Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: eeepc + wardriving?

Domyślnie eeepc + wardriving?

od jakiegos czasu rozgladam sie za jakims fajnym laptopem. Mysle tez nad eeepc, gdyz idealnie spelnia moje wymagania (no, klawiatura moglaby byc troche wieksza ). Czy ten sprzet nadaje sie do wardrivingu? Czy obsluguje 'packet injection'? Chipsety jakiej firmy sa najlepsze? Slyszalem ze intel i atheros, ile w tym prawdy?

Domyślnie

Intel generalnie nie (nie pamietam czy ktorykolwiek robi injection)... atheros TAK. Maly lapek dobra sprawa ale co do Eee to jeszcze osobiscie nie uzywalem.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Z tego co wiem, to eee pc mają ten sam chipset co w moim lapie (ar5007eg). W sumie to śmiga fajnie, mogą być czasem drobne wałki przy zmianie rate. Btw. puki co lepiej używać sterów ieee1394 (madwifi) niż tych nowszych (Ath5k).
    @edit:
    a no i madwifi trzeba spatchować. Patche znajdują się na stronie aircracka ;-]
    Ostatnio edytowane przez Sayane : 01-05-2009 - 00:04

Domyślnie

a jesli nie eeepc, to co polecacie?
    Zalezy mi na baterii, i wlan. Dysk najlepiej ssd, 8 giga to i tak duzo

Domyślnie

Glowna czesc ceny lapka teraz to dysk przynajmniej jesli mowa o tych lekkich malych laptopach z cene inna niz taka co prosi sie o strzal w tyl glowy...

Eee wcale nie jest taki tani ani mocny. Ostatnio widzialem Lenovo/IBM 10" w prawie tej samej cenie ale o wiele mocniejszy sprzetowo (z tym ze wifi Intela) z 1GB RAM w standardzie i 160GB dysku (ale nie SSD) - cena nowki bylaby w przeliczeniu ok 1600-1800 PLN - niestety nie wiem czy sprzet dostepny jest w Polsce :-( Jest tez coraz wiecej wszelkiej masci NetBook'ow ale tych nie mialem okazji sprawdzac co potrafia wiec nie wypowiem sie.

Ciekawa oferta moze okazac sie generalnie jakis maly laptop np 10-12" na procku Atom. Dyski sa zazwyczaj SATA, jesli chcesz SSD to mozna samemu nawet zrobic - widzialem gdzies adaptery - max 4xSD (SHC) na SATA choc prawde mowiac 1 karta 4GB kosztuje w granicach 50zl + adapter...

Domyślnie

no laptopa raczej nie bede kupowal pod wydajnosc...
    wlasnie intel atom mnie interesuje. I zeby bateria trzymala te 6 godzin pod sporym obciazeniem.

mam na ten cel okolo 1.5k

Domyślnie

6h pod sporym obciaczeniem nie ma szans... moj lapek na 2 bateriach na raz (jedna hi-cap a druga podczepiana 'extended') daje mi 11.5h pracy... przy ekranie sciemnionym na maxa i prawie nic nie robiac, bez wi-fi itd.
    To co firmy podaja to jest max tego co udalo im sie wycisnac - numer tkwi w tym, ze podaja "czas pracy na baterii do 6h" czyli w maksymalnie korzystnych warunkach, wlaczajac w to temperature itd.

Te ktore mowia o 6h zazwyczaj wytrzymuja 3-4h max. Poza tym wifi potrafi zjest 20-30% baterii spokojnie, obciazony procek jeszcze wiecej. Moze znajdziesz co co sie sprawdzi ale takie sa moje doswiadczenia.

Domyślnie

Samsung NC10 jest całkiem przyzwoity imho. Miałem trochę do czynienia.
    Procek Atom N270 2gb ram i Atheros na pokładzie. Bateria naprawdę daje radę choć wiadomo zależy co się dzieje
    * markossx *

Domyślnie

Kod:
    napęd optyczny: brak,
    juz go lubie

Kod:
    komunikacja: WLAN Atheros 802.11b/g, Bluetooth 2.0 + EDR, LAN 10/100,
    buuuuu, a gdzie 802.11n?

Kod:
    głośniki: 2 głośniki (1,5 W x 2),
    złącza: Czytnik kart 3-w-1 (SD, SDHC, MMC) - 3 x USB 2.0- 1 x wyjście na słuchawki- 1 x wyjście na mikrofon- 1 x wbudowany mikrofon- 1 x port VGA - 1 x RJ45 (LAN)
    n/c

prawie doskonaly... prawie.

Domyślnie

Cytat Napisał Sayane Zobacz post
    Z tego co wiem, to eee pc mają ten sam chipset co w moim lapie (ar5007eg)...
    W Eee 901 siedzi: Ralink RT2790 802.11n 1T/2R miniCard Wireless Network Adapter PCI

Na stronce aircracka sterowniki do ralink`a znajduja sie tylko dla Linuxa... Na dodatek link nie dziala.

Ponad to nawet w pingwinie mozna jedynie przechwytywac pakiety, a o wstrzykiwaniu mozna zapomniec.

Moze jednak ktos znalazl sterowniki pod XP? Ponadto jesli nie, to czy jest mozliwosc zainstalowania sterownikow i odpalenie aircracka/innego programiku z live CD botowanego z pena? Czy lepiej sobie darowac kombinowanie i kupic cos pod USB?

Mam Eee z oryginalnym XP i poki co nie widzi mi sie zmieniac systemu (zbyt czesto musze podlaczac sie do roznych drukarek, sieci i innego sprzetu a pingwiny czasami stwarzaja w tym problemy)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni