Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 34

Temat: problem z zasiegiem

Domyślnie problem z zasiegiem

w domu wykrywam kilka AP, lecz nie jestem w stanie sie z nimi polaczyc.
    wydaje mi sie ze dostaje jakis 1% beaconow a to nie jest dobrze. 1 siec ma WEP i udalo mi sie to zlamac. Oczywiscie zadnego clienta nie widze, wiec lamanie WPA odpada. Mieszkam w bloku. Jaka antenke radzicie kupic, by zlapac paru klientow?
    Najlepiej uzywana, byle najtansza. Czy dookolna bedzie dobra? Czy czulosc antenki ma znaczenie, czy tak czy inaczej mi sie nieuda polaczyc a jedynie wywale kase na antene?
    ile kosztuje uzywana antena kierunkowa o jak najlepszej czulosci (moc nadawania mniej istotna, wole czulosc.)?

czy karta wlan jest lepsza na usb, pcmcia czy expresscard? a moze zintegrowana?

btw, co jest lepsze, airodump-ng czy kismet? ja wole airodumpa...

Domyślnie

Cytat Napisał esp666 Zobacz post
    w domu wykrywam kilka AP, lecz nie jestem w stanie sie z nimi polaczyc.
    wydaje mi sie ze dostaje jakis 1% beaconow a to nie jest dobrze. 1 siec ma WEP i udalo mi sie to zlamac. Oczywiscie zadnego clienta nie widze, wiec lamanie WPA odpada. Mieszkam w bloku. Jaka antenke radzicie kupic, by zlapac paru klientow?
    Najlepiej uzywana, byle najtansza. Czy dookolna bedzie dobra? Czy czulosc antenki ma znaczenie, czy tak czy inaczej mi sie nieuda polaczyc a jedynie wywale kase na antene?
    ile kosztuje uzywana antena kierunkowa o jak najlepszej czulosci (moc nadawania mniej istotna, wole czulosc.)?

czy karta wlan jest lepsza na usb, pcmcia czy expresscard? a moze zintegrowana?

btw, co jest lepsze, airodump-ng czy kismet? ja wole airodumpa...
    hmmmmmmmmm jak rozumiem działasz pod laptopem i pod linuksem.
    Niestety ale przeważnie w laptopach dają te karty zintegrowane takie które nie nadają się do niczego czyli intel ,a to na jaki interfejs to zależy od tego co chcesz uzyskać jeśli będziesz działał tylko pod lapkiem to wiadomo że pcmia albo expresscard jest lepsze ale jeśli chcesz mieć możliwość użycia karty np pod stacjonarnym komputerem to usb

P.S a antene możesz sobie sam zrobić
    Ostatnio edytowane przez S4th3N : 04-17-2009 - 15:48

Domyślnie

jak rozumiem działasz pod laptopem i pod linuksem.
    nie, stacjonarny + linux. karta pci, w przyszlosci planuje kupic jakis lepszy sprzet.

a czy nie zalezo to od tego ze zintegrowane karty maja za mala moc?
    gdzies tak czytalem...

Domyślnie

Cytat Napisał esp666 Zobacz post
    nie, stacjonarny + linux. karta pci, w przyszlosci planuje kupic jakis lepszy sprzet.

a czy nie zalezo to od tego ze zintegrowane karty maja za mala moc?
    gdzies tak czytalem...
    hmmmmmmm............ z czego mi wiadomo to tutaj bardziej się liczy chipset na jakim jest karta zbudowana. Ogólnie bierz pod USB albo pci jak wolisz (ja bym brał pod usb) po za tym intele chyba nie obsługują packet injection jak będziesz kupował karte to bierz na chipsecie atheros'a

Domyślnie

ze na atherosie to wiem, ale teraz jaki model i usb vs pcmcia vs express.
    jesli wezme na usb to bede mogl sie bawic na stacjonarce, a jesli pcmcia to mi sie nie zlamie. wazne zeby dalo sie antene podlaczyc.

a ciekawe czy mozna zamowic sobie kompa (laptop) od jakiejs firmy na zamowienie, tzn mowie co chce oni robia i wysylaja. ciekawe czy to sie oplaca.

Domyślnie

z czego mi wiadomo to chyba jak jest karta pod usb to też można antene podpiąć a stacjonarny raczej nie ma pcmia

Domyślnie

Proponuje poczytac jakie ma znaczenie moc karty w odniesieniu do jej czulosci - w skrocie im mocniejszy nadajnik tym mniej czula karta bedzie... a do sluchania moc nie jest potrzebna.

Pisalem nie raz o limitach mocy - co jest legalne oraz co jest bezpieczne dla ludzi. Co do anteny - zalezy jak bedziesz tego uzywal, mozesz nawet sam zrobic sobie antene kierunkowa - tak aby dobra do odbioru byla a nie do nadawania.

Najwaznjesze jednak - kismet vs. airodump-ng - te programy maja zupelnie rozne zastosowania! Airodump to sniffer do zbierania danych a kismet do ogolnego nasluch, rozeznania i idealny program do mapowania sieci z uzyciem GPS'u albo jako sensor do systemu WIDS. Kismet ma duuzo wiecej zastosowan niz wiekszosc moze miec pojecie
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

TQM a jak się te twoje limity mocy mają do rzeczywistości jak np. u mnie w firmie robimy mosty między APekami do których łączą się klienci a serwerem i podkręca się karty nawet do 27dB + antena kierunkowa 18dB, czyli w sumie
    45dB nie licząc spadku na kablach i złączach to daje ~32W. I uwierz mi wszyscy tak robią.
    Ostatnio edytowane przez Laik707 : 04-19-2009 - 13:05

Domyślnie

Cytat Napisał Laik707 Zobacz post
    TQM a jak się te twoje limity mocy mają do rzeczywistości jak np. u mnie w firmie robimy mosty między APekami do których łączą się klienci a serwerem i podkręca się karty nawet do 27dB + plus antena kierunkowa 18dB, czyli w sumie
    45dB nie licząc spadku na kablach i złączach to daje ~32W. I uwierz mi wszyscy tak robią.
    mmmmmm............. to kupno mikrofalówki macie już z głowy xD

Domyślnie

a oplaca sie kupowac wzmacniacz 10 kW? duzo to pradu ciagnie? i z jakiej odleglosci zlapalbym siec?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Zasady Postowania