Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 15

Temat: platforma do audytu sieci ?

  1. #1

    Domyślnie platforma do audytu sieci ?

    Witam

    Poszukuje rozwiazan pod audyt sieci bezprzewodowych. Mysle o dwoch systemach operacyjnych: Ubuntu 8.10 i Mac OS X 10.5, ubuntu ma pakiet AIR MAC ma Kismeta, ktory jeszcze ponoc nie potrafi wstrzkiwac w 802.11g.

    Dzieki za info
    Ostatnio edytowane przez sentec : 10-09-2008 - 16:17

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    dlaczego nie backtrack3 ?
    War, war never changes.

  3. #3

    Domyślnie

    A jaka on ma przewage nad Ubuntu ?

  4. Domyślnie

    Za Wiki
    BackTrack is a GNU/Linux distribution distributed as a Live CD which resulted from the merger of WHAX and the Auditor Security Collection.[1] It takes advantage of SLAX's modular design and structure to enable the user to include customizable scripts, additional tools and configurable kernels in personalized distributions.
    Nie wiem, czego chceć więcej.

  5. #5

    Domyślnie

    Cos sie moge sie do KDE przestawic moze dlatego, ze mi tak bardzo przypomina M$.
    Hasa na nim truecrypt ? kernel widze stary myslalem ze backtrack juz umarl.

  6. #6

    Domyślnie

    Sam nie wiem to nie takie proste chcialem na codzien korzstac z WLAN Intela Link 5300, ktora ma wsparcie dopiero w 2.6.27.
    Nie wiem czy dobrze kombinuje ale sprzet tez trzeba dostosowac do OS-a.
    Moze jakies propozycje ja chcialem zeby byl to Dell E4300 lecz on ma pci express 34 a jak wiadomo sie za dobrze te zloncze nie przyjelo, brak PCMCIA.
    No i nie wiem mam troche gotowki na to do wydania zapracowanej moze jakies sugestie ? No tak odbiegam od sedna jak sie ma MADWIFI, ath5k, ath9k w praktyce ?
    Ostatnio edytowane przez sentec : 10-10-2008 - 03:03

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tzn jak chcesz uzywac jakiegos bardzo konkretnego sprzetu to ja polecam cos innego - zbudowac wlasne distro. Nie mowie LiveCD - ja dodalem do swojego ubuntu na laptopie wszystkie potrzebne mi aplikacje (sniffery, hack-tools, wlasny soft, itd) i mam calosc w jednym miejscu.

    Po prostu czasami prosciej jest skompilowac nawet recznie wszystkie tools'y niz mawic sie w modyfikacje gotowych livecd. Akurat dodac programy do Slax'o-pochodnych to pestka ale z kernelem byloby nieco wiecej zabawy (choc tak na prawde to tez nie jest zadna sztuka).

    Jesli mowimy o labie testowym to na prawde polecam olac livecd, zainstalowac swoj ulubiony system i go dopiescic jak trzeba krojac pod konkretne potrzeby. Ja mam na tej zasadzie 1 komp do analizy niepewnego softu (tu mozna uzyc VM) a do wifi/wardrivingu mam na lapku komplet narzedzi, ktore przetestowalem z moim systemem i sprzetem - wiem ze dziala.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8

    Domyślnie

    Dlatego tez pomyslalem o Ubuntu choc na poczatku mialem na mysli FreeBSD ale to raczej bedzie rzeznia... ACPI , WIFI, chipsety, niech sobie zostanie na stacjonarce gdzie jego miejsce najodpoiwedniejsze. Problem w tym, ze musialbym sie okreslic poniwaz jesli mial to byc Mac OS X to z racji tego, ze wczoraj i dwa tygodnie temu bylem w pasazu Apple w uk i ogladalem ich produkt i nie powiem zle raczej (UNIX-y i jada na prawie calej liscie z top security) na temat tego sprzetu, a do tego komputer na ktorym siedze jest tak wysluzony, ze nie wiem czy dozyje nowego roku. Wiec albo wezem Macbooka i z biedy posadze na nim Ubuntu jesli OS X sie nie sprawdzi albo tego Della i tam zapodam Ubuntu i je przebuduje na swoje potrzeby Acha musialbym w Dellu placic za Viste, ktorej i tak nie bede uzywal ot taki bezsens.

    Co do samego wardrivingu wiem, ze najlpiej sie sprawdz PCMCIA + Antena lecz PCMCIA w nowch laptopach to raczej nie spotkamy nie wiem moze w 13" tylko jego nie ma . Wiec co mam sobie pomyslec o karcie na USB... ot co http://linux-wless.passys.nl/query_h...php?hostif=USB jak to by sie sprawowalo nie wiem...
    Ostatnio edytowane przez sentec : 10-10-2008 - 13:30

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Platforma Apple'a uzywam kart AirPort'a. Poza tym ze ladnie wyglada ma wiecej minusow niz plusow - nie widzialem jeszcze aby ktokolwiek uzywal Mac'a do wardrivingu na powaznie. Osobiscnie nie zgadzam sie z polityka firmy dotyczaca patchowania systemu nawet wiec Mac to ostatnie co bym rozwazal.
    Poza tym sprzet ktory dziala z Mac'ami jest inny - jesli bedziesz uzywal czegos na USB... to mowimy o tym co bedzie dzialac z Linux'em a nie z MacOS X - tam mozesz sie nieco zdziwic.

    Zrob sobie przysluge - kup cos innego niz Mac - oszczedzisz kase, bedziesz mial mniej problemow... a jak nie chcesz Visty to mozesz poinformowac o tym telefonicznie Dell'a i oni oddaja kase.

    Tu masz przyklad http://www.linuxworld.com/news/2006/...l-windows.html a wiem ze takich spraw bylo wiecej.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 10-10-2008 - 12:34
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. Domyślnie

    Można zainstalować BackTracka na hdd i będzie działał jak "normalny" system.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Projekt sieci
    By Małgorzataaa in forum Security
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 07-27-2008, 20:50
  2. Anonimowość w sieci
    By tosz11 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 03-11-2008, 22:32
  3. GG - obsługa sieci
    By ShutDown in forum Komunikatory
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 02-28-2008, 20:51
  4. Anonimowośc w Sieci
    By hubizak in forum TCP/IP/Analiza/Badanie
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 01-06-2008, 23:09
  5. Przeciążenia sieci!!
    By northdakota in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 11-12-2007, 16:47

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj