Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki 21 do 26 z 26

Temat: RUSSIX - nowa dystrybucja linuxa

Domyślnie

(...by nie przeciągać - odpowiedź całkowicie nie trafiona...)

....jednak np.w Battracku jest bez poroblemu ustawienie większej mocy (jest i moja, czego brak w Russixie)...

Karta To TPlink 551 i przyzwoita antena Yagi z dobrym kablem

Wszystko opisuję z praktyki i dodam tylko ze w sumie na Windowsie mam najstabilniejsze połączenie (czyli i moc ok)

Ps - BackTrack wybiera do tego max Txpower na starcie, a Russix wręcz przeciwnie, wiec ewidentny "bug".
    (tam gdzie wstrzelam pakiety w Backtracku, to w russixie nie mogę - więc nie czepiać sie z zewnątrz przyczyn...jak tylko CD zmieniam...)

Problem jest i jak widac mozliwy do rozwiązania, tylko gdzie to pytanie skierować, jak angielski kiepsko?
    Ostatnio edytowane przez russix_amator : 01-02-2008 - 10:25

Domyślnie

Problem opisales dosc dokladnie, wiec wytlumacze Russ'owi o co chodzi i zapewne sie tym zajmie - powinienem sie z nim slyszec za pare dni...

Co do ustawiania mocy karty txpower powinno dzialac a skoro opisujesz jaki masz sprzet to wiesz dobrze o co mi chodzilo w poprzednim poscie i zgadzam sie ze w kontekscie pytania edit byl zupelnie nie trafiony.

Czy mozesz dostarczyc jakis dodatkowy debug? Czy zwraca jakies bledy czy nie? Czy zmieniasz i nie pokazuje ze zmienil moc czy tez rzeczywiscie mierzysz moc wychodzaca z karty (jesli tak to jak)? Mozliwe jest, ze podaje ze moc nie zostala zwiekszona a ja zwieksza lub rzeczywiscie jest jakis bug i po prostu olewa polecenie zmiany mocy - wtedy bedziemy szukac w module obslugujacym...

Tak czy inaczej przekaze na dniach info do 'autora'
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

1. w Battracku2 (na HDD) "iwlist"... daje 8-em do wyboru (na tej karcie) : od "0" do "31dBm" (i wybrane jest 31).
    Jak jest faktycznie?
    Nie wiem - jednak lepiej niz w Russixie i gorzej niż np w XP (= z praktyki).

2. w Russixie (i sporo innych dystrybucji!!!) jest mniej, a w tym, konkretnym przypadku na v.4 Russixa mam tez 8-em: od "0" do "19dBm" (a wybrane jest 16!!!! - czyli mniej od maxa dla tej dystrybucji...).

Jednak gdy przychodzi do faktycznej łączności (testowane kilkakrotnie) najstabilniej jest na XP (chyba o drivery chodzi).

Ps - TxPower dośc istotny, bo czesto korzystam np z 2 kart i 2 anten zewn. (choć w prakrtyce nie wiem ile faktycznie wychodzi, ale często po samych kartach widac, ze pracują na róznych mocach...).

Domyślnie

Hmmm, no wlasnie... nie bede sie wglebial w kwestie fizyki RF bo widze ze znasz temat, wiec porownujac 2 karty na roznych dystrybucjach mozna stwierdzic roznice... bardzo mozliwe ze jest to wiec kwestia sterownika - Russix *jeszcze* jest oparty o stara wersje Slax'a, ostatni BT o najnowsza wersje Slax'a wiec i kod w srodku bedzie rozny. Rozmawialem juz o migracji z Russ'em i stanelo na tym, ze przejscie na najnowszego Slax'a jest konieczne i to szybko, jednak najpierw chcemy uporzadkowac tematy ktore juz mamy rozpoczete.

Tak czy inaczej dzieki za info - kolejny powod aby przyspieszyc migracje i sprawdzic co sie zmieni!

Domyślnie

Co się stało z RUSSIX-em

Domyślnie

Hosting im wylaczyli bo generowali za duzy ruch i cos ISP sie nie spodobalo dodatkowo. Russix przechodzi wlasnie "reorganizacje" i niedlugo powinien zostac wydany w wersji zakutalizowanej i rozbudowanej.

Przynajmniej tak Russ mowil jak sie z nim widzialem w grudniu... a dzisiaj przez telefon potwierdzil ze nadal pracuje nad nowa wersja (bedzie duuuzo lepsze wsparcie dla sprzetu!) - tak to jest jak projekt jest prowadzony praktycznie przez jedna osobe :-/

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123