Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 19

Temat: Aircrack + bt 2 kilka problemów

Domyślnie Aircrack + bt 2 kilka problemów

Witam. Ściągnąłem BackTracka 2 ponieważ na windzie oraz na innych linuxach nie mogłem zainstalować sterów do d-linka dwl-510 z chipsetem 8185 (tak przynajmniej pokazuje bt). W bt stery automatycznie mi się zainstalowały. Moje WiFi wykrywa 3 sieci:
    1. Neostrada1 WEP kanał 10
    2. Neostrada2 WPA kanał 10
    3. PENTAGRAM bez zabezpieczeń kanał 6

I oto kilka pytań.
    1. Chciałbym się dowiedzieć jakie jest hasło i nazwa użytkownika do sieci PENTAGRAM. Łącze się z nią bez problemów.
    2. Pomóżcie rozgryźć sieć nr. 1 ponieważ za WPA nie ma co się brać przynajmniej tak mi się wydaje.

Oto co wykonuję po kolei oczywiście zaraz po uruchomieniu BT2 :].
    Spróbujmy z siecią 1.

Kod:
    airodump-ng -c 10 -w zapis_wep --ivs ra0
    i zaraz po tym wyskakuje mi że jest jeden klient podłączony do sieci lecz pakiety idą bardzo wolno a IV-rk w ogóle nie lecą :|.

Następnie próbuję wstrzyknąć pakiety aireplayem.
    Kod:
    aireplay-ng --arpreplay -b MAC_AP -h MAC_CLIENT ra0
    Wyskakuje okienko, READ xx packets .. lecz żadnego nie wysyła. To wywalam klienta poleceniem.

Kod:
    aireplay-ng --deauth 5 -a MAC_AP -c MAC_CLIENT ra0
    I tu nie zawsze chce działać. Czasami od razu zaczyna wstrzykiwać pakiety a czasami nie chce. A nawet jak już zaczyna wstrzykiwać to IV-rki lecą baardzo wolno. Przez godzinę zebrał mi tylko 60. Poradzicie coś ?

I kolejne pytanie. Jak już zebrał te 100 czwórek (wiem że to dużo za mało :]) chciałem sprawdzić czy odpali aircracka. Wrzucam polecenie:
    Kod:
    aircrack-ng -n 64 -b MAC_AP zapis_wep.ivs(bo tak nazwałem wcześniej plik)
    I wyskakuje mi że nie może znaleźć zapis_wep :/

Domyślnie

Kod:
    aircrack-ng -b MAC_AP zapis_wep.*
    nie podawaj -n bo nie wiesz ile bit ma WEP... do aircrack-ng puszczaj tez pliki .cap a nie tylko same IVS - zaleznie od metody ataku pliki .cap tez sie przydaja (wiec zbierajac dane nie uzywamy --ivs). Mozesz tez na dobra sprawe zrobic tak:

Kod:
    aircrack-ng zapis_wep.*
    wtedy aircrack wyswietli jakie sieci znalazl w pliku i wybierzesz ktora chcesz atakowac.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

No spoko dzięki. Tylko gdzie później znaleźć ten plik bo jak wyżej napisałem przy uruchomieniu aircracka wywaliło że go nie ma czyli tak jakby go nie utworzył wcale.

A co powiesz na resztę problemów i jak przyspieszyć pokazywanie czwórek ?

Domyślnie

Mozliwe ze nie znalazlo pakietow IVS i dlatego plik nie powstal... cokolwiek - daj gwiazdke na koncu i zobacz co bedzie. Poza tym przy zbieraniu pakietow wstawienie flagi --ivs nie zawsze pomaga. Czasami pozostale pakiety tez sie przydaja.

Domyślnie

No tak teraz próbuję i kaplica.

Wrzucam airdumpa. Pokazują się sieci. Chcę wstrzyknąć pakiety airplayem nic nie wchodzi to wywalam klienta i nadal dupa ;/.

A można jakoś zdobyć usera i passoword do niezabezpieczonej sieci PENTAGRAM ? I co daje mi zczytywanie czwórek z tej sieci ?

A jeszcze jest taki problem. Wrzucając airodumpa pokazuje się takie okienko:

i tu pod drugim BSSID nie pokazuje mi MAc'a tak jak wyżej tylko napis (not associated) czy coś podobnego.
    Ostatnio edytowane przez maselko : 06-01-2008 - 16:33

Domyślnie

Jak siec jest niezabezpieczona to nie wiem jakiego loginu i hasla chcesz szukac? Do czego ma niby byc to haslo? Poza tym co to jest 'zczytywanie czwórek z tej sieci' bo z takim okresleniem sie w zyciu nie spotkalem

Domyślnie

Hehe. Hasła i loginu szukam do routera. :] A o IV-rki to chodziło mi o (#Data = 13) jak to jest na obrazku wyżej.

Tutaj widać przy 20 pakietach jest już 13 czwórek. U mnie tyle jest przy około 1000 pakietach :/

Domyślnie

I kolejne pytanie.

Na kanale 10 pokazują mi się 2 sieci tak jak to napisałem w pierwszym poście. jest to neostrada 1 i neostrada2. Neostrada1 ma szyfrowanie WEP i to na niej się skupmy. Po pokazaniu się sieci na dole wyskakuje mi jeden klient. I skąd mam wiedzieć czy on jest podłączony do neo1 czy neo2 i czy mogę wysyłać pakiety od razu kiedy pokażą się sieci czy muszę czekać aż pokaże się klient ?

Domyślnie

Dobra.. to nie sa 'czworki' tylko IV - skrot od Initialization Vector - prosze nie wprowadzac na sile nowej terminologii.

Co do pytania skad wiedziec do ktorej sieci jest podpiety klient - na screenie wyzej masz wyglad airodump'a - gorna czesc to sieci, dolna to klienci. W dolnej czesci masz BSSID i STATION - to sa adresy MAC odpowiednio AP i klienta podpietego do danego AP. Majac BSSID i nazwe sieci widzisz od razu czy ktos jest do tej sieci podpiety.

Domyślnie

OK. tylko u mnie jak znajdzie na kanale 10 dwie sieci. I znajdzie klienta to nie pokazuje do ktorego jest podpięty tylko tam gdzie powinien być adres MAC wyskakuje mi napis (not associated) czy jakoś tak :]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni