Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Zdobycie IP/Bramy domyślnej WiFi

Domyślnie Zdobycie IP/Bramy domyślnej WiFi

Witam
    Ostatnio w moim zasięgu pojawiła się sieć bezprzewodowa z zabezpieczeniami WPA.
    Udało mi się złamać jej klucz i teraz jest problem z "podpięciem się" do niej.
    Gdy we właściwościach karty ustawie na "Uzyskaj IP automatycznie" to pobieranie adresu sieciowego może trwać wiecznie a i tak tego IP nie uzyskam
    A gdy wpisze swoje (wymyślone) IP to oczywiście połącze się ale internet nie działa.
    I tutaj mam pytanie jakim oprogramowaniem/snifferem mógłbym zdobyć IP i brame tejże sieci.

P.S. próbowałem już skanerami sieciowymi itp. ale niestety nic nie wykryło.

Teddy jest offline Banned

Domyślnie

Domyślna brama jest chyba 255.255.255.0 ale mogę sie mylić, a co do sniffera to sprobuj Ip Sniffer
    Being bastard is fu***ing crazy!
    MÓW POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ
    Perl / PHP / Html

Domyślnie

Maska podsieci to 255.255.255.0
    spróbuje tego sniffera

P.S. Czekam na dalsze propozycje

OK.
    Mam tego IP Sniffera.
    Czy jest do niego jakiś tutorial jak zdobyć IP?
    Oczywiście po polsku.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 06-27-2009 - 11:49 Powód: polaczylem 2 posty

Domyślnie

Cytat Napisał krychaj5 Zobacz post
    Witam
    Ostatnio w moim zasięgu pojawiła się sieć bezprzewodowa z zabezpieczeniami WPA.
    Udało mi się złamać jej klucz i teraz jest problem z "podpięciem się" do niej.
    A) Panu już podziekujemy, kup sobie swoj router i włamuj się sam do siebie.
    B) Jeśli siła sygnału jest ok, to możliwe, że router ma włączoną filtracje mac lub połączenie przez rejestracje, prówałeś się połączyć w backtracku po tym jak otrzymałeś klucz?

Domyślnie

Jeśli używałeś BT3, to ma on problem z przydzielaniem ip z DHCP, gdy na AP jest włączone filtrowanie po MAC-u. Spróbuj pod windom albo jakimś innym Linem. Miałem to samo, złamana sieć WEP, ip, brama, maska wpisana z ręki i na pewno poprawna gdyż znałem model AP, połączenie było w network managerze zapodałem nmap na całą podsieć nmap -sP 192.168.1.\* i nic tylko mój host.
    A po z fake-owaniu adresu MAC na windzie spokojnie przydzieliło mi adres z DHCP.

Domyślnie

Cytat Napisał Laik707 Zobacz post
    Jeśli używałeś BT3, to ma on problem z przydzielaniem ip z DHCP, gdy na AP jest włączone filtrowanie po MAC-u. Spróbuj pod windom albo jakimś innym Linem. Miałem to samo, złamana sieć WEP, ip, brama, maska wpisana z ręki i na pewno poprawna gdyż znałem model AP, połączenie było w network managerze zapodałem nmap na całą podsieć nmap -sP 192.168.1.\* i nic tylko mój host.
    A po z fake-owaniu adresu MAC na windzie spokojnie przydzieliło mi adres z DHCP.
    nic z tego nie rozumiem
    i tak jestem poza miastem i domem tak więc narazie poczytam troche a jak wróce to coś pomyśle akurat jak się dokształce to zrozumiem może.
    Tutaj mój lapek też wykrywa sieć zabezpieczoną jak i niezabezpieczoną ale sygnał jest za słaby tak więc chyba nici że coś w wakacje zwojuje poza domem.

Domyślnie

Jeśli sygnał jest mocniejszy niż -85 [dB] to powinno się połączyć, mi na -87 [dB]
    spokojnie wyciąga 1Mb, kłopoty zaczynają się przy -90 [dB].
    A jak chcesz zrozumieć to poczytaj o protokole TCP/IP i podstawie budowy sieci.
    Ostatnio edytowane przez Laik707 : 07-06-2009 - 17:44