Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 15 z 15

Temat: platforma do audytu sieci ?

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

Cos sie moge sie do KDE przestawic moze dlatego, ze mi tak bardzo przypomina M$.

haha widac ze patrzysz na wyglad, nie na opcje distro
    kto ci kaze uzywac trybu graficznego tak btw?
    nie czepiaj sie microsoftu, bo robi rzeczy o ktorych nawet ci sie nie snilo i zarabia fortune.
    War, war never changes.

Domyślnie

@GSG-9 akurat wglad jest dla mnie mniej wazna sprawa, nie psiocze na produkty okienkowe poniewaz swoja role w jakims stopniu spelniaja.

Ja z racji tego, ze bede mial prawdopodobnie Ubuntu 8.10 lub Backtracka 3.0 na hdd nie chce ogladac Visty bo i po co ? Sectools, OpenOffice, Firefox, Thunderbird, Sunbird, Truecrypt, Azureus, Flash, JAVA, Bluefish, Pidgin, Skype (tutaj bym potrzebowal obslugi kamerki), Totem, Amarok, ... filmy, muzyka w gry nie gram. Ponadto widze i tak, ze Wine sobie niezle radzi, nawet pod modemy GSM/HDSPA (PCI EXPRESS 34) widzialem srterowniki nie wiem jak jest pod GPS ? W sumie jak sie tak dobrze zastanowc to jak pozniej mialbym na Ubuntu bez Visty aktualizowac np BIOS hmm... czyli + i - zawsze sie znajdzie.

@TQM co do politki aktualizacji Apple to co z nia nie tak ? Jak tam sie hibernacja spisuje na Ubuntu masz z nia problemy ?

Na macu wiem ze kamerka do skypa ruszy a kupujac della za 1tys funtow nie wiem czy skype ja lyknie pod Ubuntu.

Nie wiem jak wyglada sprawa urzadzen mobilnch / producentow pod ubuntu.

Co do MAC OS X apple szczycie sie, ze jest to najbardziej zaawansowany system na swiecie chocby to, ze 10.6 serwerowe ma miec zapis i odczyc ZFS a, ze to ladnie i moze za kolorowo zapakowali to inna kwestia.
    Kismac to ponoc swietny program do swoich zastosowan z tym, ze nie ukonczony, acha dziala ponoc pakiet AIR na Macu

Wiec na pierwszsy rzut oka planuje zrobic to co napisal TQM i zrobic sobie przysluge ale jak juz sie glebiej zastnaowie to sam nie wiem hmm...

@Mad_Dud Backtracka wiem, ze mozna zainstalowac bo sam kiedys sie bawilem.

GSG-9 co takiego robi Microsoft o czym mi sie nie snilo ?

A tak swoja droga dzieki za podjecie tematu
    Ostatnio edytowane przez sentec : 10-10-2008 - 13:41

Domyślnie

Backtracka wiem, ze mozna zainstalowac bo sam kiedys sie bawilem.
    To była raczej polemika z tqm ;-)

co takiego robi Microsoft o czym mi sie nie snilo ?
    - Surface http://www.microsoft.com/surface/index.html
    - PhotoTours: http://research.microsoft.com/IVM/PhotoTours/ + Film + web app
    - Automating Software Testing Using Program Analysis: http://research.microsoft.com/resear...report&id=1536

Domyślnie

@sentec - co do GPS to mam dongle na USB, zglasza sie jako port COM klasycznie (ttyUSB<numer>) i dziala wysmienicie. Nie mam problemow... bo to nie kwestia ubunty czy inny linux - to kwestia czy GPS ma uklad ktory jest znany i powszechnie uzywany. Jest tego masa i wiekszosc NORMALNEGO sprzetu dziala wysmienicie.

Co do kamerki - moge sprawdzic w wolnej chwili, jestem pewien ze dziala pod linuxem. Co do modemu 3G/HSDPA to polecam modele na USB bo z tym najmniej problemow (w UK T-Mobile ma te swoje smieszne modemiki na USB - mydelniczki hihi - wiem ze chodza pod win/lin/mac).

Cytat Napisał sentec
    @TQM co do politki aktualizacji Apple to co z nia nie tak ? Jak tam sie hibernacja spisuje na Ubuntu masz z nia problemy ?
    Co do hibernacji - ja nie uzywam akurat ale moj szef non-stop tego uzywa i jakos nie ma zadnych problemow na Ubuntu i laptopach IBM/Lenovo - w sumie tylko Lenovo uzywamy w firmie. Cala sztuka to bylo dopisanie chyba 2 linijek we wlasciwych miejscach. Czasami trzeba sie z X'ami nieco pobawic, bo zaleznie od karty graficznej, niektore nie lubia hibernacji... ale to kwestia paru linijek skryptu i po sprawie.
    Co do polityki Apple - no coz... placisz za plakietke z logo firmy glownie. Mac to maszyna do pracy, ktora doskonale zastapi windows ale akurat niekoniecznie jako platforma testowa. Polityka latania wyglada jak matrixowe 'there is no spoon', czyli jak im sie w leb nie przywali dowodem ze jest dziura to sami nic nie zalataja. Zobacz statystyki latania - sa na sieci wyniki badan opublikowane dobre pol roku temu. W perspektywie ostatnich 5 lat Apple wypadlo znacznie gorzej niz Microsoft na ktorym wszyscy wieszaja psy.

Cytat Napisał sentec
    Co do MAC OS X apple szczycie sie, ze jest to najbardziej zaawansowany system na swiecie chocby to, ze 10.6 serwerowe ma miec zapis i odczyc ZFS
    Wybacz ale to smieszny argument... zaawansowane to jest GUI w MacOS i na tym sie sprawa konczy bo reszta systemu bazuje calkowicie na *BSD. Jak mowimy o serwerowym systemie i ZFS to Solaris i to na sprzecie Sun'a (SPARC) a nie na PC. Sa drozsze ale niezawodne, platformy Sun'a na Intel'u i AMD powoli doganiaja niezawodnoscia ale jeszcze im brakuje. Jak dla mnie pakowanie MacOS na serwer to totalna pomylka - nic nie zyskujesz tak na prawde bo przeplacasz za sprzet, ktory ladnie wyglada ale tak w sumie nic nie potrafi zrobic bez softu (ktorego po prostu nie ma jak nie zaplacisz) a jak masz instalowac oprogramowanie open-source to lepiej zostac przy jakims linuxie lub BSD. Zapis i odczyt ZFS maja niektore systemy z rodizny BSD z tego co wiem. Linuxy maja read-only na razie (bo tak wg Sun'a wyglada "open-source" najwidocznie).

Co do ZFS to polecam... wczoraj zdjalem z kabla jeden ze swoich serwerow gdzie zainteresowani ZFS'em mogli sobie potestowac - byla to prosta maszynka Sun'a (SPARC) z Solaris'em 10 i do tego dawalem wjazd przez ssh na root'a aby pobawic sie ZFSem i zobaczyc co potrafi. Zgadnij ile osob z tej okazji skorzystalo
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

#TQM
    A moglbys zdradzic z jakiego to programu korzstasz dla GPS i czy Twoim zdaniem warto na dzien dzis taki wynlazek miec ?

Co do kamerki to dzieki ale chyba nie masz mozliwosci sprawdzic jej dzialania w laptopie Dell Latitude E4300 .Co do mydelniczke tez juz widzialem raz .

Jesli chodzi o hibernacje z karta Intel GMA X4500MHD myslisz, ze sobie poradze ?

Piszesz, ze ZFS to smieszny argument, ciekaw jestem co Twoim zdaniem jest wazne zeby mozna bylo nazwac system desktopowy-zaawansowanym. No tak Sun i Sparc ale to nie tak kategoria wagowa. Z tym sie zgodze "jak masz instalowac oprogramowanie open-source to lepiej zostac przy jakims linuksie lub BSD". ZFS z tego co pamietam wspiera FreeBSD ale jeszcze z niego nie boot-uje (w tym systemie brak jest wpsarcia nowych chipsetow, porzadnego ACPI i flasha natywnego chyba nigdy nie bedzie ).

Nie mam pojecia ile osob chcialo sie pobawic ZFS-em ale pewnie pare ciekawskich bylo. : p
    Ostatnio edytowane przez sentec : 10-17-2008 - 00:23

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12