Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: 2 Atherosy i zbieranie pakietów

Domyślnie 2 Atherosy i zbieranie pakietów

Kieys na jakims forum (chyba nieistniejaca zielonaszkolka.pl)czytalem, ze ktos wstawil do laptopa 8 kart wifi i mogl w ciagu kliku minut nalapac pakietow do złamania klucza(chyba wep ) Troche sie tym podkrecilem, mam minicpi atheros, pozyczylem od kumpla pcimcie atheros-no i efekt byl mizerny-na ok 100k pakietow na kazda karte, wiekszoscpakietow byla zdublowana, wiec mialem jakies 110k zamist 200. Ma ktos jakies doswiadczeia w tym temacie?
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 03-10-2008 - 22:31
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

Domyślnie

Tak sobie mysle, wlasciwie instynkt mi podpowiada (jesli instynkt moze jeszcze dzialac po 2 nieprzespanych dobach) taka mysl: czy w tym przypadku ilosc karta lapiacych pakiety cos zmienia, wplywa na predkosc lapania pakietow? Tak palne na wyczucie (czytaj: slepo) i powiem, ze to jeden pikus. Co wy na to?
    brynowczyc(at)wp(dot)pl

Domyślnie

Cytat Napisał bryno Zobacz post
    Tak sobie mysle, wlasciwie instynkt mi podpowiada (jesli instynkt moze jeszcze dzialac po 2 nieprzespanych dobach) taka mysl: czy w tym przypadku ilosc karta lapiacych pakiety cos zmienia, wplywa na predkosc lapania pakietow? Tak palne na wyczucie (czytaj: slepo) i powiem, ze to jeden pikus. Co wy na to?
    czy ktos wspominal o predkosci ? Czy o ilosci? z predkoscia chodzilo o to, ze mialoby(z opisu ze strony) sie wiecej nalapac pakietow ,gdyz wiecej bylo kart ktore łapaly pakiety. Przeczytalem, przetestowalem i pytam innych, w koncu po to sa fora, zeby pytac o takie sprawy-summa summarum-najpierw czytamy, potem myslimy-potem odpisujemy.
    EDIT:
    WPLYWA:mialem miedzy 5 a 10 % wiecej pakietow

Domyślnie

Cytat Napisał bemyself Zobacz post
    EDIT:
    WPLYWA:mialem miedzy 5 a 10 % wiecej pakietow
    No i widzisz majster, mi by juz taka odpowiedz wystarczyla. Po coz sie tak wkrecasz i cisniesz. Chlopie, takiego lamera jak ja to nie widziales, brak mi kuuupe wiedzy i co. Co nie znaczy ze masz prawo sie wymadrzac. Tzn masz, ale co Ci z tego. cziluj czlowiek.
    brynowczyc(at)wp(dot)pl

Domyślnie

Do ataku na 1 siec wiecej niz jedna karta sieciowa nie ma zupelnie sensu. I tak musisz ustawic sie na tym samym kanale co AP wiec nic druga karta nie da, poza tym ze bedzie sie przytykac i miec mase odrzuconych pakietow jesli zacniesz nadawac cokolwiek na pierwszej (przesycenie sygnalem) - tak jest zawsze jak masz 2 nadajniki za blisko siebie.

Co do wiecej kart - chyba chodzilo Wam o http://geektechnique.org/projectlab/...wardrive-boxes

2 karty sa potrzebne do niektorych atakow ale generalnie to nie ten typ atakow juz...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Niezły sprzecik widze, normalnie jakies "double MIMO". Apropo, jak tam panowie wlasnie z MIMO wyglada w UK? Przed rokiem trabiono, ze MIMO to bedzie taki przelom i niby taki "tani" (pomijajac fakt, ze praktycznie "potrzebne" sa dodatkowe anteny zeby w pelni skorzystac z atutow mimo-co oczywiscie zwieksza koszt) i wogole sie u nas przyjmie szybko...
    brynowczyc(at)wp(dot)pl

Domyślnie

Akurat to z MIMO nie ma nic wspolnego - przeczytaj opis.
    Co do dodatkowych anten - MIMO wymaga aby bylo wiecej anten (nie pamietam teraz czy nawet nie osobnych nadajnikow/odbiornikow) aby moc wykorzystac efekty fizyczne na ktorych bazuje technologia MIMO (Multiple Input Multiple Output).

Domyślnie

Przeczytam przeczytam, tak mi sie poprostu skojarzylo z mimo, wiesz tyle antenek.... BTW. nie za bardzo kumam, wiele odbiornikow? Z tego co widzialem, wystaarczy karta sieciowa, ktora posiada 3 gniazda, do ktorych podalczasz poprostu dodatkowe antenki. Ale powiedz, jak to w UK wyglada. Czy jest to popularne, w powszechnym uzyciu, uzywa sie tego?

No to kozak bez kitu ten sprzecior. Bymyself - centralnie odpowiedz na Twoj post w jednym malym czarnym pudelku
    Ostatnio edytowane przez bryno : 03-11-2008 - 11:36
    brynowczyc(at)wp(dot)pl

Domyślnie

Co do MIMO - znam tylko 2 osoby tutaj ktore maja router MIMO ale co z tego jak karty nie maja MIMO i jakos nic nie zauwazyli ani poprawy stabilnosci sygnalu ani nic...

Co do tego pudelka - mam u siebie wersje z 3 kartami Dziala calkiem przyzwoicie choc ja uzywam tego sprzeto do zupelnie innych zastosowan (3 wifi + 3 ethernety daje calkiem slodki kieszonkowy routerek z bardzo zaawansowanymi uslugami)

Cool

Cytat Napisał bryno Zobacz post
    No i widzisz majster, mi by juz taka odpowiedz wystarczyla. Po coz sie tak wkrecasz i cisniesz. Chlopie, takiego lamera jak ja to nie widziales, brak mi kuuupe wiedzy i co. Co nie znaczy ze masz prawo sie wymadrzac. Tzn masz, ale co Ci z tego. cziluj czlowiek.
    hmm nie rozumiem, to Twoimi postami jad ocieka.. dla pewnosci przeczytaj je jescze raz. Poza tym pytalem o konkretna rzecz i doswiadczenia forumowiczow w tym temacie, to nie był moj wymysl, jak wyzej wspomnialem czytalem o tym gdzies tam, kiedys tam i ciekawilo mie cos wiecej. Po co pisac posty ktore nic nie wnoszą do tematu i na dodatek j/w ? cziluj eighter
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 03-11-2008 - 20:48

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni