Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Czy administrator wykryje włamanie do swojej sieci WI-FI ?

Domyślnie Czy administrator wykryje włamanie do swojej sieci WI-FI ?

Witam serdecznie

Czy administrator wykryje włamanie do swojej sieci WI-FI ?

Mam pare pytań:
    1) Czy administrator sieci bezprzewodowej WI-FI wykryje intruza w swojej sieci tzn. taką osobę która ma internet za darmo od tego administratora, ale intruz podłączy sie do jego sieci dopiero wtedy kiedy legalny użytkownik nie kożysta z internetu ? http://www.backtrack.tnb.pl/forum/index.php

2) Z tego co ja się domyślam to administrator wykryje intruza w swojej sieci dopiero wtedy kiedy w jednym czasie z jednego mac adresu kozysta legalny użytkownik i intruz. A kiedy legalny użytkownik nie kożysta z internetu, tylko intruz, to administrator intruza nie wykryje bo myśli że to legalny użytkownik internetu a nie intruz. Ale to są moje domysły jak naprawde jest tego nie wiem i was się chce spytać jak to z tym jest ?
    http://www.backtrack.tnb.pl/forum/index.php

Domyślnie

Sa rozne sposoby wykrycia intruza... a co do wariantu ze obaj chca korzystac na raz (klient i intruz) to sie nie da, bo MAC moze byc aktywny tylko jeden w danym czasie - jak 2 karty beda z tym samym MAC to zadna nie bedzie poprawnie chodzic.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

1) TQM chcesz powiedzieć że administrator wykryje intruza nawet wtedy kiedy legalny użytkownik internetu nie kożysta z internetu (komputer ma wyłączony), z internetu kożysta tylko intruz na tym mac adresie to administrator tak czy siak wykryje intruza ?

2) A co może zrobić taki administrator sieci intruzowi gdzie polowa internautów nie ma podmpisanej umowy na internet z administratorem. Administrator oszukuje państwo bo nie odprowadza podatku do państwa.
    A z tego co wiem to są takie przypadki gdzie tak jest że klienci nie mają podpisanej umowy na internet.

Domyślnie

#1 Dokladnie tak - sa na to inne metody niz tylko MAC i mozna z bardzo duzym prawdopodobienstem lub wrecz z pewnoscia powiedziec, ze ktos oszukuje

A co może zrobić taki administrator sieci intruzowi gdzie polowa internautów nie ma podmpisanej umowy na internet z administratorem.
    Na to jest paragraf jesli bys zapomnial o tym... uzyskanie nieuprawnionego dostepu do sieci, przelamanie zabezpieczen elektronicznych (patrz temat watku!)
    Administrator oszukuje państwo bo nie odprowadza podatku do państwa. A z tego co wiem to są takie przypadki gdzie tak jest że klienci nie mają podpisanej umowy na internet.
    Jak nie ma umowy to nie odprowadza podatku bo nie swiadczy zadnych uslug - to proste i logiczne. To ze klienci nie maja podpisanej umowy to sprawa miedzy 'klientem' a adminem i tyle. Moze to kolega od butelki albo fajna dziewczyna? Co Ciebie interesuje co admin ma z tego interesu?

Jedyne na co admin musi zwrocic uwage to czy umowa z jego ISP pozwala mu na dzielenie lacza. Jesli pozwala to koles jest bezpieczny bo nic mu nie udowodnia.

Najwazniejsze jest to ze tak czy inaczej jesli sprawa wyjdzie na jaw ze sie wlamales to polecisz z paragrafu a od niego w najgorszym wypadku fiskus poprosi o dokumenty, pokazanie umow, rachunkow itd - i moze skonczy sie to dla niego drobnym mandatem... a Ty bedziesz mial duzo wieksze problemy.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 02-17-2009 - 08:20
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie jakaś niejasność...

witam wszystkich,
    w tym całym temacie jast jakaś niejasność, otóż: który z admnistratorów chcąc zarabiać na dostarczaniu internetu nie monitoruje podziału łącza itd... Chyba tylko głupiec, który przekwalifikował się z noszenia kartonów w sklepie na administratora, bo to ładnie brzmi "...administrator sieci informatycznej..." Dosyć naigrywania się - do rzeczy!
    1) Każdą sieć można mniej lub bardziej zabezpieczyć - ogranicza tylko niewiedza admina...
    Mam tu na mysli np. tylko statyczne przypisywanie adresów IP, powiązanie MAC... zablokowanie określonych portów... filtrowanie IP, umowy etc.
    2) Każdy kto chce zarabiać na dostarczaniu internetu - ma chyba w tym jakiś cel, więc niedbanie o prawidłowo działającą sieć mija się z celem - jakiś paradoks: "...chcąc prowadzić sklep zamiast sprzedawać towar poprostu rozdaje np herbatę, chleb, mleko, czy proszek do prania..." Przecież to nonsens!!!
    3) Za uzyskanie nieautoryzowanego dostępu jak już wcześniej wspomniano grozi paragraf.
    4) Wykrycie nieautoryzowanego dostępu jest prostsze niż się komuś wydaje - chociażby sprawdzenie tras pakietów (każdy ma określone upodobania - np 1 pije mleko, a nie pije herbaty, wiec jeśli ktoś pije herbatę to chyba nie koniecznie ten 1...), czas spędzony w sieci, odwiedzane witryny itd...
    5) Natomiast za nieodprowadzanie podatków od prowadzonej działalności też coś niecoś grozi...
    Więc jak dla mnie za dużo dziwnych okoliczności...

uki
    uki jest offline

Domyślnie

Cytat Napisał greatDESIGN Zobacz post
    1) Każdą sieć można mniej lub bardziej zabezpieczyć - ogranicza tylko niewiedza admina...
    Mam tu na mysli np. tylko statyczne przypisywanie adresów IP, powiązanie MAC... zablokowanie określonych portów... filtrowanie IP, umowy etc.
    jesli to wg Ciebie sa zabezpieczenia, to ja sobie zycze takich zabezpieczen w kazdej sieci, kazda bedzie moja
    Ostatnio edytowane przez uki : 02-18-2009 - 18:25