Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Sterowniki madwifi-ng Atheros

Domyślnie Sterowniki madwifi-ng Atheros

Czy ktos wie moze jak zainstalowac poprawnie sterowniki madwifi-ng karte moge wlaczyc w trybie monitoringu aircrack mi chodzi ale problem mam z kismetem ustawilem w kismet.conf napewno poprawnie.Wywali mi blad ze jest problem ze sterownikami madwifi-ng.

Domyślnie

Jesli probujesz odpalic jednoczesnie airodump'a i kismeta to kismet padnie po jakims czasie - widac te dwa nie bardzo sie lubia. Moze jakbys podal wiecej szczegolow to by sie cos wiecej wymyslilo...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Wiec odpalilem tylko kismeta i tez wyskakuja bledy.Kismet.conf ustawilem
    # source=madwifi_g,eth1,Atheros

Odpalam kismeta i wywala takie bledy:

Warning:wifi0 appers to be using Madwifi-NG. Some versions of the Madwifi-ng drivers have problems in monitor mode, especially if non-monitor VAPs are active.If you experience problems .be sure to try the latest versions of Madwifi-NG and remove other VAPs

Domyślnie

Ja mam inaczej...

Kod:
    source=madwifi_ag,wifi0,AtherosABG
    sterownik uzywam w wersji dla a i g, wifi0 to urzadzenie na ktorym sluchac (na 100% nie eth1 - Atherosy sa oznaczane jako athN i tworza wifiN), ostatnie pole to opis...

Domyślnie

Cytat Napisał hazi Zobacz post
    Czy ktos wie moze jak zainstalowac poprawnie sterowniki madwifi-ng karte moge wlaczyc w trybie monitoringu aircrack mi chodzi ale problem mam z kismetem ustawilem w kismet.conf napewno poprawnie.Wywali mi blad ze jest problem ze sterownikami madwifi-ng.
    a jakiej dystybucji uzywasz? Do aircrack nie trzeba zadnych sterownikow, to program ktory łamie wep/wpa
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

Domyślnie

Używam dystrybucji Back Track 2 mam karte Proxim orinoco silver ,podobno trzeba wgrac dodatkowo sterowniki madwifi-ng.Aircrak mi chodzi bez problemu, z wepem tez nie mam problemu.Tylko ze kismet mi nie chce chodzic.Z tej Tabeli http://www.aircrack-ng.org/doku.php?...bility_drivers wyniki ze trzeba wgrac sterowniki

Pisze tak:
    Chipset Windows driver (monitor mode) Linux Drivers
    Atheros v4.2 or v3.0.1.12 or AR5000
    (see this page for more information) Madwifi

Z tego co zrozumialem ze aby mi kismet chodzil musze wgrac drivery madwifi-ng.Bo jak uruchamiam kismeta to wywala mi takie bledy

Warning:wifi0 appers to be using Madwifi-NG. Some versions of the Madwifi-ng drivers have problems in monitor mode, especially if non-monitor VAPs are active.If you experience problems .be sure to try the latest versions of Madwifi-NG and remove other VAPs
    Edit/Delete Message
    Ostatnio edytowane przez hazi : 03-16-2008 - 09:45

Domyślnie

Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Ja mam inaczej...

Kod:
    source=madwifi_ag,wifi0,AtherosABG
    sterownik uzywam w wersji dla a i g, wifi0 to urzadzenie na ktorym sluchac (na 100% nie eth1 - Atherosy sa oznaczane jako athN i tworza wifiN), ostatnie pole to opis...
    Tylko dziwne jest to ze interfjes eth1 reaguje tylko na jakies polecenia pozostale interfejsy np wifi0 nie reaguje .Jak odpalam Airodump to wpisuje przykladowo Airodump-ng -c 10 -w klucz --ivs eth1 Jak wpisze zamiast eth1 cos innego to wywala mi bledy.Zauwazylem ze innaczej sie robi interjejs jak przed wgraniem systemu wkladam karte. A Inaczej sie robi interjes jak juz po calkowitym wgraniu systemu wkladam karte robie sie wtedy interfjes ath0 i juz eth1 nie reaguje na cokolwiek.Wynika chyba to z tego ze w laptopie jest druga karta sieciowa LAN Ethernet.I przez to tej drugiej karcie przypisuje inny interjes.A moze mi sie te dwie karty nie lubia.Jak moge wylaczyc ta druga karte zeby sie poprostu nie ladowala w trakcie ladowania systemu.Trzeba napewno zmodyfikowac gdzies plik tylko a bardzo nie wiem ktory
    Ostatnio edytowane przez hazi : 03-16-2008 - 10:29

Domyślnie

Karty na atherosie obslugiwane przez madwifi sa oznaczone athN a nie ethN - tego mozesz byc pewien...

To moze tak... karta MUSI byc widziana jako ath0, pozniej robisz
    Kod:
    wlanconfig ath0 destroy
    wlanconfig ath0 create wlandev wifi0 wlanmode monitor
    ifconfig ath0 up
    To powinno zalatwic sprawe a pozniej w kismet.conf dajesz source jak podalem wyzej.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 03-16-2008 - 13:15

Domyślnie

apropos airodump- sporboj nie uzywac opcji --ivs, pakiety beda wpadac do pliku .cap,co prawda wielkosc pliku bedzie duzo wieksza, ale mozesz uzyc PTW, 64 bitowy wep zlamiesz juz przy okolo 30tys pakietow, bt2 chyba juz to obsluguje, a jak nie to bt3 na 100%, zeby złamac metada PTW (bt3) wpisujesz w konole to: aircrack-ng -P 2 plik.cap
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

Domyślnie

64bit WEP przy metodzie PTW nie raz lamalem przy 12tys pakietow. Ogolnie jest to najszybsza metoda z tego co wiem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni