Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Czy podłączenie się do sieci jest anonimowe

  1. #1
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Poznań
    Postów
    3

    Domyślnie Czy podłączenie się do sieci jest anonimowe

    Witam
    Mam pytanie tak jak w temacie czy po podłączeniu się do sieci bezprzewodowej jestem anonimowy. Zmieniłem adres MAC czy w takim razie administrator może wykryć jakoś że się podłączam Dostęp do sieci uzyskuje ustawiając adres IP i MAC określonego klienta sieci?.
    ,,Świat jest w naszym zasięgu''

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    jest taka mozliwosc zeby administrator okreslil twoje polozenie z dokladnoscia do kilkunastu centymetrow, a wtedy bedziesz srednio anonimowy - wszystko zalezy od sieci bezprzewodowej

  3. #3
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Postów
    200

    Domyślnie

    Z tymi centymetrami to przesadziłeś.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    mozliwe - jednak ostatnio gadalem z gosciem, ktory w duzej firmie wdrozyl siec light ap-eków w polaczeniu z radiusem i jakims appliancem od cisco (chyba to bylo cisco)

    Generalnie chodzilo o uruchomienie roamingu pomiedzy apekami i ich wzajemnej redundacji - po wprowadzeniu tego wszystkiego moze zobaczyc w ktorym pokoju w budynku pani Krysia przesiaduje, zakladaja ze pani Krysia ma ze soba np. sluchawke VoIP

  5. #5
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Poznań
    Postów
    3

    Domyślnie

    Z tego co wiem to konkretnie chodzi o urządzenie na podstawie fal radiowych jest w stanie wykryć. W takim razie czy istnieje jakaś możliwość aby sprawdzić czy dana sieć to posiada
    ,,Świat jest w naszym zasięgu''

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie ma takiej mozliwosci bo urzadzenia sa pasywne najczesciej. Lokalizowac mozna recznie z dosc duza dokladnoscia - trzeba sie troche pobawic i bedzie wynik - praktyka czyni mistrza!

    Co do tego roamingu to malo kto wie ale majac kilka AP (najlepiej od jednego producenta) i podpinajac je do jednego switch'a ustawiamy na nich ten sam ESSID i mamy roaming tak czy inaczej. Jest standard ktory dokladnie to opisuje i to do poziomu wspolpracy miedzy sprzetem roznych dostawcow. Nie widzialem jednak tego jeszcze w uzyciu na tanim sprzecie.
    Co do lokalizacji - majac 'Thin AP' one moga ladnie dzialac jako sensory. Majac pomiary propagacji sygnalu w budynku i dokladne plany mozna dosc dokladnie wykazac gdzie znajduje sie klient wifi - np telefon VoIP z modulem WiFi wlasnie, wymaga to jednak specjalnego software'u, przeprowadzenia wczesniej pomiarow i nie zmieniania za bardzo wnetrza biura bo to bardzo wplywa na propagacje sygnalu.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał dexter Zobacz post
    jest taka mozliwosc zeby administrator okreslil twoje polozenie z dokladnoscia do kilkunastu centymetrow, a wtedy bedziesz srednio anonimowy - wszystko zalezy od sieci bezprzewodowej
    Ostatnio widziałem taki program, dla firm. Tylko, że było to dla komórek. Cena nie była podana, ale za to funkcje tak. Potrafił pokazywać gdzie dany pracownik jest. Podawał ulicę, miasto, można było przybliżać... Coś jak Google Earth

  8. #8
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Cytat Napisał fakeauthority Zobacz post
    Ostatnio widziałem taki program, dla firm. Tylko, że było to dla komórek. Cena nie była podana, ale za to funkcje tak. Potrafił pokazywać gdzie dany pracownik jest. Podawał ulicę, miasto, można było przybliżać... Coś jak Google Earth
    Bzdura! Komórkę bez rozstawienia specjalnych urządzeń można określić z dokładnością "do stacji". To że po przeniesieniach między stacjami i sile sygnału można bliżej określić pozycje komórki, nie oznacza że określisz ją do ulicy. Chyba że jest to miasto o naprawdę dużym zagęszczeniu ludzi z komórkami... Jednak z tego co wiem żaden OPERATOR (bo tylko operator ma prawo uzyskać dostęp do stacji) nie udostępnia takiego oprogramowania, ponieważ mu nie wolno.
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

  9. #9
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nikow Zobacz post
    Bzdura! Komórkę bez rozstawienia specjalnych urządzeń można określić z dokładnością "do stacji". To że po przeniesieniach między stacjami i sile sygnału można bliżej określić pozycje komórki, nie oznacza że określisz ją do ulicy. Chyba że jest to miasto o naprawdę dużym zagęszczeniu ludzi z komórkami... Jednak z tego co wiem żaden OPERATOR (bo tylko operator ma prawo uzyskać dostęp do stacji) nie udostępnia takiego oprogramowania, ponieważ mu nie wolno.
    Z tego co wiem to właśnie operatorzy oferują takie usługi. O ile chodzi o pracownika w czasie pracy i służbowy telefon (pewnie kupiony na firmę) pracodawca absolutnie ma prawo wiedzieć, gdzie jego pracownik przebywa.

  10. #10
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Postów
    200

    Domyślnie

    Bzdura! Komórkę bez rozstawienia specjalnych urządzeń można określić z dokładnością "do stacji". To że po przeniesieniach między stacjami i sile sygnału można bliżej określić pozycje komórki, nie oznacza że określisz ją do ulicy.
    Trilateracja pozwala na określenie położenia komórki jeśli jest ona "widoczna" dla przynajmniej trzech stacji bazowych BTS. W silnie zurbanizowanych terenach jest to możliwe z dokładnością do ~50m.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [sql] czy jest mozliwe?
    By h3x in forum Bazy danych
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 01-09-2008, 01:41
  2. Czy jest Blowfish na pokładzie?
    By t00l in forum Linux
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 11-27-2007, 20:38
  3. Czy wiecie co to jest??
    By matek_112 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 10-18-2007, 18:03
  4. czy jest różnica?
    By markossx in forum PHP/CGI/ASP/JSP/J2EE
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 04-17-2007, 11:02
  5. Czy na dyskietce zapisuje się IP?
    By cebab in forum Windows
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 03-21-2007, 11:14

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj