Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 30

Temat: karta wi-fi>500mW

  1. #1
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    null
    Postów
    67

    Domyślnie karta wi-fi>500mW warto?

    Witam wszystkich jestem tutaj nowy i proszę z góry o wyrozumiałość.
    Tak więc, może napiszę o co chodzi:
    Mam-kupiłem kartę wi-fi na USB(200zł) na chipsecie RTL8187B. Na pudełku napisane jest tak: Czułość: dla 11Mbps(b)<-82dBm dla 54Mbps(g)<--65dBm.(oczywiście to wszystko pisane na wodzie )Aha producent nie znany bo napisane tylko High Power Design Expertise i dalej Palm USB WLAN Adapter, więc jak by ktoś pytał o producent to nie wiem, ale na pewno Chiny

    Jeśli ktoś miał styczność z taką kartą to proszę powiedzieć, czy nadaje się do wardriving'u. Aktualnie jestem podłączony do kogoś(nie wiem nie znam), bo mieszkam na stancji, ale oczywiście korzystam tylko z internetu, w celach informacyjno-edukacyjnych. Aha.. ponadto do tej karty podłączona jest antena dipolowa o zysku 5dBi(ale dodatkowo zrobiłem sobie przeróbkę z dodatkiem foli, czyli działa teraz kierunkowo). Zasięg ma niezły jak na razie ale mam zamiar dokupić sobie jeszcze, antenę kierunkową 25dBi z czaszą 90cm. Będę trzymał w pokoju . Czy to dobry pomysł?(ale nie proszę o opinię czy to dobrym pomysłem jest trzymać w pokoju antenę) Proszę napisać czy to wystarczy bo mi zależy tylko na 1km zasięg(dobry), a mieszkam w bloku na ostatnim 4 piętrze i dodatkowo są wysokie budynki i to mi psuje całą sprawę. Wydaje mi się, że wysoka wydajność karty i anteny powinny załatwić ten problem, co? Jak myślicie? Zresztą wszystko działa na netbooku msi wind u100, a ponieważ tam jest gówniana karta wifi to o wymianie nie ma mowy, więc pozostają mi tylko karty na USB.

    ps. Z hackingiem nie jestem bardzo obeznany bo tylko potrafię łamać hasła kont Windows XP np. w Bibliotece Publicznej (oczywiście z dostępem fizycznym nie lokalnym!) i na tym kończą się moje umiejętności praktyczne.. no ale od czegoś trzeba przecież zacząć nie?
    Ostatnio edytowane przez pscager : 02-02-2009 - 04:32

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Radze poszukac informacji tutaj na forum bo o kartach 500mW byla wiele razy mowa.

    1. Jestes piratem radiowym, przekraczasz dopuszczalny limit mocy
    2. Dokladajac antene kierunkowa zaczynasz stwarzac zagrozenie dla zdrowia.

    Wszystko bylo wiele razy wyjasniane - idz czytac.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    null
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    2. Dokladajac antene kierunkowa zaczynasz stwarzac zagrozenie dla zdrowia.

    Wszystko bylo wiele razy wyjasniane - idz czytac.
    1.Jak to dla zdrowia? Można jaśniej bo wątku o zdrowiu jeszcze nie słyszałem?
    2.Czy sygnał wysyłany przez antenę kierunkową można dowolnie namierzyć tzn. się podłączyć?


    ps. jeżeli tak się przyczepiasz do prawa to zawsze, można zmniejszyć programowo moc karty poprzez modyfikację sterownika. I powiedzmy mam teraz 100mW a nie 500mW-lepiej?
    Ostatnio edytowane przez pscager : 02-02-2009 - 14:09

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Pisalem juz wiele razy, napisze po raz ostatni mam nadzieje bo widze nie chce Ci sie nawet szukac

    Sieci wifi dzialaja na prawie w tym samym pasmie co kuchenki mikrofalowe - jak dziala kuchenka w poblizu to zakloca transmisje na wifi na 2.4GHz - to normalne w sumie.

    Q: Dlaczego kuchenki mikrofalowe dzialaja akurat ok. 2.4GHz?
    A: Przy czestotliwosci nieco ponizej 2.4GHz czasteczki wody wpadaja w rezonans, zaczynaja sie poruszac pod wplywem promieniowania i podnosi sie energia wewnetrzna a wiec i temperatura tych czasteczek. W ten sposob podgrzewa sie posilki w kuchenkach mikrofalowych - zauwaz ze kuchenki nie dzialaja na materialy suche.

    Jesli teraz przyjac ze minimum 60-75% ludzkiego ciala stanowi woda (pluca na przyklad 90%, krew 85%, itd) to promieniowanie takie jest juz grozne dla czlowieka. W mikrofalowkach powolne podgrzewanie uzyskuje sie przy mocy okolo 100W ale kuchenka grzeje przez pare sekund i sie wylacza, pozniej znowu pare sekund i sie wylacza...

    Teraz masz karte sieciowa 0.5W, do niej podpinasz antene 5dBi co daje Ci moc wypromieniowana okolo 1.5W, masz taka karte w odleglosci parunastu centymetrow od siebie... a karta wifi caly czas cos nadaje/odbiera i nie robi sobie przerw jak kuchenka mikrofalowa.

    Teraz dodaj do tego folie aby ukierunkowac wiazke albo zaloz antene paraboliczna jak mowisz i ta bedzie miala zysku powiedzmy 20dBi to masz we wiazce radiowej moc wypromieniowana okolo 50W - teraz rozumiesz o jakim zagrozeniu dla zdrowia mowie?

    PYTANIA

    Ile osob bedzie bezposrednio w poblizu tej anteny?
    Czy wiesz jaki jest zasieg przy tak duzej mocy?
    Ile osob bedzie znajdowac sie we wiazce wypromieniowanej z Twojej anteny (pamietaj ze to nie jest idealna wiazka - zawsze masz okolo 10 stopni szerokosci od osi glownej - w kazdym kierunku)?
    Co z dyfrakcja/refrakcja/odbiciem wiazki i ludzmi ktorzy sie znajda na trasie?

    To doskonale wyjasnia dlaczego przepisy w UE pozwalaja aby bez specjalnych pozwolen mozna uzywac legalnie tylko mocy do 100mW EIRP (czyli to co jest faktycznie wypromieniowane) a Ty chcesz komus zafundowac nawet 50W!

    Osoby posiadajace specjalne pozwolenia wydane przez UKE (www.uke.gov.pl) moga nadawac z wieksza moca ale aby uzyskac takie pozwolenie trzeba zdac egzaminy przed komisja UKE i te egzaminy obejmuja wlasnie kwestie bezpieczenstwa, prawa, itd - cos o czym jak widac wiekszosc cwaniakow (bez obrazy bo to nie jest kierowane doslownie do Ciebie) ktorzy kupuja takie karty i mysla ze blyszcza zwyczajnie nie ma zielonego pojecia. Osoby ktore nawet zdadza ten egzamin maja nalozone inne ograniczenia oczywiscie...

    Co powinienes zrobic?
    Przede wszystkim jesli chcesz miec dobry zasieg w lacznosci to podstawa to dobra antena a nie moc, czego tez wiekszosc ludzi nie rozuime.
    Im wieksza moc ma karta tym bardziej sie nagrzewa i tym bardziej rozmazany sygnal odbiera (w ogromnym uproszczeniu mowiac). Poza tym najczesciej czulosc tych kart jest duuuzo nizsza wiec slabszych sygnalow nie odbiora.
    Poza tym po cholere mocn karta skoro druga strona ma zwykla slaba karte i co prawda odbierze Twoj sygnal ale Ty nie bedziesz w stanie odebrac odpowiedzi?

    A wiec do rzeczy - powinienes zaopatrzyc sie w tlumnik (attenuator) ktory wprowadzi w sposob kontrolowany straty sygnalowe w torze antenowym - aby zejsc z ta antena ktora masz (5dBi) do legalnego i bezpiecznego poziomu 100mW musisz kupic ATT majacy 10dBi... szczerze mowiac taniej bedzie kupic inna karte.

    BTW. Za piractwo radiowe UKE konfiskuje sprzet, dowala kare administracyjna 5000 PLN i kieruje sprawe do sadu grodzkiego. Jesli ustala przy tym ze naraziles ludzi na niebezpieczenstwo mozesz spodziewac sie kolejnej sprawy w sadzie. Czy Cie znajda to inne pytanie ale z doswiadczenia powiem Ci, ze jak ktos w polsce widzi antene to juz leci na policje ze zakloca mu telewizje albo RM (takie radio z Torunia), ze boli glowa itd... wiec szybko mozesz spodziewac sie wizyty. Postawienie anteny w pokoju mija sie z celem - nawet szklo tlumi i odbija fale radiowe, wiec taka kierunkowa antena na parapecie prawie polowe wiazki odbije i to wroci do pokoju... chcesz sie "podgotowac" od srodka? 100mW jest przyjmowane za bezpieczne bo na razie nie ma dowodow ze jest niebezpieczne ale wieksze moce zdecydowanie nie sa obojetne.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 02-02-2009 - 14:12
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    null
    Postów
    67

    Domyślnie

    Jakoś tutaj tak pesymistycznie do tego nie podchodziłeś:
    Hehe... co jak co ale nie chcialbym miec 500mW pod reka jak pracuje na laptopie. Taka moc jest juz niebezpieczna, zwlaszcza jak sie uzywa wbudowanej anteny - co innego jak masz podpieta TYLKO zewnetrzna ktora jest dalej od Ciebie ale te karty maja 1 antene przylutowana na stale i jak podpinasz druga antene w sumie dzialasz na 2 na raz :P wiec i tak promieniowanie nie jest fajne.
    Fakt ostrożności nigdy za wiele, zawsze wpaść można, ale czyż nie to samo jest z hackingiem?

    Z drugiej strony, rozumiem, że pewnie chodzi Tobie o bezpieczeństwo ludzi znajdujących się na trasie promieniowania anteny[...] ale akurat mieszkam w takim miejscu, gdzie raczej środkowa moc promieniowania nie będzie mocno tak oddziaływała, tak sądzę...
    Ostatnio edytowane przez pscager : 02-02-2009 - 14:28

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał pscager Zobacz post
    Jakoś tutaj tak pesymistycznie do tego nie podchodziłeś
    ironia to sie nazywa drogi kolego... ironia...

    Cytat Napisał pscager Zobacz post
    Fakt ostrożności nigdy za wiele, zawsze wpaść można, ale czyż nie to samo jest z hackingiem?
    Tak, ale hacking raczej nie szkodzi bezposrednio zdrowiu w takim stopniu, zwlaszcza u postronnych ludzi - co najwyzej Tobie wzrok siadzie albo wrzod na d***e wyrosnie od siedzenia

    Cytat Napisał pscager Zobacz post
    Z drugiej strony, rozumiem, że pewnie chodzi Tobie o bezpieczeństwo ludzi znajdujących się na trasie promieniowania anteny[...] ale akurat mieszkam w takim miejscu, gdzie raczej środkowa moc promieniowania nie będzie mocno tak oddziaływała, tak sądzę...
    ... i to tylko swiadczy o tym jak malo wiesz o sygnalach RF i ich zachowaniu w srodowisku.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    null
    Postów
    67

    Domyślnie

    A czy gdzieś napisałem, że się dobrze znam?

    Napisałem przecież, że::
    Jeśli ktoś miał styczność z taką kartą to proszę powiedzieć, czy nadaje się do wardriving'u
    - a ty mnie zaraz objechałeś o piractwie i promieniowaniu. Wielkie dzięki.
    Ostatnio edytowane przez pscager : 02-02-2009 - 15:15

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie objechalem (jakbym chcial "objechac" to bym jeszcze o tym ze kradniesz wifi wspomnial bo tak wynika z Twojego pierwszego postu) bo to nie o to chodzi. Chodzi o to aby Ci uswiadomic jakim sprzetem dysponujesz i z czym to sie wiaze. Fragment o "cwaniakach" jest bezosobowy bo dotyczy ogolu, ktoremu sie wydaje ze kupi karte 500mW i moze wiecej - tylko ze to tak nie dziala jak im sie wydaje.

    Teraz wiesz przynajmniej na czym stoisz i widzisz ze moc nadajnika to nie wszystko - taki byl cel mojego postu.

    Moja rada bylaby taka - przyzwoita antena i przede wszystkim porzadna karta ktora ma wysoka czulosc odbiornika. Z doswiadczenia wiem ze karty na ukladzie Atheros sobie ladnie radza i sa przyzwoicie czule.

    EDIT: A moze masz ochote pobawic sie nieco sam i zbudowac samodzielnie jakas fajna antene? Nie jest to wcale trudne... ale przy karcie 500mW jesli nie skrecisz mocy w dol i to bardzo to mozna sie spodziewac ze upalisz koncowke mocy (co oznacza spalenie karty) jesli antena bedzie nie taka jak powinna.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 02-02-2009 - 15:43
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    null
    Postów
    67

    Domyślnie

    Dzięki za szczerą odpowiedz. Tak, więc górna granica mocy według ciebie, to ile tych mW? Bo myślę teraz nad kartą Usb na ukladzie Atheros o mocy 160mW, a dokładniej nad USB SENAO EUB-362 RP-SMA czułość jak pisze na stronie to -96dBm (nie za droga bo ok. 150zł i wydaje mi się, że dobra) i do tego antena 25dBi. Może tak być?


    A co do budowy anteny to chodzi ci o tą po pudełku z pringels? A jak nie to jaką proponujesz? Na elektronice zbytnio nie znam ale jak coś trzeba przylutować to dam radę
    Ostatnio edytowane przez pscager : 02-02-2009 - 16:56

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wiesz... mala roznica w tym wypadku miedzy Twoimi kartami... 150mW + antena 25dBi da moc okolo 30W we wiazce (juz po uwzglednieniu strat na zlaczkach i kablu) wiec i tak zdecydowanie ZA DUZO.

    Gdybys zostawil taka najprostsza antenke (tzw gumowa kaczka) ktora nie wykazuje zadnego zysku (0 dBi) to i tak jestes powyzej legalnego limitu ale nie ma za bardzo grozby ze komus to na zdrowie zaszkodzi, co najwyzej Tobie ale to juz Twoja decyzja. Ja osobiscie nie siedzialbym w poblizu niczego co daje 500mW i wyzej. 150-300mW bym sie na prawde zastanawial... ponizej 150mW powiedzmy ze bym "przymknal oko" ale pod warunkiem ze nikogo innego nie wystawiam na promieniowanie (czytaj siedze w pokoju sam i to w moja d**e grzeje).

    Co do budowania anten - nie jest to takie skomplikowane, lutowania za wiele nie ma a to co sie lutuje to trzeba cholernie precyzyjnie bo na 2.4GHz elementy sa dosc male. Ja generalnie pracuje na innych pasmach wiec anteny sa inne ale zasady konstrukcji sa identyko.
    Co do tego co robic - poszukam URLa (juz znalazlem http://www.wardriving.pl/modules/web...wcat.php?cid=9) tutaj jest pare projektow. Jest to niesamowita frajda tak sie pobawic bo widzisz ze z prawie niczego robisz cos :P POLECAM!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Karta sieciowa do aircrack
    By r_jaro in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 121
    Autor: 03-07-2010, 11:15
  2. Karta chipowa FSFE
    By suchy in forum Security
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 09-11-2008, 23:47
  3. karta rtl8187 2 usb
    By REZNIK in forum Hacking
    Odpowiedzi: 11
    Autor: 09-06-2008, 00:18
  4. Jaka karta na PCMCIA ??
    By gkrz in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 04-30-2008, 20:19
  5. Popsuta karta Sim
    By hedVB in forum GSM/GPRS/EDGE/UMTS
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 04-16-2008, 21:21

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj