Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: 3 sieci 3 metody żeby wejść - żadnej nieznam :D POMOCY !

Domyślnie 3 sieci 3 metody żeby wejść - żadnej nieznam :D POMOCY !

Witam

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Dopiero raczkuje w temacie Wi-Fi i chciał bym się czegoś więcej nauczyć o sieciach oraz hakingu. Jest to mój pierwszy post i mam nadzieję, że będą użytkownicy którzy będą chcieli Mi jakoś pomóc. Przechodzę więc do Mojego problemu: Widze kilka sieci

Aktualnie używam korzystam ze zhakowanej sieci Dostanie się od niej nie było akurat trudne - zmieniłem MAC i zeskanowałem sieć przy użyciu CC Get MAC Address oraz Cain&Abel i wydobyłem IP
    Ale z tymi to już mam problem
    ADD: Kazde IP ma różny przydział prędkości , jak wybadać które jest najszybsze ? Jak narazie trafiłem na 1 MB

Sieć 1: Nie jest zabezpieczona... tzn. Niema WPA ani WEP jest tylko HASŁO: Niewiem jak je uzyskać? Jakiego programu użyć ?

Sieć 2: "Sieć bezprzewodowa bez zabezpieczeń" - tylko nie mogę się do niej podłączyć ponieważ używa MACfiltra ;/ Jak mogę wydobyć MAC? Używam XP tak że Kimset nie wchodzi w grę - i za bardzo nie chcem używać Linux`a.

Sieć 3: Neostrada_285e (Niewiem czy to jest jakieś oznaczenie czy model) Zabezpieczona WPA - ale to chyba jeszcze nie dla Mnie :P Ale bardzo bym chciał mniej więcej wiedzieć jak to wygląda i czym trzeba się posłużyć.

Prosze o odp. Naj lepiej na GG: 5773859 - Rozmowa Live będzie bardziej optymalniejsza, ponieważ myślę że na 1 pytaniu się nie skonczy.

Jeżeli komuś coś to da, Moja karta Wi-Fi: D-Link DWL-510

Przepraszam za błędy (dyslekcja) oraz za nie profesjonalne terminy (jeszcze nieznam wszystkich ,caly czas się ucze)

Dziękuje za odp Nusu !
    Ostatnio edytowane przez Nusu : 10-07-2008 - 02:04

Domyślnie

Witamy na forum.

1. Co do braku znajomosci terminologii - ok, czlowiek sie uczy i od czegos trzeba zaczac...

2. Co do dysklekcji to zainstaluj sobie slownik jakis - firefox potrafi sprawdzac pisownie w locie. Akurat gdy uzywasz komputera zaslanianie sie dyslekcja nic nie znaczy poza tym ze jestes zbyt leniwy aby uzyc automatycznego sprawdzania pisowni - dyslekcja to nie wymowka!

3. Co do znalezienia ktory komp ma najwieksza predkosc (jak mowisz na razie masz 1mbit) to tylko metoda prob i bledow - identyczne pytanie bylo na forum, poszukaj.

4. Co do sieci bez zabezpieczen - tylko haslo... ale do diabla gdzie to haslo masz podac? Nikt tu wrozka nie jest - jesli nie napiszesz pytania jak nalezy nie oczekuj zadnej odpowiedzi... no chyba ze ktos z czyms glupim dowali co tutaj sie bardzo czesto trafia (ale coz... jakie pytanie taka odpowiedz).

5. Co do tej neostrady - WPA mozesz osbie na dluuugo odpuscic jeszcze, poczytaj o lamaniu WPA tutaj na forum, bylo wiele razy omawiane, wlacznie z uzasadnieniem dlaczego atakowanie sieci WPA jest ehmmm 'malo praktyczne' i czasochlonne. Ogolnie jesli ktos ma siec z WPA-PSK i dlugawe haslo ktorego nie znajdziesz w byle pierwszym slowniku to wejscie do takiej sieci zajmie duuuuzo czasu.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

4. Co do sieci bez zabezpieczen - tylko haslo... ale do diabla gdzie to haslo masz podac? Nikt tu wrozka nie jest - jesli nie napiszesz pytania jak nalezy nie oczekuj zadnej odpowiedzi... no chyba ze ktos z czyms glupim dowali co tutaj sie bardzo czesto trafia (ale coz... jakie pytanie taka odpowiedz).

Hasło muszę podać podczas łączenia się do sieci... Wyskakuje okienko. Użytkownik & Hasło

P.S. Czy mógł byś tak nie naciskać ? Przecież wyraźnie napisałem że dopiero się uczę ! Dla Mnie to było oczywiste, że wyskoczy okienko , skąd Ja mogę jeszcze wiedzieć jakie są metody ? Dla tego piszę na tym forum żeby się nauczyć i coś dowiedzieć. A nie zostać pojechanym

Kolejne pytanie: Dlaczego w nocy mam ładny ping od 1-10 a w dzień od 1 do 99999 (upłynoł limit) jest tak duży że przeszkadza on normalnemu surfowaniu po internecie ? Od czego to może zależeć? Napewno pogoda... ale od kilku dni jest tak samo ładnie... coś jeszcze? Ilość użytkowników ? Moze oni robią jakieś zakłucenia ? Dodam ze niemam za dobrej anteny ;/

I nadal nie dostałem odpowiedzi co do Sieci 2 - MacFilter

Co do tej neostrady - WPA - widze że niedam rady ... rzeczywiście troszke skomplikowne.. więc może jakieś podpowiediz do WEP ? Albo gdzie moge otym przeczytać ?

Z gory dziekuje !
    Ostatnio edytowane przez Nusu : 10-07-2008 - 11:43

Domyślnie

Ad 4 - po prostu nie podales gdzie o to pyta... czy to Windows wyswietla pytanie czy tez laczysz sie z siecia a jak chcesz isc na jakas strone wtedy pyta o haslo ale juz w przegladarce. Mozliwosci jest wiele i stwierdzenie 'zapytalo mnie o haslo' nie wnosi na prawde nic - nawet nie daje szans sie domyslic co to moze byc :-(

Co do naciskania za mocno - uwierz mi, ze to nie bylo mocno. Jak na pierwszy post na forum poradziles sobie na prawde przyzwoicie i tak trzymaj - zadales konkretne pytania i za to ogromny plus... w przeciwienstwie do troli ktore pytaja jak wlamac sie koledze na GG a nie maja pojecia o zupelnie niczym.
    Jako sugestia - postaraj sie zadawac precyzyjne pytania. Jesli nawet czegos nie wiesz to spoko - jak sam napisales dopiero zaczynasz, opisz wiec problem tak jak potrafisz i jakos damy rade albo poprosimy o dodatkowe informacje jesli cos bedzie nie jasne. Im precyzyjniej opiszesz co sie dzieje tym lepsze odpowiedzi bedziesz dostawal. W pewnym sensie cala sztuka to umiejetnosc zadawania pytan - start masz dobry!

Co do filtrowania MAC'ow - jedyne co moge polecic to sluchac i wylapac jakas stacje jak bedzie podlaczona. Bedziesz mial wtedy MAC klienta, MAC ktory jest dozwolony i gdy klient sie wylaczy mozesz ustawic sobie jego MAC i wchodzisz jako on - zakladajac oczywiscie, ze filtracja MACow to jedyne zabezpieczenie.

Co do WPA to na prawde jest wesole a co do WEP - w sumie sam nie jestem pewien (zwyczajnie nie pamietam) czy "wnetrznosci" dzialania WEP byly opisane tutaj na forum... Poszukam w wolnej chwili.

Jesli interesuja Cie sieci bezprzewodowe, ich konstrukcja, zasady dzialania itd. to zdecydowanie polecam ksiazke "802.11 Wireless Networks: The Definitive Guide", autor Matthew Gast - lepszej ksiazki nie znajdziesz! Nie mam pojecia czy byla wydana w wersji polskojezycznej, musialbys sprawdzic.

http://oreilly.com/catalog/978059600...L-4GV796923290

W wolnej chwili postaram sie znalezc jakis zjadliwy opis zasad dzialania WEP tak aby ludzie mogli zrozumiec a nie tylko wykonac atak. Dla wiekszosci to tylko odpalic program i czekac na wynik ale co siedzi w srodku to nie maja bladego pojecia. Jak dla mnie wlasnie te "wnetrzosci" protokolu sa najciekawsze a samo zlamanie klucza to dodatek - akurat najmniej istotny w tym wszystkim

Domyślnie

Co do filtrowania MAC'ow - jedyne co moge polecic to sluchac i wylapac jakas stacje jak bedzie podlaczona. Bedziesz mial wtedy MAC klienta, MAC ktory jest dozwolony i gdy klient sie wylaczy mozesz ustawic sobie jego MAC i wchodzisz jako on - zakladajac oczywiscie, ze filtracja MACow to jedyne zabezpieczenie.

Odp: Nasłuchiwać to Ja umiem...i podlanczać pod klientów ale muszę być połączony , a nie połączę się ponieważ nie umiem wyszukiwać MAC bez podłaczenia - program Kimset to umie ale działą pod Linuxem a którego Ja nie posiadam. Dlatego chcem uzyskać odp. na temat "wyszukania MAC bez podłączenia się". Porzę o jakąś konkretną wskazówkę ...

Oraz proszę o odp. na temat - Wyskakującego okienka Login&Haslo podczas próby połączenia się z siecią.

Dziekuję
    Ostatnio edytowane przez Nusu : 10-07-2008 - 13:50

Domyślnie

Cytat Napisał Nusu Zobacz post
    Odp: Nasłuchiwać to Ja umiem...i podlanczać pod klientów ale muszę być połączony , a nie połączę się ponieważ nie umiem wyszukiwać MAC bez podłaczenia - program Kimset to umie ale działą pod Linuxem a którego Ja nie posiadam. Dlatego chcem uzyskać odp. na temat "wyszukania MAC bez podłączenia się". Porzę o jakąś konkretną wskazówkę ...
    Zacznij nasluchiwac co chodzi po tej sieci - musisz przyuwazyc jakiegos klienta z nia polaczonego i wtedy bedziesz mial jego adres MAC. Jesli do sieci nie podlacza sie zaden klient, czyli jest AP ale nie ma klientow to nic nie zrobisz.

Oraz proszę o odp. na temat - Wyskakującego okienka Login&Haslo podczas próby połączenia się z siecią.
    Wyskakujace okieno Login&Haslo - co Ci wyswietlilo to okienko? Windows je wyswietlil czy moze jakis program pod windowsem? Zadalem proste pytanie i nadal nie dostalem odpowiedzi.

Wyskoczenie samego okienka z pytaniem o haslo nic nie znaczy poza tym, ze widocznie jest uzywany "jakis" sposob autoryzacji ale jaki to zgaduj zgadula skoro nawet nie wiadomo co dokladnie masz na ekranie. Problem w tym, ze najczesciej windows nic nie mowi wiecej i bez jakiegos sprytnego softu lub Linuxa nic sie nie dowiesz.

P.S.
    Linuxa nie musisz instalowac - jest wiele dystrybucji ktore odpalasz z CD i dzialaja z CD, bez ruszania dysku. Mozesz wtedy zobaczyc wiecej informacji o sieci, itd a pozniej jesli chcesz, to probowac to ugryzc spod windowsa. Generalnie windows+wardriving=pomylka - o tym tez nie raz pisalismy na forum.

Domyślnie

Zacznij nasluchiwac co chodzi po tej sieci - musisz przyuwazyc jakiegos klienta z nia polaczonego i wtedy bedziesz mial jego adres MAC. Jesli do sieci nie podlacza sie zaden klient, czyli jest AP ale nie ma klientow to nic nie zrobisz.
    Pytanie: Tutaj Mi mówisz o metodzie gdzie już jestem podłaczony , a Ja nie mogę się podłączyć bo jest MACfilter - jak uzyskać MAC bez podłanczania ?

Wyskakujace okieno Login&Haslo - co Ci wyswietlilo to okienko?
    Odp: Windows je wyswietlil - autoryzacja użytkownika
    Ostatnio edytowane przez Nusu : 10-10-2008 - 08:39

Domyślnie

Pytanie: Tutaj Mi mówisz o metodzie gdzie już jestem podłaczony , a Ja nie mogę się podłączyć bo jest MACfilter - jak uzyskać MAC bez podłanczania ?
    Aaaaaaa trzymajcie mnie! Czytanie ze zrozumieniem ma przyszlosc!

Nie Ty masz sie podlaczyc - przeciez oczywiste, ze jak jest MAC filtr to sie nie podlaczysz nie majac wlasciwego adresu MAC. Masz odpalic np airodump'a i czekac az jakis klient podlaczy sie do tej sieci - wtedy bedziesz widzial jego adres MAC i bedziesz mogl go pozniej sobie ustawic jak klient sie wylaczy. Czy to tak trudno zrozumiec?

Odp: Windows je wyswietlil - autoryzacja użytkownika
    No to mamy jasnosc. Widac jest wiec jakis algorytm autoryzacji uzywany tylko ze windows (niestety) nie ma w zwyczaju nam powiedziec jaki. Mozliwosci troche jest wiec jesli chcesz cos wiecej sie dowiedziec to odpal jakiegos Linux'a live cd i zobacz co sie dowiesz. Na windows'a nie licz nawet - szkoda Twojego czasu :-(

Domyślnie

Nie Ty masz sie podlaczyc - przeciez oczywiste, ze jak jest MAC filtr to sie nie podlaczysz nie majac wlasciwego adresu MAC. Masz odpalic np airodump'a i czekac az jakis klient podlaczy sie do tej sieci - wtedy bedziesz widzial jego adres MAC i bedziesz mogl go pozniej sobie ustawic jak klient sie wylaczy. Czy to tak trudno zrozumiec?
    Odp: O coś takiego Mi chodziło Dziękuje... Niewiedziałem że jest taka możliwość tak że niewiedziałem o co chodzi Teraz już wiem. Dziękuje !

No to mamy jasnosc. Widac jest wiec jakis algorytm autoryzacji uzywany tylko ze windows (niestety) nie ma w zwyczaju nam powiedziec jaki. Mozliwosci troche jest wiec jesli chcesz cos wiecej sie dowiedziec to odpal jakiegos Linux'a live cd i zobacz co sie dowiesz. Na windows'a nie licz nawet - szkoda Twojego czasu :-(
    Odp: Widze że jestem zmuszony jednak zalatwić Linuxa - już napisałem do pewnej osoby i będe go miał niedługo :] Dzięki jeszcze raz !

Domyślnie

Jak to mowia... niezamaco
    Ja wiem ze wiele osob nie chce ruszac linuxa - z bardzo roznych powodow - jednak po pewnym czasie sami dochodza do wniosku, ze inaczej nie dadza rady.

Zobaczysz, ze praca z LiveCD jest prosta i przyjemna. Jak cos nie zadziala to w najgorszym wypadku restartujesz kompa i zaczynasz od nowa - komfortowe warunki do nauki. Jedyny minus ze syste z CD dziala zazwyczaj powoli bo ciagle krecia plytka w napedzie i cos czyta a CD/DVD za szybkie nie sa.

3mam kciuki i powodzenia!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni