Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: O wardiving-u ???

Domyślnie O wardiving-u ???

Witam, wszystkich
    Mam kilka pytan zwiazanych z tematem. A mianowicie jestem jak narazie w sporej niewiedzy jesli chodzi o wardiving jednak zainteresowal mnie tym kolega w zwiazku z czym postanowilem zasiegnac tutaj kilku odpowiedzi

1. Jakie jest bezpieczenstwo osoby wlamujacej sie badz juz korzystajacej z sieci wifi osoby trzeciej?
    Jak mozna zachowac max bezpieczenstwa aby nie zostac zdemaskowanym?

2. Posiadam kompa stacjonarnego oraz laptopa sony vaio wiec zastanawiam sie jaka karta byla by najlepsza dotego typu dzialan? czytalem tutaj oczywiscie o tym i moja uwage zwrocila taka oto karta:

http://cgi.ebay.co.uk/ATHEROS-AR5008...d=p3286.c0.m14

(Jednak nie zdecydowalem czy kupic karte pod laptopa czy stacjonarke? napewno do stacjonarnego byla by tansza wiec chyba to bym preferowal)

Jest ona na chipsecie ATHEROS takze z tago co czytalem powinna byc ok? Sa jednak rozne odmiany a mianowice AR5008-NX, AR5008-NG, jednaj najlepsza ponoc jest AR5008. Nie o to jednak konkretnie chcialem zapytac, dlatego wracajac do pytania...
    Posiadam 2 komputery wiec czy jezeli kupie wyzej podana karte i uda mi sie wejsc do sieci to czy uzyskane haslo bede mogl uzyc na drugim komputerze? czy aby korzystac z sieci(internetu) nalezy zrobic te czynnosci(zlamanie hasla) na kazdym komputerze osobno? To oznaczalo by ze musze kupic 2 karty na atherosie?

W sumie mialem duzo wiecej pytan jednak z tego metliku czlowiek zapomina wiec w miare powrotu pamiecie bede moj watek uzupelnial moje pytania Narazie chcialbym uzuskac jak najwiecej informacji merytorycznej zanim postanowie przystapic do praktyki.
    Bede wdzieczny za konkretne odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    Radek.

Domyślnie hmm

dodam jeszcze ze obecnie posiadam karte
    Buffalo WLI2-PCI-G54S jednak nie znalazlem nigdzie jednoznacznej informacji na temat; czy ta karta mozna cokolwiek zdzialac z aircrack-iem....

Domyślnie

Haslo zlamane na jednym kompie bedzie dzialac na pozostalych - to chyba oczywiste...

Wardriving ze stacjonarka? No to musisz byc niezle zbudowany aby po miescie dzwigac stacjonarke... No chyba ze mowisz o podpieciu sie komus do sieci i uzywaniu netu za free... ale to nie ma nic wspolnego z wardrivingiem!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Rozumiem że kupisz wana i tam będziesz trzymać stacjonarny pecet, a na dach wsadzisz baterie słoneczne .
    - Jeśli korzystasz z takiej sieci sporadycznie, nie długo , nie korzystasz z jakiś portali, emaili, gg ani niczego co zdradziłoby twoje dane , jesteś na podmienionym macku to moja wiedza nie przewiduje sposobu na zdemaskowanie takiej osoby.
    Do testowania zabezpieczeń na stacjonarnym pc polecam tplink wn551g - tania jak barszcz i wspierana, ma wszystko czego potrzebujesz.
    Do lapka jeśli ma port pcmcia to zależy czy chcesz z wyjściem na antenę zew, jeśli tak to polecam orionco gold i NEC Aterm WL54AG.
    Jeśli ma express card to na usb dobre są alfy , Tonze USB Uw-6200c1 .
    Zastanów się dobrze zanim cokolwiek zadziałasz .

Domyślnie

Tak dlugo jak dlugo jestes pasywny - tzn tylko sluchasz nic nie nadajac - jestes bezpieczny. Nie ma mowy o namierzeniu... Wystarczy jednak, ze masz np odpalonego klienta dhcp na karcie to juz wysylasz. Jak bedzie to trwalo troche czasu to mozna sygnal zlapac i zlokalizowac.

Dokladne namierzenie AP z dokladnoscia do paru metrow wprawionej osobie zajmuje 15-20 minut, czasami mniej.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania