Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 21 do 30 z 34

Temat: problem z zasiegiem

Domyślnie

@TQM
    Wiem że masz rację, ale powiedz to swojemu pracodawcy. W sumie to trochę przekombinowałem bo sytuacja którą opisałem był to most na 5Ghz gdzie limit wynosi 1W.
    A propos wzmacniaczy mają one taki parametr jak poziom zniekształceń nieliniowych (harmoniczne) i tym więcej mocy się sadzi w eter tym selektywniejsze filtry trzeba stosować w takich wzmacniaczach aby nie zakłócały innych pasm i nie zniekształcały sygnału.
    Czasem nie warto sadzić dużo w antenę, ja miałem przypadek że na moście złożonym na 2 Mikrotikach można było przepuścić ponad 2 razy więcej danych skręcając moc na kartach gdyż jakość sygnału się poprawiła dla wtajemniczonych parametr ICQ w MT.

rafal44 jest offline logout

Domyślnie

Ja mam u siebie antenę kierunkową na dachu. Jak raz spojrzałem jakie sieci wykrywa to byłem lekko zdziwiony. Łapało sygnał jednej sieci z kierunku przeciwnego do ustawienia anteny, a druga sieć była oddalona od mojego domu o kilka kilometrów (do tego znajdowała się niżej), a jakość sygnału 20%. Niektórzy naprawdę przeginają z mocą nadajników.
    "a imię jego będzie czterdzieści i cztery"
    A. Mickiewicz Dziady cz. III

Domyślnie

@Kulfon - 2.4GHz ma wieksze tlumienie na przeszkodach niz 900/1800MHz
    @Laik707 - 5.8GHz to co innego to sie zgodze ze to dziala tak a nie inaczej i co do skrecania mocy na MT i poprawy jakosci sygnalu - swiete slowa - sam to widzialem na wlasne oczy (i sam uzywam MT hehe).
    @rafa44 - wskazywaloby to, ze koles przegina z moca i to znacznie... anteny kierunkowe maja zysk do przodu i tlumienie do tylu, ale tak czy inaczej promieniuja "do tylu" choc raczej malo... tak czy inaczej mozna odbierac sygnaly "tylem anteny" jesli sa odpowiednio mocne.

@Laik707 - co do pracodawcow wiesz.. Ty bedac pracownikiem robisz to co szef kaze i to firma (a wiec szefostwo) odpowiada karnie za lamanie prawa jesli nadajniki/radiolinie sa wlasnoscia firmy :-)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

jeszcze 1 pytanko, czy da sie jakos tanio zrobic porzadny wzmacniacz samemu? chociazby te 100W =/

Domyślnie

100W na 2.4GHz - wiez dziecko raz jeszcze przeczytaj to co wyzej napisane o zdrowiu, mikrofalach, itd. Wez rozped, puknij sie w glowe (korzystajac z pobliskiej sciany) i zasanow sie co chcesz zrobic w ten sposob.

Aby nie bylo - odpowiedz na pytanie:
    Da sie zrobic wzmacniacz samemu... pytanie ile bedzie kosztowac...
    Znajomy (posiadajacy odpowiednie zezwolenie wydane przez UKE) zrobil sam wzmacniacz eksperymentalny na 2.4GHz i uzyskal moc okolo 50W - z tym ze kolega ten posiada odpowiednia wiedze (zwodowo pracuje z urzadzeniami radiowymi od ponad 30 lat, jest konstruktorem, ma odpowiednie laboratorium, itd). Koszt byl rzedu o ile pamietam 2-2.5k zlotych (okolo 2003-2004 roku) i bylo z tym wiele wiele problemow chocby w sensie manualnym wykonania - dokladnosc lutowania obudowy (aby nie bylo wyciekow sygnalu bokami), chlodzenie (caly wzmacniacz byl wielkosci zeszytu, gruby na okolo 5cm i cala obudowa to jeden wielki radiator... i 2 zlacza w postaci rurek wyprowadzonych na zewnatrz). Uwierz mi, ze na mikrofale, zwlaszcza w tak niebezpiecznym pasmie jak 2.4GHz jest to bardzo trudne!

Bez obrazy, ale jesli Twoja wiedza na temat urzadzen radiowych jest tak nikla, ze nie rozumiesz jakie zagrozenia z tego wynikaja, to zrobienie takiego wzmacniacza jest zdecydowanie poza Twoimi mozliwosciami!

Mozesz kupic gotowca co najwyzej... okolo $170 za wzmacniacz 1W (jesli sterujesz go moca 100mW), wzmacniacz 3W kosztuje $250... do tego dodaj filtry za nastepne $100 abys mogl jakkolwiek wykorzystac sygnal...
    Mocniejsze wzmacniacze kosztuja duuuzo wiecej - 10W to tylko $800 a 25W kosztuje $2600. Ile wiec ma kosztowac ten Twoj 100W?
    Ja sadze ze bedzie kosztowal co najmniej 15-20 tysiecy dolarow :-) bo tyle beda kosztowac czesci...

UPDATE:
    Zapomnialem dodac... do tych 15-20k dodaj jeszcze robocizne i koszt czesci zamiennych bo na pewno po drodze cos "upalisz" i nie bedzie dzialac... nie wiem jak Ciebie ale mnie nie stac na takie zabawki, tym bardziej ze ich uzytecznosc jest znikoma ze wzgledu na zagrozenia jakie powoduja.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 04-20-2009 - 08:26

Domyślnie

hehe to dizeki, ale swoja droga jesli taka bron mozna zlozyc za 30k $ to ciekawe czemu terrorysci na to nie wpadli. Podlaczyc takie cos w duzym miescie, i po paru godzinach zanim wykryja duzy pobor pradu by bylo za pozno =) Cos jak brudna bomba dla ubogich.

Domyślnie

hehe problem w tym ze brudna bomba bedzie pewnie tansza, skuteczniejsza i jak juz walnie to nie do zatrzymania... a tak to elektrownia wylacza zasilanie (albo uklady zasilajace same sie skopca) i po sprawie.

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    hehe problem w tym ze brudna bomba bedzie pewnie tansza, skuteczniejsza i jak juz walnie to nie do zatrzymania... a tak to elektrownia wylacza zasilanie (albo uklady zasilajace same sie skopca) i po sprawie.
    aa energia słoneczna itd wtedy elektrowni nie potrzeba by nawet było albo ze 2 duuże akumulatory jadziem kurde a ciekaw jestem czy jakby wziąć taką antenę kierunkową to czy dało by się wymierzyć tak w np jakiegoś gołębia żeby zaczął gotować się żywcem wtedy bym mógł spróbować zapolować w ten sposób na gołębie u mnie na balkonie jak by poczuły że tutaj jest im zbyt ciepło to by nie siadały mi na antene itd hmmmmm.............. będzie trzeba spróbować

Domyślnie

no wiesz co biedne zwierzatka tak katowac =(
    wyceluj w czlowieka, w garniturze najlepiej. oni od tego poprostu sa, jest ich duzo wiec strata niewielka.

Domyślnie

S4th3N - z doswiadczenia powiem... jak pracowalem kiedys w zawodach krotkofalarskich to latwo bylo anteny zobaczyc z daleka - wszystkie golebie z okolicy siedzialy na drutach (byla jesien, widac tam bylo im cieplej).

Plan masz iscie diabelski hehe ale pamietaj, ze promieniowanie nie konczy sie na golebiu - leci dalej i pewnie trafi w jakis budynek a wiec w ludzi. To tak jak strzelajac na polowaniu - nie myslisz tylko o tym co jest miedzy toba a zwierzyna... ale co jest dalej... duzo dalej (sztucer moze miec zasieg nawet 3.5-4.5km - a co jesli dalej sa domy?)

Zasady Postowania