Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 26

Temat: RUSSIX - nowa dystrybucja linuxa

Domyślnie RUSSIX - nowa dystrybucja linuxa

Hej!

www.russix.com - w koncu trafil na swiatlo dzienne!

Plik ISO ma tylko 220MB. Ataki na sieci WEP/WPA/WPA2 sa oskryptowane. Dystrybucja jak juz wczesniej wspominalem wymaga kart opartych o chipset Atheros to podstawa, bez tego jak na razie nie ma co odpalac dystrybucji.

Pracujemy wlasnie nad wsparciem dla dodatkowych kart i poprawiamy oskryptowanie.

Kolejne wersje beda sie pokazywac dosc czesto, zgodnie z zasada, ze dystrybucja ma byc mala, zwarta i czesto aktualizowana.

W razie watpliwosci mozecie smialo pytac i rozsadne prosby o dodatkowa funkcjonalnosc kierowac do Russ'a lub do mnie (mowie od razu, ze ja jedynie pomagam w drobnych detalach i nie jestem autorem dystrybucji).

Milej zabawy (i nauki)!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

31337 jest offline Banned

Domyślnie

Something went wrong and i cant continue. This should never have happen, czy jakos tak

Przedtym wykrywal usb, a mam podlaczone tylko klawiature i mysz (no i modem, ale go odlaczylem).

Domyślnie

W ktorym momencie to wyszlo? Ja wlasnie tez zassalem najnowsza wersje bo ostatnie co mam to jeszcze sprzed publikacji... Daj wiecej info rowniez o tym jaki masz sprzet to cos poradzimy.

Domyślnie

detecting usb devices.....
    i tu error

asus p5k
    c2d e4300
    gf 7900gs
    2x512 geil (4-5-4-15/800)
    seagate barracuda 80gb (sata2)
    dvdrw sh-s183l (sata)

usb:
    a4tech x-750F
    klawiatura noname, standardowy uklad.

to nie jest juz pierwszy raz ze nie idzie odpalic/zainstalowac linuxa. Jedyne co jakos poszlo, do ubuntu live.
    Ostatnio edytowane przez 31337 : 12-11-2007 - 18:46

Domyślnie

Dzieki za info - przekaze zaraz Russ'owi. Sadze ze ciezko bedzie nam zreplikowac problem bo nie mamy raczej takiego sprzetu ale... byc moze ktos jeszcze zglosi to samo.
    Z doswiadczenia powiem, ze skoro wywala sie w tym miejscu to jest to raczej kwestia niestandardowego mostka USB (byc moze wystarczy zmiana ustawien w BIOSie) - zalezy czy jako pierwszy laduje sie UHCI czy VHCI, poza tym one maja kilka wariantow... Jesli jako pierwszy jest probowany nie ten co trzeba to w niektorych przypadkach maszyna po prostu sie zawiesza w trakcie startu systemu. Mialem to z moja karta muzyczna na starym lapku - nic nie chodzilo poza Ubuntu Modul sie ladowal ale nie ta wersja co trzeba (alfabetycznie byla wczesniej niz ta wlasciwa) - ladowalo sie i zawieszalo kompa. O ile pamietam podajac odpowiednie parametry podczas startu kernela mozna wylaczyc wybrane moduly...

Domyślnie

jestem zielony w tej kwesti, co mam wpisac przy uruchamianiu?

Domyślnie

Wlasnie probuje sobie przypomniec albo odnalezc... Po prostu skleroza :-( a w sumie ostatnio robilem to jakies 3 lata temu, wiec nie tak dawno - powinienem pamietac wiecej detali...

Domyślnie

Ok - to zaczynamy zabawe... jak zdycha w trakcie startu, to zrob inaczej - podaj parametry do kernela w trakcie ladowania systemu - jak pojawi sie zielone logo slax'a nacisnij TAB i wpisz:

slax debug - zobaczymy gdzie padnie
    slax nousb - teoretycznie powinno wylaczyc wyszukiwanie na ktorym komp sie wiesza - przynajmniej Russ tak sugerowal

Wlasnie pomyslalem ze to moze byc wina czegos co masz podpiete. Jeszcze nie widzialem tak dziwnej myszy/klawiry ale... sprobuj wystartowac z odlaczona mysza i klawiatura. Jesli sie podniesie to wiesz co to oznacza... (czas kupic cos nowego)

Domyślnie

wiec tak:
    odlaczylem wszystko, i podczas gdy pisal waiting usb devices...
    podlaczylem klawiature i mysz - wykryl

ale potem, kernel panic, copy all data to /mnt/sda1/alldata or c:/alldata.

wiec musze podlaczyc uzadzenia usb podczas ich wykrywania, zeby potem mogl pasc na czym innym

slax usb / slax debug - nic nie zmiena

(czas kupic cos nowego)
    mysz ma jakies pol roku, a klawiatura 2 tygodnie
    Ostatnio edytowane przez 31337 : 12-13-2007 - 18:53

Domyślnie

Ze wzgledu na to, ze kompy stacjonarne maja mase eksperymentalnych technologii na poziomie sprzetu itd, utrzymanie distro w kompatybilnosci jest dosc ciezkie, zwlaszcza tak lekkiego (tka bardzo okrojonego) distro.

Czy jak nie podepniesz nic na USB i odpalisz to wystartuje calkiem do trybu graficznego? Podlaczenie klawiry pozniej bedzie ok - wazne aby wiedziec czy startuje czy nie... W ostatecznym rozliczeniu moze to byc walniety kontroler USB skoro inne linuxy tez nie chca dzialac (a ubuntu jest wyjatkowe - ma w cholere roznych driverow).

Przekaze dalej, ale nie wiem czy bede w stanie cos pomoc

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni