Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: techniczne rozwiazania WiFi

Domyślnie techniczne rozwiazania WiFi

Witam mam troche czasu wolnego i z racji ciekawosci pomyslalem, ze wglebie sie w sieci bezprzewodowe. Na poczatek mam laptopa: Dell Latitude E4300 z WiFi Intela 5300 A B G N, ladny kombajn (system operacyjny Ubuntu 8.10). Karta mi chodzi bez problemow z szyfrowaniem WPA2/AES-TKIP (sterowniki w jadrze od 2.6.27). O to co o niej znalazlem http://www.aircrack-ng.org/doku.php?...bility_drivers Jednak jak mi wiadomo lepiej chyba isc w Atherosa poniewaz do niej nie moge nic podpiac i tutaj sie zaczynaja schody poniewaz laptopa ma ExpressCard zamiast PCMCIA i jedno wolne zlacze USB. Czytalem kawalalek TQM-a o wyzszosci gniazda PCMCIA nad USB lecz ja takowego nie posiadam co w tym wypadku moge zrobic zeby sie jakos wyratowac z tej sytuacji ? Czy przejsciowka z ExpressCard na PCMCIA wchodzi w gre czy moze szukac czegos na USB nie koniecznie na Atherosie. I jak sie ma ten caly sterownik ath5k w tej chwili jest on uzyteczny ? Dzieki za zainteresowanie. O kurcze widze, ze temat byl juz dosc poruszony. Wracajac do tego Intela 5300 co ma mozliwosc ponoc wstrzykiwania to calkiem dobrze wrozy ale chyba na ktorka mete bo z anteny dalej nici. Jest jeszcze czytam wlasnie ten Edimax ale to USB i nie atheros hmm...
    Ostatnio edytowane przez aggressivex : 01-20-2009 - 02:16

Domyślnie

Cytat Napisał aggressivex Zobacz post
    Czy przejsciowka z ExpressCard na PCMCIA wchodzi w gre czy moze szukac czegos na USB nie koniecznie na Atherosie.
    Przejsciowke taka i moze znajdziesz ale caly myk w tym ze PCMCIA jest wieksza wymiarami od Express i nieco mija sie to z celem. Mozesz isc smialo w USB - bedzie taniej niz kombinowac przelotki. Ten Edimax daje rade - mozna na nim sie pobawic na prawde calkiem fajnie, poza tym zaleta USB jest taka, ze mozesz odpalic w VMWare pod Windows np BT3 czy cos innego i "podpiac" karte na USB do goscia... a co to daje to juz nie trzeba chyba tlumaczyc :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Nie mam za bardzo czasu przegladac ale patrzac po linkach pierwszy z gory - ta karta Ubiquity wymiata

Mam ta karte, ma 300mW wiec o wiele wiele wiecej niz legalnie dopuszczalne! Jak do tego dodasz jeszcze paneloweczke jak ta co zaproponowales to bedziesz mial cos okolo 2.4W czyli liczac teoretycznie 24x tyle co zezwala prawo. Poza tym pamietaj ze 2.4GHz to dzialaja tez kuchenki mikrofalowe, wiec masz tutaj pewne (realne) zagrozenie dla zdrowia!

Prawda jest taka, ze tej mocy i tak nie uzyjesz w normalnych warunkach i do normalnej pracy nalezy dokupic tlumnik sygnalu ktory sie wpina w feeder (czyli przewod laczacy karte i antene)... ale odbiornik ta karta ma wysmienity. Jesli chcesz robic pentesty sieci wifi to taka karta jest OK ale jak dla mnie tylko w pentestach - do codziennej pracy ze wzgledu na zbyt duza moc jej nie uzywam.

BTW. Na forum mozesz znalezc pod haslem Ubiquity post w ktorym sa fotki mojego sprzetu do testow sieci wifi - nie pamietam czy dalem tam anteny ale sprzet jest.

EDIT:
    Opis sprzetu tutaj... http://hack.pl/forum/thread1930-7.html
    Ostatnio edytowane przez TQM : 01-21-2009 - 00:56

Domyślnie

Co do przejsciowki/przelotki cwaniaki sprzedaja po 200zl i w funtach lub dolarach jest podobnie drogo.
    http://addonics.com/products/host_co.../adexc34cb.asp
    http://www.roalan.com/expresscard_to_pcmcia_cardbus.htm

VMWare pod win (z Edimax-em) albo VirtualBox pod Linuksa (z ExpressCard)

Fajnie, ze dales info o szkodliwosci dla zdrowia bo jest w tym momencie to wazne. Aha i wyczytalem ten kawalek o Twoim arsenale wojennym.

Co do chipsetow to ExpressCard i chip Atherosa:

DWA-643 /AR5416+AR2133/bgn
    WN711 /AR5416_AR2133/bgn
    F5D8071 /AR ?/bgn
    SRX /AR5213/abg
    WEC600N /AR ?/abgn
    TEW-642EC /AR5418+AR2122/bgn

Tylko SRX jest na serii AR5004... reszta chyba na osmej generacji AR5008.

Wezmy dla przykladu pierwsza DWA-643...
    ath9k supported chipsets:
    * AR5418+AR5133
    * AR5416+AR5133
    * AR5416+AR2133
    * AR9160
    * AR9280
    * AR9281
    * AR9285

Wiec powinno zagrac. Pytanie teraz jesli IEEE 802.11n jest kompatybilny w dol a jest... rozumiem, ze widzi standard b i g. Czy bede widzial co lata z ta karta w standardzie n z zaladowanym sterownikiem ath9k w sieci b i g ?

Lista zadan ath9k:

TODO

Things on our TODO list.

Being worked on

* AP
    * 802.11h support (Initial patches for CSA and Power Constraint have been merged)
    * Rate Control cleanup ( RC should be easily swappable with other algorithms, minstrel, for example )
    * Buffer management for TX.
    * Multiple Interface support.

Cleanup

* Merge ath_tx_status, ath_rx_status, ath_desc with ar5416_desc.
    * HW capabilities is still too convoluted.
    * ChannelFlags are still a bit ugly.
    * Cleanup ath_hal and ath_hal_5416.
    * Review locking.

Minor

* Review inline usage.
    * Kerneldoc usage.

In the long run

* WDS - Already part of mac80211, probably can be added after AP
    * Power management – needs work and integration on mac80211/cfg80211, see Johanne's e-mails

Aha zapodam sobie jajko 2.6.28.1 jeszcze...
    Kwestia czy Aircrack-ng bedzie hulac, bedzie cos z tego czy jak nie zaryzykuje to nie odczuje ?
    Ostatnio edytowane przez aggressivex : 01-22-2009 - 00:22

Domyślnie

Piszesz o VirtualBox i ExpressCard - sprawdzales czy da sie tak to podlaczyc? Wiem ze USB z VMWare dziala ale nie wiem czy VirtualBox da rade - nie sprawdzalem po prostu.

Co do 802.11n - to jest dopiero draft. Kupujac sprzet 'n' trzeba liczyc sie z tym, ze jak standard zostanie ratyfikowany ten sprzet moze przestac dzialac. Na razie to co wypuszczono na rynek dziala na podstawie draftu i nie jest w zaden sposob standaryzowane.
    Jesli chcesz dobra karte to polecam cos a/b/g i odpuscic sobie n na razie.

BTW. Ostatnio przybylo mi nieco sprzetu wiec pewnie zrobie jakis update ze zdjeciami itd :P

Domyślnie

Co do VirtualBox-a i ExpressCard nie sprawdzalem ale poinformuje za niedlugo zapewne i bedziemy wiedziec.

No tak 802.11n w tym momencie to szkic ale czy beda takie wielkie roznice, ze chip z wersji draft 2.0 sobie ni e poradzi po upgrade firmware hmm... N-ka sie narodzic nie moze cos, moze rzeczywiscie Cie poslucham i odpuszcze.

Moglbys sie podzielic sprzetem