Witam Wszystkich

Mam na imię Damian i to jest mój pierwszy post na tym forum. Piszę ponieważ mam pewien zasadniczy problem z którym nie mogę sobie sam poradzić. A mianowicie od niedawna zacząłem się interesować krakowaniem sieci wi-fi. (wcześniej posiadałem kartę pod PCI (D-link DWL-G520) na chipie Atherosa i takie programy jak airodump bez problemowo go obsługiwały) ale od czasu jak zmieniłem komputer, ów karta przestała działać (podejrzewam konflikt sprzętowy ponieważ nowa płyta główna ma zintegrowaną kartę LAN również na chipie Atherosa). Przez dłuższy czas wzmagałem się z tym bez skutku. Postanowiłem więc kupić nowy sprzęt Wireless. mój błąd jednak polegał na tym iż nie zorientowałem się dobrze w temacie i pochopnie kupiłem sprzęt z którym mam same problemy, a największy z nową kartą sieciową tzn. (Palm USB WLAN Adapter) opartą na chipsecie Realteka (RTL8187b + RTL8225).

Ciekaw jestem, czy istnieje jakiś inny sensowny program który jest w stanie zastąpić airdumpa oraz aircracka, a obsługiwałby moją nową kartę sieciową?. a może to jest kwesta sterowników?.

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.