Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: intel 3945 abg dziala pod backtrack4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie intel 3945 abg dziala pod backtrack4

    dla wszystkich zainteresowanych. moja przygoda zaczela sie od niedawna z wardrvingiem i nie chcialbym azeby inni popelnili ten sam blad co ja, mianowicie wszyscy sie rozpisuja ze zestaw do lamania wep, wpa (airodum, airmon, aircrack) dziala tylko z odpowiednimi kartami na chipsecie atherosa itp. totalna bzdura!!! mi sie udalo to odpalic normalnie pod bactrackiem 4, spokojnie ta karta wchodzi w tryb nasluchu, takze nie kupujcie dodatkowych kart zanim nie sprobujecie swojej wbudowanej, z doswiadczenia wiem ze wiekszosc pojdzie. jedyny warunek to nie win tylko bactrack. wszystko mozna znalesc w sieci powodzonka!!!!!!!!!!

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Czytanie ze zrozumieniem ma przyszlosc...

    Intel 3945 od zawsze wspolpracowal z BT, tryb monitor zostal dodany bardzo szybko poprzez dodatkowy driver - to nie byl problem. Problemem jest wstrzykiwanie pakietow na tej karcie, ktora nie dosc ze wymaga specjalnych sterownikow ktore nie zawsze stabilnie dzialaja (te ostatnio znacznie sie poprawily i sa o wiele stabilniejsze) to przede wszystkim wymaga pewnej wiedzy od uzytkownika - czyli nie zadziala samo z siebie, trzeba grzebac. Instalacja jest prosta generalnie ale biorac pod uwage, ze wiekszosc osob chce miec wyniki od zaraz a nie zna linuxa... stad rada kupienia karty na atherosie.

    Poza tym uwierz mi... sa inne rzeczy do ktorych atheros sie przydaje. Pewnych rodzajow atakow na sieci wifi nie udalo mi sie nadal przeprowadzic na Intelu. Ta karta jest jednak rewelacyjna do sluchania co dzieje sie do okola, wiec w trakcie testowania sieci wifi uzywam zazwyczaj 2-3 kart na raz. Intel ma pewne miejsce w tym zestawie - jako generalny monitor ruchu radiowego.

    Dlaczego mowie w ogole o stabilnosci?
    To ze cos sie zawiesi (sterownik karty, karta przestanie reagowac, itd) to najmniejszy problem - restart i po sprawie. Robiac test sieci (nie mowie o wlamywaniu sie aby poznac klucz i miec internet za free) spotkalem sie z organizacjami ktore byly bardziej swiadome tego co sie dzieje, mialy sensory albo wrecz rozwiazania ktore odpowiadaly DoS'em na proby ataku na ich sieci, zaklocaly sygnaly radiowe, powodowaly kolizje itd. Powiedzmy ze byly to radiowe systemy IDS/IPS - w takich srodowiskach masz generalnie moze 1 podejscie, pozniej podnosi sie alarm a niektore z tych systemow potrafia wskazac mniej wiecej gdzie znajduje sie atakujacy (triangulacja sygnalu z paru sensorow).

    Tryb pasywny - tak, intel super - sluchasz, zbierasz, lamiesz pozniej! Wstrzykiwanie - intel beee, atheros super! Takie sa moje osobiste doswiadczenia.

    Niestety jak bardzo lubie karty intela (mam je w kazdym sprzecie mobilnym jaki posiadam) to jednak osobiscie nadal bede obstawal przy atherosie.

    Jakby ktos pytal o uruchomienie Intela to http://www.itsolutionskb.com/2008/11...ion-backtrack/ zawiera opis. Wszystko jak na dloni - pytania do autora opisu a nie tutaj na forum.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. airmon-ng+backtrack4
    By mickyfiki in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 03-15-2009, 09:15
  2. Backtrack4+instalacja steroników
    By mickyfiki in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 03-15-2009, 00:21
  3. Karta wifi zamiast Intel 3945
    By p_e_t_e_r in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 20
    Autor: 02-13-2008, 23:21
  4. cracking z karta intel pro 3945 a/b/g
    By plastus1983 in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 12-15-2007, 19:36
  5. Jak to dziala?
    By Macok in forum C/C++
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 05-22-2007, 21:09

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj