Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Transfer Wi-Fi (ograniczenie na sieci LAN)

Angry Transfer Wi-Fi (ograniczenie na sieci LAN)

Zaczne od podania danych: mamy internet 10Mb/s podzielony na pieciu userów, rozdzielilem sobie to w domu routerem D-Link 524b Firmware 2.07 do niego mam podłaczonego laptopa HP Pavilion 1070ew i stacjonarny Pc i problem w tym ze na LANie transfer przez Wi-Fi dochodzi do 2Mb/s (srednio 800KB/s-1Mb/s) i wiecej nie pójdzie ,ciekawostką jest to ze z internetu transfer jest maksymalny czyli (tyle ile fabryka dała) 10Mb/s.Dodam jeszcze ze nie widze drugiego komputera na swojej sieci Lan.Sprawdzalem na kablu z LAN'u smiga na max,gdy wyłacze szyfrowanie sieci i filter MAC transfer nieznacznie wzrasta o jakies 100-200KB/s.Dlaczego transfer na sieci lan jest duzo wolniejszy niz z internetu ? Problem próbuje rozwiazac od kilku miesiecy i nikt nie zna odpowiedzi .
    0100101101100001011100110110100101101111

Domyślnie

10mbit na WAN - jak to sprawdzales? Czy to jest predkosc za ktora placisz, predkosc portu do jakiego jestes podlaczony u ISP czy rzeczywiste ile wyciaga to lacze jak tam wepniesz komputer? Najczesciej po prostu nie dostaje sie tyle ile mowi ISP - zawsze placisz za lacze "do Xmbit" czyli max tyle ale moze byc (i najczesciej jest) mnie albo duuuuzo mniej.

Jesli jestes podpiety na ethernecie do routera i masz takie same predkosci to bedzie to na 90% kwestia ISP a nie routera. Jesli problem jest tylko na wifi to zobacz czy masz na tym samym kanale (lub pobliskich) inne sieci, bo obecnosc sasiadow spowoduje zaklocenia i obnizy predkosc - fizyki nie oszukasz.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Tak to jest predkosc za która płace do 10Mb/s,a sprawdzalem na róznych stronach do sprawdzania szybkosci (np: http://noc.gts.pl/ średnio 900KB/s) oczywiscie nie zawsze jest max 10Mb/s,ale na torrentach itp. czasmi sie zdaży że pociagne max.Jezeli chodzi o sasiadów na Wi-Fi to mam odstep 4 kanalów mój to 11 a sąsiad serfuje na 6 wiec raczej nie zakłuca, sygnal mam bardzo silny: channel 11 -54dbm 2462.000Ghz(491400) TX Rates:54Mb/s 802.11g ,najblizszy zajety kanał (sąsiad): channel 6 -75dbm 2437.000 Ghz(4864000) TX Rates:AUTO czasami pojawi sie neostrada na CH:10 ale sygnal tak slaby ze prawie go nie widze -89dbm,zastanawia mnie kwestia ISP do którego jeste podpiety routerem, skoro z internetu mam polaczenie z normalna predkoscia przez WI-FI a na sieci LAN tez przez WI-FI obciete i to znacznie (przypominam ze na kablu idzie na max ) to wg. mnie problem tkwi w moim routerze,chyba ze dane przesylane z internetu i z sieci LAN roznia tak ze router nie moze sobie poradzic i obcina transfer.Nie znam sie za bardzi na sieciach i Wi-Fi cos tam "liznąłem" informacji ale to tylko domysły.
    Ostatnio edytowane przez Kasio : 05-20-2009 - 14:15

Domyślnie

Cytat Napisał Kasio Zobacz post
    zastanawia mnie kwestia ISP do którego jeste podpiety routerem, skoro z internetu mam polaczenie z normalna predkoscia przez WI-FI a na sieci LAN tez przez WI-FI obciete i to znacznie (przypominam ze na kablu idzie na max )
    Sorry ale tego fragmentu nie rozumiem - napisz pls jeszcze raz, po polsku

Cytat Napisał Kasio Zobacz post
    ... to wg. mnie problem tkwi w moim routerze,chyba ze dane przesylane z internetu i z sieci LAN roznia tak ze router nie moze sobie poradzic i obcina transfer.Nie znam sie za bardzi na sieciach i Wi-Fi cos tam "liznąłem" informacji ale to tylko domysły.
    Jak uzyskales te 900kB to powiedz mi jak byles podlaczony - z tego co napisales niewiele wynika poza tym, ze wiemy ze lacze wyrabia na prawie 10mbit czyli tak jak placisz ale nadal nie wiemy jak sie podlaczasz do tych testow...

Domyślnie

ok napisze po Polsku z internetu mam transfer do 10Mb/s a jesli sciagam cos z sieci LAN to do 2MB/s

jak uzyskalem te 900KB/s ? tak jak wszyscy testuja swoje łacze przez www np: http://noc.gts.pl lub http://www.numion.com/YourSpeed3/ wiadomo ze te testy nie sa w 100% wiarygodne ale cos z nich mozna sie dowiedziec, poza tym pokazuje mi transfer z Wireless Network Meter http://addgadget.com/

ps:zrobilem szybki schemat jak to jest podlaczone.

Domyślnie

jesli te 2MB/s (megaBAJTY) sa miedzy PC i laptopem, to transfer jest jak najbardziej OK: 54Mb:8 = 6,75MB/s, ale to tylko teoria, tak sobie mozna liczyc w ethernecie kablowym, a w bezprzewodowym odjalbym 50% na jakies powtorzenia ramek, pakiety kontrolne itp. Ja mam AP 54Mb pod biurkiem, lapka na biurku, zadnych sieci wokół i wyciagam 5MB/s gdy sciagam z kompow podlaczonych do AP po kablu. Powiedzmy, ze masz te 5MB/s do podzialu na dwa kompy, czyli 2,5MB, a jesli masz wieksze przeszkody na drodze sygnalu niz ja (ja mam tylko drewniany blat biurka, ty mozesz miec betonowe, zbrojone sciany w bloku), to moze byc 2MB/s jak w pysk strzelil
    jesli sciagasz cos z kompow polaczonych kablem, a drugi komp podlaczony do AP nie korzysta zbyt mocno z radia, to powinienes wyciagac 5MB/s

chyba ze ci chodzilo o 2 megabity - to by bylo faktycznie za malo

Domyślnie

Jest takie narzędzie sieciowe jak ping, puść pingi na router na lapka, w świat i zobacz gdzie leży problem. Aby widzieć komputery w sieci musisz odblokować netbios czyli ustawienia zapory. Jeśli na lapku masz viste to standardowo netbios masz zablokowany w zaporze. nie wiem czy xp po sp3 też tak nie ma.
    Najczęściej występującym problemem w takich sytuacjach jest padnięty switch w routerze. Swoją drogą jak sprawdziłeś transfer w swojej podsieci skoro nie widziałeś drugiego kompa?

Domyślnie

Ok... czyli jako LAN rozumiem w tym wypadku laptop i PC a nie pozostale kompy/systemy podpiete do tego samego ISP.

Jesli masz takie problemy to najprawdopodobniej nie wyrabia dlink. Model 524 mam i znam - za mocny to on nie jest ale generalnie dziala ok. Dlaczego nie wyrabia? Ciezko powiedziec - na razie jestesmy na etapie wrozenia z fusow niestety.

Domyślnie

Cytat Napisał Laik707 Zobacz post
    Swoją drogą jak sprawdziłeś transfer w swojej podsieci skoro nie widziałeś drugiego kompa?
    nie sprawdzalem transferu w mojej podsieci,bo nie widze drugiego kompa ,sprawdzalem transfer w sieci( jak by to nazwac "głównej").
    Jesli dobrze pamietam jakis czas temu wpadl mi w rece artykuł na temat lub test nie pamietam juz dokladnie ale bylo napisane ze transfer owszem 54Mb/s ale po kablu a na Wi-fi 11Mb/s to by sie zgadzalo transfer dochodzi do 1.4MB/s =11.2Mb/s

Domyślnie

Jeszcze mozna w dusze dostawac na negocjacji predkosci na porcie fizycznie - czasami automatyczna negocjacja nie dziala poprawnie i powoduje ogromne gubienie pakietow...

Co do wifi do przesylania duzych plikow... jest to uciazliwe - byl to glowny powod dla ktorego zainwestowalem w gigabit ethernet do domu - wszystkie serwerki, laptopy i dyski sieciowe maja gigabit, problemy sie skonczyly. Do przeslania paru plikow albo cos w net pakowac to wifi ok ale do LAN porazka - warto na prawde wyciagnac kabel i chwile w miejscu posiedziec :P

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni