Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki 21 do 30 z 30

Temat: karta wi-fi>500mW

  1. #21

    Domyślnie

    A ja właśnie mam Alfe AWUS050NH :| narazie na antenie patykowej dookolnej 2dBi, ale myślałem o TP-Link 8dBi...

    P.S. Jeżeli działam w standardzie N-Draft czyli 5 GHz to już nie jest szkodliwa taka częstotliwość Jeżeli tak to przestawię kartę aby działała TYLKO w trybie 5 GHz dla zdrowia mojego i innych

    A teraz dobranoc
    Ostatnio edytowane przez veimus : 01-15-2010 - 01:40

  2. #22
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Co do 'n' to nie jest powiedziane ze to bedzie dzialac na 5GHz :-)
    Na 5GHz chodzi siec jesli jest ustawiona tylko na 5GHz, nie uzywalem 'n' ale spodziewalbym sie, ze jak tylko do sieci zechce sie podpiac cokolwiek na 2.4GHz to calosc zejdzie na 2.4GHz - tak samo jak z b/g - jedno urzadzenie 'b' i cala siec spada na 'b' nawet jesli pozostali klienci sa na 'g' :-)

    Jesli ktos sprawdzal na jakim pasmie to chodzi to prosze o info - jestem bardzo ciekaw.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    (...) moc wypromieniowana okolo 50W (...)
    Gratuluje koledze - właśnie stworzył perpetum mobile. Z gniazda USB (maks. moc 5V * 500mA = 2,5W) wysyła w eter 50W mocy w postaci fal radiowych. No nic tylko dołożyć jeszcze z 10 anten i będzie pierwsza na świecie mikrofalówka na USB.
    Nie wiem co Pan bierze, ale chciałbym poznać tego dealera.

  4. #24
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Mowie o zysku energetycznym wynikajacymz kierunkowosci zastosowanej anteny... faktycznie czytajac watek widac ze zastosowalem nieswiadomie pewien skrot myslowy - przepraszam i juz wyjasniam...

    500mW - tak...
    Na dookolnej i tak nie chcialbym miec w odleglosci pol metra od siebie (ale to kwestia gustu) a znalezc sie w skupionej wiazce (antena kierunkowa - tak jak tutaj ludzie podaja na forum 12-19dBi) to juz w ogole lekkie przegiecie.

    Pytanie:
    Jaka jest roznica (dla zdrowia) siedziec w skupionej wiazce (przy 0.5W na wyjsciu z wzmacniacza) gdzie z wyliczen wychodzi gestosc pola elektromagnetycznego taka sama jak dla 100x wiekszej mocy (50W) wyemitowanej przy antenie dookolnej?!

    Chodzi o to, ze ludzie biora karte 500mW (moc max na wyjsciu juz przekracza legalne w Polsce i wiekszosci krajow EU limity) i dodaja do tego anteny kierunkowe, wala tym po okolicy bez zastanowienia co na to inni, czy to jakos na nich nie wplywa, itd. Do tego pozniej wielkie halo bo nie moga sie polaczyc... ale zapomnieli ze zalac odbiorce pakietami to jedno a odebrac cos wracajacego od niego to drugie - wieksza moc wyjsciowa to generalnie gorszy odbior (moc -> temperatura -- radio plywa, czulosc odbiornika gorsza, czasy przelaczania rx/tx - fizyki nie oszukasz), chyba ze kupujesz na prawde dobry sprzet (juz to widze tutaj na forum - nie ta kategoria cenowa niestety).

    Jesli mowa o lacznosci dwukierunkowej (a chyba o to chodzi) a nie transmisjach typu broadcast to nadal twierdze ze mocniejsza karta wcale nie oznacza lepsza - lepsza jest karta o nizszej mocy i czulszym odbiorniku wsparta solidna antena... a do tego jest to:
    - bezpieczniejsze dla wszystkich
    - nie wlazi tak bardzo innym userom pasma w ich odbiorniki (pozdrawiamy egoistow ktorych to nie interesuje!)
    - mozna zrobic tak aby bylo calkiem legalne i uzyskac oczekiwany efekt (jesli sie wie co sie robi)

    Moc wyjsciowa nadajnika to nie pojemnosc dysku - WIECEJ != LEPIEJ
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #25
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał podajlinijke Zobacz post
    Gratuluje koledze - właśnie stworzył perpetum mobile. Z gniazda USB (maks. moc 5V * 500mA = 2,5W) wysyła w eter 50W mocy w postaci fal radiowych. No nic tylko dołożyć jeszcze z 10 anten i będzie pierwsza na świecie mikrofalówka na USB.
    Nie wiem co Pan bierze, ale chciałbym poznać tego dealera.

    Tez nie wiem dlaczego TQM tak napisal w sumie chodzi tutaj o Effective Isotropical Radiated Power gdzie powino sie podawac wartosc w logarytmicznych jednostkach mocy (dBm).

    Oczywiscie ze bledne jest porownanie 50W mocy EIRP z realna moca, a jest to jedynie porownanie ze osiagamy w odbiorniku ten sam poziom sygnalu jaki uzyskalibysmy przykladajac do anteny o zysku 0dBi (antena izotropowa) realne 50W mocy.

    To tak w sporym uproszczeniu bez odwolywania sie do wzorow czy realnosci istnienia anteny izotropowej...

    Ale to w sumie teoria, w zyciu bywa z tym roznie - a podawany zysk anten jest dosc czesto zaskakujacy to jak z moca PMPO w sprzecie audio. Niby podaja dBi, a faktycznie to ani dBi, ani dBd

    Faktycznie najczesciej (w praktyce) przy porownaniu anten jako 0dB przyjmuje sie zysk dipola otwartego polfalowego (1/2 lambda)... oznaczany jako (dBd)...

    ...ale to zle wyglada marketingowo zwlaszcza przy malych gumowych antenkach helikanych gdzie ten zysk wychodzi wtedy na minusie (czyli mamy strate, a nie zysk)

    Wlasnie takie podejscie przez wiele firm, to potem ogromny problem dla osob przy porownywaniu zysku roznych anten

    Generalnie X (dBd) = Y(dBi) - 2.15

    Jesli chodzi natomiast o projektowanie i wykonywanie anten to godna polecenia jest ksiazka "Poradnik Ultrakrotkofalowca" Zdzislawa Bienkowskiego (SP6LB). Dotyczy co prawda ona anten na troche inne pasma, ale zasada sie nie zmienia...

    No i jak napisal TQM bo chyba pisalismy razem, a ja tak odchodzac i dochodzac do komputera wiec sporo mi to czasu zajelo (w dodatku edytujac kilka razy: dodajac jakies stwierdzenia i poprawiajac literowki). Wiec moge potwierdzic WIEKSZA MOC != LEPIEJ

    Podsumowujac - najczesciej podawany zysk anten do WiFi brany jest z dupy i nie ma sie nim co sugerowac ot to taka moja praktyka i wykonane pomiary... Jak ktos ma czas warto anteny wykonac samodzielnie, wiele "oryginalnych" po rozebraniu to widok nedzy i rozpaczy.
    Ostatnio edytowane przez tom : 01-10-2011 - 10:09
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  6. Domyślnie

    Troche smieszne te wasze przeliczenia, moze za bardzo siedzicie przy kompach i w matematyce, bo wystarczy zrobic prosty test i wiedziec ze to co mowicie to niezle bzdury.

    Wystarczy przykryc antene yagi folia aluminiowa i zobaczyc czy jest ten sam efekt jak w mikrofalowce (nawet jesli to ma byc cienka wiazka i iskra na 1mm kwadratowym) potem wystarczy jeszcze drugi.
    Obserwowac czy kropa wody na koncu wlaczonej (przy sporym wysylaniu danych) anteny yagi badz innej szybko wyparuje czy tez nie, bo jesli tak ma byc to powinna sie ugotowac w kilka sekund! (:::

    Nie mowie ze jest to 100 proc bezpieczne i nie polecam nikomu siedziec lub spac przy antenie wlaczonej, ale tez nie polecam nikomu siedziec przy monitorze crt w odleglosci 1cm ani nawet przy zarowce bo mozna sie popazyc jak jest blisko.

    Nie straszcie prosze uzytkownikow jakimis dziwnymi przeliczeniami tylko jak macie jakies jasne przejzyste doswiadczenia z tym to dajcie znac, przykladowo jakies konkretne badania lub ze np. "moj bialy kolega zmienil skore i jest teraz murzynem po uzywaniu karty 500mW"
    lub "mojemu psu wyrosly 2 nogi jak siedzial kolo kompa z antena i teraz szybciej biega i mocniej ciagnie smycz jak wychodzimy do parku..."


    Wiec moja dobra rada:
    Jak chcesz kogos przestraszyc to przynajmniej wiedz jak to sie robi, czyli odwoluj sie do doswiadczenia i je troszke nagnij, bo w przeciwnym razie, to poprostu nie dziala!


  7. #27
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    @iwantu2brich

    Ja mysle ze tu nie chodzi o to aby straszyc, ale wyjasnic ze zwiekszanie mocy to jeden z glupszych pomyslow Po pierwsze przeszkadzasz innym, po drugie to samo mozna najczesciej osiagnac ciekawszymi metodami.

    Natomiast porownywanie magnetronu z mikrofali do kart WiFi nawet majacych 20W to lekka przesada
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  8. #28

    Domyślnie

    ehh.. jak z 150 mW moze sie zrobic 30W? Perpetum mobile?

    Skoro karta ma moc 500mW, nie ma skad wziasc energii na wiecej. Te 500mW jest w przypadku jakbys wzial antene kierunkowa ktora nie powiduje zadnych strat.
    A jak masz dookulna to 500mW sie rozchodzi na wszystkie strony. Wiec podzielic 500mW przez % powierzchni sfery, i masz ile pochlaniasz energii.

    Tylko pytam po co komu tyle? Nawet jakbym robil deautha na 400 watach, to i tak za CH*J nie zlapie 4way handshaku WPA. Nie wazne ile mocy wloze, to jak nadajniki klienta i AP nie beda mialy odpowiedniej mocy to dupa a nie wardriving. To sie tyczy ogolnej komunikacji z AP. Po co ci moc, skoro i tak nie uslyszysz drugiej strony.

  9. Domyślnie

    No tak, poza tym czesto kiedy zwiekszamy moc to spada czulosc.
    Jesli chodzi o doswiadczenia praktyczne, bo tylko raczej takie mam, to ani transfer ani ping sie nie zmienia jak daje wieksza moc...

    Chyba ze ktos sie chce przebic przez jakis las albo sciany to moze to ma sens, ale tego nie wiem i nie sprawdzilem, bo nawet jak sam przebijam sie przez sciane to jak zwiekszam moc to nic to w praktyce u mnie nie oznacza...

  10. Domyślnie

    Cytat Napisał tom Zobacz post
    @iwantu2brich

    Ja mysle ze tu nie chodzi o to aby straszyc, ale wyjasnic ze zwiekszanie mocy to jeden z glupszych pomyslow Po pierwsze przeszkadzasz innym, po drugie to samo mozna najczesciej osiagnac ciekawszymi metodami.

    Natomiast porownywanie magnetronu z mikrofali do kart WiFi nawet majacych 20W to lekka przesada
    Jesli chodzi o przeszkadzanie to wiesz, raczej nie, bo zrobilem parabole i kieruje tam gdzie chce, no chyba ze jakies cos odbite gdzies sie gubi i wtedy przeszkadza, co calkiem jest mozliwe, bo domowym sposobem, nawet jak mam 24dBi albo wiecej to i tak nie unikne tego ze jakies pakiety pojda w druga strone, nawet jak mialbym kupiona dobrej firmy to tez nie ma gwarancji ze bedzie idealnie...

    Fakt, ciagle jest reklamowane te 500mW i wiecej, szczegolnie przez produkty Alphy, ktora zla firma na pewno nie jest, ale ja kupilem karte z chipsetem RTL8187L i nie zaluje, bo nie robie jakiejs sieci o duzej przepustowosci a jak nie robie takiej sieci to nawet 5 megabitow zupelnie wystarcza (lepszego neta nie kupilem z kuzynem). I faktem jest to, ze wiecej raczej nie wyciagne jak mam 50 apekow do okola i jak szumia to 500mW jest smieszne, bo roznicy pomiedzy 15dBi a 23dBi jest znikoma a nawet nie zauwazalna, bo transwer jest taki sam i ping sie nic nie poprawia i nie robie tego bledu, ze mam idealny ping i wtedy mierze.

    Przykladowo robie prosty test i widze ze np. jak ping do routera przy 200mW jest srednio co sekunde 800-900 ms to jak dam 31mW, ping i transwer pozostaje dokladnie ten sam, czyli w tym przypadku jak cos sciagam jest 500-480 KB/s, wiecej nie wyciagne, nie dlatego ze lacze za slabe, ale wlasnie wifi wiecej nie ruszy przy tym zaszumieniu, bo jak mam kabel do routera to mam wiecej...

    Wiec potwierdzam, u mnie nie ma roznicy pomiedzy 31mW a 200mW (posrednie wartosci tez sprawdzilem i jest to samo), wiec, po co te 500 lub 1000mW Mysle ze po to, zeby antena kierunkowa smarzyc mrowki, chodz i to pewnie nie bedzie dzialac...

    Nie sprawdzalem natomiast jak jest z linkiem z dalekimi punktami, ale do tego dojde, bo z kumplem chcemy kilkanascie do kilkudziesiat kilometrow zrobic link, jak ktos chce sie przylaczyc i jest z Wroclawia to zapraszam na priv. Laptopy sa, ale lepiej miec swojego...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Karta sieciowa do aircrack
    By r_jaro in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 121
    Autor: 03-07-2010, 11:15
  2. Karta chipowa FSFE
    By suchy in forum Security
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 09-11-2008, 23:47
  3. karta rtl8187 2 usb
    By REZNIK in forum Hacking
    Odpowiedzi: 11
    Autor: 09-06-2008, 00:18
  4. Jaka karta na PCMCIA ??
    By gkrz in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 04-30-2008, 20:19
  5. Popsuta karta Sim
    By hedVB in forum GSM/GPRS/EDGE/UMTS
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 04-16-2008, 21:21

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj