Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: ,,Wardriving''. Internet był, teraz internetu nie ma, dlaczego ?

Domyślnie ,,Wardriving''. Internet był, teraz internetu nie ma, dlaczego ?

Witam

,,Wardriving''. Internet był, teraz internetu nie ma, dlaczego ?

Zdobyłem programem airodump MAC Adresy kart sieciowych sieci WI-FI. Na jednym MAC adresie łączyłem się przez dwa miesiące z internetem, teraz na tym MAC adresie nie ma internetu tzn. laptop łączy się normalnie na tym MAC Adresie którego już używam przez dwa miesiące. Laptop wysyła pakiety ale ich nie odbiera. Wpisałem ręcznie IP, Maskę podsieci, brame domyślna itd. i nadal nie ma internetu.
    Skanowałem sieć odpowiednim programem który pokazał mi MAC adresy kart sieciowych i nazwy komputerów. Więc wpisałem nazwę komputera legalnego użytkownika sieci WI-FI do swojego kompa, tak że mój komputer nazywał się tak samo jak tego legalnego użytkownika sieci WI-FI. I to też nic nie dało, internetu jak nie było tak nie ma.
    Wiecie może jakie zabezpieczenia zastosował administrator tej że sieci że internetu nie ma na tym Mac adresie I jak te zabezpieczenia obejść ?
    W wczoraj włączyłem internet na tym Mac adresie i internet był przez jakieś 5-minut i potem internetu już nie było.
    Ale kiedy wpisze inny MAC Adres karty sieciowej na tym samym punkcie dostępowym to internet jest.
    Internet przydziela automatycznie po DHCP.

Domyślnie

Podstawowe filtrowanie MAC+IP spiete z DHCP zalatwi sprawe na cacy. Prawdopodobnie admin sie polapal ze kradniesz neta i wycial ten adres MAC
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Podstawowe filtrowanie MAC+IP spiete z DHCP zalatwi sprawe na cacy. Prawdopodobnie admin sie polapal ze kradniesz neta i wycial ten adres MAC
    TQM rozumiem że jak podmienie MAC Adres karty sieciowej to dostaje automatycznie adres IP przez DHCP. To jak DHCP ma załatwić sprawe na cacy, bo nie rozumiem? A gdyby admin wyciął MAC adres przez który łączyłem się przez dwa miesiące, to by monitorek który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu przekreślony był by czerwonym iksem. A u mnie monitorek świeci na niebiesko tak jak by był internet, tylko sęk w tym że internetu nie mam.
    Dzisiaj znów połączyłem się z tym MAC Adresem i miałem internet przez dobrą godzinę, po tym czasie i nternetu już nie miałem tzn. monitorek cały czas świeci na niebiesko tak jakby internet był, mam IP itd. tylko że pakietów już nie odbieram.
    Podejżewam że admin zastosował jakąś blokadę na tym MAC adresie, zastanawiam się jaka to blokada i jak to obejść ?
    Wiecie może dlaczego tak się dzieje że internet czasami jest, a czasami w ogóle internetu nie ma
    Ostatnio edytowane przez papi337 : 10-22-2008 - 18:20

Domyślnie

Moze drzewo? Albo kabelek ;D

Domyślnie

Witam

Odkryłem że łącze się normalnie z internetem ale internetu nie ma, pakiety wysyłam i odbieram ale internetu nie mam. Internetu nie mam dlatego ponieważ ktoś się wdał w moją częstotliwość i odbieram pakiety tego kogoś kto wdał się w moją częstotliwość. Uruchomiłem program Wireshark i odbierałem pakiety tego kogoś kto był na internecie. Ale kiedy ten ktoś już nie używa internetu, to ja mam już normalnie internet.
    Ale zastanawiam się nad tym co jest powodem tego że ja normalnie łącze się przez internet pakiety wysyłam ale pakietów już nie odbieram i internetu nie mam ?
    Wiecie może co jest tego powodem że pakiety wysyłam ale ich już nie odbieram i internetu nie mam ? Oto jest polska strona www na temat (forum) BackTrack.
    http://backtrack.tnb.pl/forum/index.php
    Ostatnio edytowane przez papi337 : 11-04-2008 - 18:42

Domyślnie

Aaaaaa trzymajcie mine bo nie wyrobie!

Admin jesli zablokowal to zablokowal nie po adresie MAC tylko po adresie IP... MAC przypisany jest do konkretnego IP w sieci LAN. Jesli nie zgadza sie MAC albo IP to ruchu nie ma... a to ze Tobie windows pokaze ze wysyla i odbiera to sobie moze - to nic nie znaczy.

Temat pt. "ktos sie wdarl na moja czestotliwosc" to hmmm miedzy bajki wsadz. Siec dziala na jakims kanale, wszystcu userzy tej sieci beda na tej samej czestotliwosci - tu nie ma zadnej filozofii.

Obejscie blokady - bez dostepu do serwera (i uprawnien admina) nic z poziomu wifi nie zrobisz.

Domyślnie

admin załatwił sprawę przez ARP połączył to z innymi dobrodziejstwami i nie masz netu. pogódź się z tym. Ja tez miałem dostęp fakt przez WEP ale był korzystałem tylko jak bylem u znajomej by miała jakiś wgląd na świat. Co jakiś czas sprawdzałem co się zmieniło na AP. Tez od pewnego momentu nie miałem netu pomimo ze dostęp do sieci miałem. Pogodziłem się z tym ze nie ma już internetu bo ruter się nie łączył z netem albo abonament nie zapłacił albo zrezygnował. Fakt jest Faktem korzystać można lecz nie by komuś zbytnio szkodzić korzystając jak z własnego ściągając pliki z p2p czy z stron.
    teraz mam do złamania WPA TKPI i WPA2 CCMP innych opcji nie mam w tym miejscu. u siebie siedząc w pokoju mam większy wachlarz możliwości bo aż 26 sieci z jednej strony mam ale nie lamie bo mam własny. Niech ludzie się naucza.
    papi337 naucz się jednego wchodząc komuś w zadek robisz szkodę jemu a już tym bardziej kradnąc i podszywając się pod MAC, IP, PCNAME innej osoby.
    wziąć komuś kasę z kieszeni nie czekając az sama wyleci przez przypadek to są dwie różne rzeczy. jedno to kradzież a drugie to lód szczęścia popełniany przez osobę

Domyślnie Ciekawe ciekawe

BAaaardzo ciekawe czemu jak ja napisalem taki temat to go zamknęli!

Domyślnie

1. dlatego ze taki temat juz byl i Ci sie leniu jeden poszukac nie chcialo - patrz http://hack.pl/forum/thread1152,skar...cych_leni.html
    2. bo ewidentnie wynika z Twojego postu ze zwyczajnie kradles dostep do sieci

Aby nie bylo... Twoj post jest tutaj http://hack.pl/forum/thread5175,pomo..._na_wi-fi.html wiec tam tez umieszcze odpowiedz jak rozwiazac problem.