)
    nie w tym rzecz, probowalem na dwoch laptopach, na dellu 1501 i na hp pavilion dv6607, na obydwu konta sa kontami administratorow...

Prosze o pomoc osobe ktora zna sie na rzeczy.

Domyślnie

Jeżeli chcesz pod windowsem zgrać BT3 na pendriva ( a tak swoją drogą jest już BT4 ) to nic prostszego. Masz tego pena z FAT32 ok. Ściągasz program unetbootin odpalasz go, następnie zaznaczasz kropeczkę przy diskimage wyklikujesz mu ścieżkę do swojego BT3 iso. potem OK i to już wszystko. Program przerzuci BT3 na pendriva a tobie pozostanie zrobienie ważnego kroku jakim jest restart. Nie da się nic spieprzyć. Jedna uwaga BT3 będzie tylko do odczytu

Domyślnie

Cytat Napisał geist Zobacz post
    Jeżeli chcesz pod windowsem zgrać BT3 na pendriva ( a tak swoją drogą jest już BT4 ) to nic prostszego. Masz tego pena z FAT32 ok. Ściągasz program unetbootin odpalasz go, następnie zaznaczasz kropeczkę przy diskimage wyklikujesz mu ścieżkę do swojego BT3 iso. potem OK i to już wszystko. Program przerzuci BT3 na pendriva a tobie pozostanie zrobienie ważnego kroku jakim jest restart. Nie da się nic spieprzyć. Jedna uwaga BT3 będzie tylko do odczytu
    Unetbootin - zajefajny programik polecam dziala na 100 %

Domyślnie

Uzylem tego programu, no cos sie ruszylo ale nadal jest problem, teraz podczas bootowania z pendrive'a wyskakuje mi menu w ktorym mam do wyboru rozne tryby graficzne, niezaleznie ktory wybiore jest czarny ekran i nic sie nie dzieje, klawiatura nie reaguje tak jakby lapek sie zawieszal... any ideas?

Domyślnie

Cytat Napisał murzynidas Zobacz post
    Uzylem tego programu, no cos sie ruszylo ale nadal jest problem, teraz podczas bootowania z pendrive'a wyskakuje mi menu w ktorym mam do wyboru rozne tryby graficzne, niezaleznie ktory wybiore jest czarny ekran i nic sie nie dzieje, klawiatura nie reaguje tak jakby lapek sie zawieszal... any ideas?
    Tak jak mówiłem, nic się nie da spieprzyć bo wygląda że twój BT3 jest na pendrive. Jeżeli chodzi o następny problem podejrzewam że całkiem po prostu twój BT3 nie chce gadać z twoim laptopem. Generalnie dystrybucje linuksowe dość ciężko dogadują się z laptopami. W twoim przypadku BT3 jest oparty o dystrybucję slackware, jest to dystrybucja której trzeba okazać dużo cierpliwości. Proponuję ci spróbuj z BT4 który oparty jest na ubuntu które jest dużo przyjaźniejsze.

Domyślnie

sciagam juz bt4 zobaczymy jak bedzie, ale narazie pominmy ten temat, moja dziewczyna kupila sobie laptopa jakiegos samsunga i z tego samego pendrivea z ktorego probowalem u mnie i tym samym oprogramowaniem bt3 usb extended sprobowalem u niej uruchomic no i wszystko elegancko dziala. netgear wg111v2 normalnie jest wykrywany. u mnie nie dziala, hmm moze masz racje ze cos sie gryzie z moim lapkiem, no ale stad nasuwa mi sie nastepne pytanie...
    sciagnalem wlasnie VMware Workstation 6.0.4 Build 93057, (przypomne ze mam viste u siebie na lapku), zainstalowalem i sprobowalem odpalic tego samego bt3 pod usb, dodalem normalnie zeby odpalal z iso i sie otworzyl.... no i wlasnie dlaczego przez vmware sie otworzyl a normalnie nie chce?
    nastepne pytanie: wiem juz na 100% ze moj netgear wg11v2 dziala z bt3 i z ta konkretna wersja usb (bo przeciez u dziewczyny dziala), po uruchomieniu na vmware workstation bt3 nie widzi mojej karty, w wireless assistant pojawia sie komunikat ze nie znaleziono zadnych kart wifi cos takiego, a karta normalnie dziala pod vista bo lacze sie przez nia z netem, dodatkowo sciagnalem najnowsze stery ze strony netgeara 3.4.0, dalej ten sam problem, moja karta nie jest widoczna...
    sciagam wlasnie bt4 i bt3 z tym ze bt3 w wersji livecd, sprobuje jeszcze na tych systemach.
    prosze o odpowiedzi na powyzsze pytania. pozdrawiam

Domyślnie

Cytat Napisał murzynidas Zobacz post
    sciagam juz bt4 zobaczymy jak bedzie, ale narazie pominmy ten temat, moja dziewczyna kupila sobie laptopa jakiegos samsunga i z tego samego pendrivea z ktorego probowalem u mnie i tym samym oprogramowaniem bt3 usb extended sprobowalem u niej uruchomic no i wszystko elegancko dziala. netgear wg111v2 normalnie jest wykrywany. u mnie nie dziala, hmm moze masz racje ze cos sie gryzie z moim lapkiem, no ale stad nasuwa mi sie nastepne pytanie...
    sciagnalem wlasnie VMware Workstation 6.0.4 Build 93057, (przypomne ze mam viste u siebie na lapku), zainstalowalem i sprobowalem odpalic tego samego bt3 pod usb, dodalem normalnie zeby odpalal z iso i sie otworzyl.... no i wlasnie dlaczego przez vmware sie otworzyl a normalnie nie chce?
    nastepne pytanie: wiem juz na 100% ze moj netgear wg11v2 dziala z bt3 i z ta konkretna wersja usb (bo przeciez u dziewczyny dziala), po uruchomieniu na vmware workstation bt3 nie widzi mojej karty, w wireless assistant pojawia sie komunikat ze nie znaleziono zadnych kart wifi cos takiego, a karta normalnie dziala pod vista bo lacze sie przez nia z netem, dodatkowo sciagnalem najnowsze stery ze strony netgeara 3.4.0, dalej ten sam problem, moja karta nie jest widoczna...
    sciagam wlasnie bt4 i bt3 z tym ze bt3 w wersji livecd, sprobuje jeszcze na tych systemach.
    prosze o odpowiedzi na powyzsze pytania. pozdrawiam
    To co teraz napiszę to będą tylko spekulacje , a nie wiedza że na pewno tak jest. Jeżeli samsung widzi twojego BT3 a twój laptop nie to tylko potwierdza że akurat w tej konfiguracji czegoś brakuje, co wcale nie oznacza że nie da się tego uruchomić. Musiałbyś pogooglować ( model twojego laptopa plus linuks plus slackwere może plus BT3 ).
    Pod VMware da się bo autorzy BT przewidzieli że sporo osób które nie mają bądź nie chcą mieć wiedzy na temat linuksa chciałoby wejść w kontakt z BT więc w jakiś sposób skorelowali to. Co innego jakaś dystrybucja linuksa fizycznie zainstalowana na jakimś sprzęcie a co innego emulacja systemu linuks pod windows. Nie widzi twojego netgeara bo przez VMware widzi tylko karty które są podłączone przez port usb.

Domyślnie

Nie widzi twojego netgeara bo przez VMware widzi tylko karty które są podłączone przez port usb.
    no wlasnie a netgear jest podlaczony przez port usb, zreszta on jest normalnie widoczny przez vmware tylko chodzi o to ze backtrack go nie widzi......

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni