Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 26

Temat: RUSSIX - nowa dystrybucja linuxa

31337 jest offline Banned

Domyślnie

jak odepne wszystko wlasnie mam kernel panic

Domyślnie

To w tym wypadku twoj sprzet jest zepsuty...
    To wbrew logice - odlaczasz urzadzenia USB i w ogole nie odpala. Generalnie jak cos nie dziala to sam wiesz, ze odlacza sie wszystko co sie da i podlacza po kolei patrzac kiedy zaczna sie problemy... Sorry ale ja bym proponowal zmienic kompa
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

plyta, proc, ram, naped i monitor.
    Nic wiecej, kernel panic, copy data to c:\alldata
    zmienialem tez ustawienia jmicron, tak samo

Sorry ale ja bym proponowal zmienic kompa
    lepiej zeby pisac aktualne systemy samemu, niz sklejac je z gotowych, starych komponentow.

Domyślnie

Jestes jedyna osoba (a feedback byl juz spory) u ktorej distro w ogole nie bootuje - sorry, to nie wina distro w tym wypadku ale cos nie tak z kompem. Tym bardziej sam powiedziales, ze tylko Ubuntu potrafi wystartowac na Twoim kompie, inne Linuxy nie startuja. Russix to pochodna Slax'a a ten jest pochodna Slackware... a to Ubuntu nie jest.

Sorry - system dziala wysmienicie i na prawde jestes jedyna osoba majaca taki problem Nie wiem jak Ci pomoc... aby Russ mogl cokolwiek zrobic musialbys my wyslac swojego kompa na 2-3 tygodnie minimum bo probowal zreplikowac Twoj problem i nie dal rady.

Domyślnie

no to co ja mam zrobic
    ja chce miec linuxa, a nowego kompa to nie predko mial bede

Domyślnie

Uczciwie powiem - nie mam pojecia jak Ci pomoc... bede szukal ale szczerze mowiac, skoro tak sie system zachowuje to nie wiem czy cos z tym poradzimy.

W srode sie przeprowadzam (znowu) i (znowu) nie bede mial netu przez prawie miesiac - bede lecial na komorce (znowu)... bedzie wiec okazja aby skupic sie na poprawianiu Russix'a - mam zamiar zrobic 2 przydatne skrpty, ktorych na razie nie ma w ogole - instalacja na pen-drive i support wiekszej ilosci kart - nie tylko Atheros'a ale i innych... i wtedy drugi skrypt - autdetekcja tego co jest i automatyczna konfiguracja pozostalych skryptow... Moze wtedy cos trafie co Ci pomoze ale obiecac nic nie moge bo to jedna wielka niewiadoma. U mnie wszystko dziala super, u Russ'a to samo, Steve ktory robi wszystkie prezentacje tez nigdy nie mial problemow...

Jak na razie moge powiedziec tylko tyle ze masz cholernego pecha

Domyślnie

Karta na USB D-linka DWA-140 na chipsecie Atherosa (nie znalazłem jaki dokładnie jest chipset) nie jest wykrywana i tym samym nie działa.

Pozdrwiam

Domyślnie

Jest to karta USB i nie ma obowiazku dzialac... Russix doskonale dziala z kartami Atheros na MiniPCI albo na PCMCIA - USB jeszcze nie bylo implementowane. Tuz przed Swietami rozpoczalem prace nad dodaniem obslugi kart USB generalnie... mam nadzieje niedlugo beda widoczne efekty (tzn automatycznie konfigurowane karty juz po ich podpieciu).

Domyślnie

Mam problem z mocą karty (100mW) - nie ma opcji ustawienia takiej mocy i stąd STATION często niedostepne.

Jest rada?

Domyślnie

Jet to tak samo jak w kazdej innej dystrybucji... a szczerze mowiac malo ktora karta sprzedawana jako 100mW ma na prawde 100mW na wyjsciu nadajnika - generalnie sprzedawane sa karty sporo slabsze i dawane sa lepsze anteny co rownowazy efektywna moc.

ipw3945 normalnie daje u mnie ok. 36.5mW i do tego antena 4dBi daje prawie 92mW minus straty na laczeniach kabel/karta... i to jest legalne. Wazna jest moc promieniowana a nie moc podawana z karty do anteny - to na moc wypromieniowana (we wiazce) jest okreslona limitami.

Jaka masz karte i jaka moc zglasza system w trakcie pracy?

EDIT:
    Na dobra sprawe jak sie zastanowic to o wiele korzystniejsza jest lepsza antena niz wieksza moc na nadajniku
    Podnoszac moc nadajnika podnosisz tez poziom szumow ktore generuje nadajnik i one zostana tez wyemitowane. Poza tym wieksza moc to wiekszy pobor energii co oznacza krotsze zycie baterii (mowiac o laptopach).
    Ostatnio edytowane przez TQM : 01-01-2008 - 16:37