Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: BackTrack 3 beta Live CD. tcpdump. Pomocy ??

Domyślnie BackTrack 3 beta Live CD. tcpdump. Pomocy ??

Witam

Proszę administratora tego forum by nie usuwał tego postu ani nie zamykał, ponieważ na tym forum nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Posiadam kartę Orinoco8470WD

Pierwsz sposób na uruchomienie tcpdump:
    Po uruchomieniu BackTrack 3 uruchamiam shell-konsole i w shell konsole wpisuje:
    bt ~ # tcpdump (naciskam enter i wyświetla mi się takie coś)
    tcpdump: WARNING: Promiscuous mode not supported on the ''any'' device
    tcpdump: verbose output suppressed, use -v or -vv for full protocol decode listening on any, link-type LINUX_SLL (Linux cooked), capture size 96 bytes
    Dlaczego tcpdump się nie uruchomił

Drugi sposób na uruchomienie tcpdump:
    Po uruchomieniu BackTrack 3 uruchamiam shell-konsole i wprowadzam kartę w tryb monitoringu w taki sposób:
    bt ~ # airmon-ng stop ath0
    bt ~ # airmon-ng start wifi0
    I kart orinoco8470WD jest już w trybie monitoringu.

Uruchamiam ponownie shell-konsole i wpisuje:
    bt ~ # tcpdump (i naciskam enter i wyświetla mi się takie coś )
    tcpdump: WARNING: wifi0: no IPv4 address assigned
    tcpdump: verbose output suppressed, use -v or -vv for full protocol decode listening on wifi0, link-type IEEE802_11 (802.11), capture size 96 bytes

Co mam z tym zrobić, dlaczego tcpdump się nie uruchomił ?

Domyślnie

Cytat Napisał papi337 Zobacz post
    Proszę administratora tego forum by nie usuwał tego postu ani nie zamykał, ponieważ na tym forum nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
    Dostales odpowiedz tutaj --> http://hack.pl/forum/thread3943,backtrack_3tcpdump.html

bt ~ # tcpdump (naciskam enter i wyświetla mi się takie coś)
    tcpdump: WARNING: Promiscuous mode not supported on the ''any'' device
    tcpdump: verbose output suppressed, use -v or -vv for full protocol decode listening on any, link-type LINUX_SLL (Linux cooked), capture size 96 bytes
    Dlaczego tcpdump się nie uruchomił
    Bo nie zajrzales nawet do manuala i nie potrafisz sie nim poslugiwac!

Uruchamiam ponownie shell-konsole i wpisuje:
    bt ~ # tcpdump (i naciskam enter i wyświetla mi się takie coś )
    tcpdump: WARNING: wifi0: no IPv4 address assigned
    tcpdump: verbose output suppressed, use -v or -vv for full protocol decode listening on wifi0, link-type IEEE802_11 (802.11), capture size 96 bytes

Co mam z tym zrobić, dlaczego tcpdump się nie uruchomił ?
    Najpierw masz przeczytac manual do tcpdump zanim wrocisz z kolejnym pytaniem.
    tcpdump podaje jak wol 'listening' wiec sie uruchomil i slucha, choc chyba sam nie wie na jakim interfejsie sluchac (moze Ty tego wiesz?).

Raz jeszcze mowie przeczytaj manual - wszystko jest po ludzku wyjasnione.
    Jak narazie wykazales sie tym, ze nie chce Ci sie do manuala zajrzec i czekasz na gotowca a tego na tym forum nie ma. Jesli chcesz sie czegos nauczyc to Ci pomozemy, powiemy gdzie szukac rozwiazania - na tacy go nie dostaniesz.
    Na bardziej uporczywych leniwcow czekaja bany, wiec radze sie zabrac do czytania albo dac sobie spokoj z wardrivingiem lub czymkolwiek podobnym.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 06-02-2008 - 17:33
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Dostales odpowiedz tutaj --> http://hack.pl/forum/thread3943,backtrack_3tcpdump.html

Bo nie zajrzales nawet do manuala i nie potrafisz sie nim poslugiwac!

Najpierw masz przeczytac manual do tcpdump zanim wrocisz z kolejnym pytaniem.
    tcpdump podaje jak wol 'listening' wiec sie uruchomil i slucha, choc chyba sam nie wie na jakim interfejsie sluchac (moze Ty tego wiesz?).

Raz jeszcze mowie przeczytaj manual - wszystko jest po ludzku wyjasnione.
    Jak narazie wykazales sie tym, ze nie chce Ci sie do manuala zajrzec i czekasz na gotowca a tego na tym forum nie ma. Jesli chcesz sie czegos nauczyc to Ci pomozemy, powiemy gdzie szukac rozwiazania - na tacy go nie dostaniesz.
    Na bardziej uporczywych leniwcow czekaja bany, wiec radze sie zabrac do czytania albo dac sobie spokoj z wardrivingiem lub czymkolwiek podobnym.

TQM Jestem początkujący w systemie BackTrack 3. Ja nawet niewiem jak otworzyć manual, byś mógł powiedzieć
    A pozatym manual jest pewnie w języku angielskim a ja nieznam angielskiego. Bąć tak dobry i powiedz jak uruchomić tcpdump w systemie BackTrack 3 ?

Domyślnie

Nie znasz angielskiego to czas zaczac sie uczyc...

man tcpdump - tu bedzie caly opis parametrow itd - wszystko co potrafi tcpdump, poza tym wystarczy wrzucic w google wlasnie 'man tcpdump' i dostaniesz po polsku, wiec nie wiem w czym masz problem - czyzbys mial bana na google?

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Nie znasz angielskiego to czas zaczac sie uczyc...

man tcpdump - tu bedzie caly opis parametrow itd - wszystko co potrafi tcpdump, poza tym wystarczy wrzucic w google wlasnie 'man tcpdump' i dostaniesz po polsku, wiec nie wiem w czym masz problem - czyzbys mial bana na google?

Dzięki TQM pomogłeś, tak uruchamiam tcpdump na karcie orinoco8470WD:

bt ~ # tcpdump -i ath0
    i po tej komendzie lecą mi pakiety catrzymuje te pakiety przyciskiem Ctrl+c.
    I teraz pytanie:
    Jak przejżeć te pakiety co się w nich znajduje, możesz mi to opisać szczegółowo jak przejżeć te pakiety a wyglądają one tak:
    21:14:15.538028 [|802.11]
    Jak ten powyższy pakiet się przegląda bo ja niewiem, nie bąć taki i powiedz ?

Domyślnie

Mozesz sobie doczytac w dokumentacji... zapisz to co leci do pliku (ba! nawet tu na forum podawalem jak to robic dokladnie ale nawet nie raczyles poszukac - bylo gotowe polecenie!) a pozniej otworz sobie to np w Wireshark'u i bedzie banal. W ogole to po cholere ja sie powtarzam skoro to bylo omawiane? Znajdziesz moj post o tcpdump, znajdziesz i reszte informacji. Len jestes i tyle!