Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Jestem w sieci, lacze sie z routerem pinguje go a neta brak ;/

  1. #1

    Cool Jestem w sieci, lacze sie z routerem pinguje go a neta brak ;/

    Witam jestem nowy na forum bo i moje zainteresowanie wardrivingiem zaczelo sie 3 dni temu... przejde do tematu licze tutaj na szczegolna pomoc TQM :P czyli Moda wymiatacza jak widzialem to w niektorych tematach, ale takze na pomoc mniej obeznanych lub tez rozumiejacych moj problem
    Wiec zaczynam:
    Wszystko zaczelo sie po Chipie tzn po przeczytaniu go pomyslalem moze i ja sprobuje, posciagalem programy oczywiscie polowa nie dziala pod winde :P nie wazne odczepilem neta wlaczylem Wi-Fi no i moim oczom ukazal sie MyWlan :P slaby sygnal wiec wyszedlem na klatke okazalo sie ze sasiad na gorze po przeciwnej stronie bloku ma siec ale kompletnie sie nie zna na zabezpieczaniu...
    Westchnalem i zabralem sie do "pracy" oczywiscie podlaczenie do sieci zajelo softowi WinVista 3 sekundy no i jestem w sieci :P Ok jestem ale mam "Tylko lokalnie" wiec nic mi to nie daje ;/ No i tu sie zaczyna mankament... Czytalem na tym forum i na innych zeby szukac IP i MAC przez CommView no i tak zrobilem dziesiatki adresow IP ktory wybrac... Przeczytalem jakas inna strone okazalo sie ze Router ustawiony 192.168.0.1 tak wiec maska 255.255.255.0 Brama jak router no to ja IP 192.168.0.5... Po chwili widze ze odbieram pakiety od sieci jest git ciesze sie lecz po chwili nie mam internetu ;/ Pinguje router otrzymuje odpowiedz pinguje jakies sieciowe IP bodaj 192.168.0.13 odpowiedz wraca... lecz co dalej? No i o ten moment dolkladnie mi chodzi... Na Router mam dostep przez brame o tyle ciekawe ze trzeba sciagnac program bo typowego przygladrkowego ustawienia nie ma ;/ ale do grzebania po "Rucie" ja sie nie pisze wkoncu to "dobry" sasiad ;/ Tak wiec jak bez kombinowania dostac sie na neta? I czy jest mozliwosc bez wbijania sie na ten sam MAC jaki ma wlasnie pracujacy na necie sasiad ktory zorientowal by sie ze nie ma internetu i zaczalby nekac admina dzwoniac do niego...

    @edit: zapomnialem dopisac ze to wszystko dla sportu :P zeby wybrac sie na miasto musze najpierw "potrenowac" na sasiadach :P

  2. #2

    Domyślnie

    Troszke sie zamotales w zeznaniach :P. Ja mialem podobny problem, laczylem sie z AP/Routerem, ale 'nie bylo netu', tzn wszystkie ip poza siecia lokalna byly niedostepne dla mnie. Powod? Ustawienie filtrowania MAC adresu, albo IP... Co wiecej - na poczatku moglem sie laczyc z siecia, nawet przez 7 dni, pozniej administrator ogarnal co jest grane i ustawil filtrowanie. Rozwiazanie? Nie podam Ci nazw programow bo nie pamietam, ale najpierw przeskanuj dokladnie sieci i sprawdz MAC i IP uzytkownikow, pozniej ustaw sobie ich MAC i IP(podszyj sie pod ktoregos), poczekaj az sie wyloguje, albo odlacz go i polacz z siecia, powinno byc OK. Co do tej metody mam jeszcze pewna adnotacje: po pierwsze zapomnij o windzie, tzn. sciagnij sobie BackTrack i odpalaj z CD albo memory sitcka, z tego co pamietam daje sie. Co do BT to chyba wszystko co bedzie potrzebne do tej operacji jest included... ja znam tylko teorie - nigdy nie praktykowalem :>.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak tez myslalem ze filtrowanie ale mimo wszystko probowalem z dnsami :P ... i wszystko super tyle ze ja nie mam zamiaru wejsc w konflikt MAC adresow bo przez winde tez dam rade nie tylko Linux kroluje :P ... a czekac na jego wylogowanie hmm to jak na zbawienie inaczej sie nie da?;>

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal123PL Zobacz post
    Tak tez myslalem ze filtrowanie ale mimo wszystko probowalem z dnsami :P ... i wszystko super tyle ze ja nie mam zamiaru wejsc w konflikt MAC adresow bo przez winde tez dam rade nie tylko Linux kroluje :P ... a czekac na jego wylogowanie hmm to jak na zbawienie inaczej sie nie da?;>
    Hmm... mozna zawsze sprobowac zdobyc uprawnienia na routerze dodac swojego MAC'a :>, ale tutaj tez nie chciales ingerowac wiec raczej odpada, a pozatym to kupa roboty i pierdzielenia sie... W sumie wiecej metod sobie nie przypominam... Mozesz napisac ilu uzytkownikow ma ten AP? Jesli sporo nie powinno byc problemu zeby ktos sie wylogowal. Pozatym czasem AP/Routery sie restartuje, ja np. mam w swojej sieci ustawiony restart o 4 rano, nawet jesli ktos bedzie siedzial i zaraz po restarcie go odlaczysz bedzie myslal ze poprostu jakas awaria, zreszta jak go odlaczysz po 2 w nocy to raczej nie bedzie dzwonil do admina .

    ps. Jesli mozesz to napisz tutaj albo wyslij mi na PM nazwy programow ktorych uzywasz pod winem, chetnie obczaje bo z tego co sie orientuje to zeby na winie mieszac przy wifi trzeba wlozyc kupe kasy w to :>, a wiele osob tutaj przychodzi i placze ze maja wina i nie da rady i nikt nic konstruktywnego poza: 'sciagnij BT' nie jest wstanie powiedziec :/.

    Pozdrawiam,
    mtbs!

Podobne wątki

  1. Totalny brak ruchu w sieci?
    By nejmix in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 04-12-2008, 20:14
  2. Odpowiedzi: 0
    Autor: 04-03-2008, 18:54
  3. Problem z routerem
    By macylapka in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 02-06-2008, 07:28
  4. Kompy w sieci sie nie widzą :/
    By soovek in forum Windows
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 01-07-2008, 13:11
  5. Wielka Prośba o pomoc w walce z routerem
    By Parol in forum Hacking
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 01-31-2007, 17:33

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj