Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 122

Temat: Karta sieciowa do aircrack

Domyślnie

Dobra to czekam na mały tutorial. Mam nadzieje że do niedzieli da radę.
    Pozdro.

Domyślnie

Chciałbym już trochę podziałać. Jest ubuntu, jest mandriva, jest backtrack - wszędzie jest internet. Tak że jetem zadowolony że do wszystkiego sam doszedłem ale tego to nie przejdę. Obejrzałem już kilka tutoriali na tema łamania wep no ale nikt nie miał takiej karty jak ja - znaczy się na chipsecie intela. To napisz 3 zdania jeśli nie masz za bardzo czasu a dalej już powinienem sobie poradzić - jeśli nie to nadal będe pytał. No a tak na marginesie to jak mogę zmienić swój login - miało być r_jaro a nie tak jak teraz jest.
    Pozdro. A i jak by co to może na gg 8413508

Domyślnie

Wrzuce opis wieczorkiem - chcialem nagrac filmik... moze i nawet zrobie filmik... ale nie ma to za bardzo sensu - za malo materialu aby filmik robic hehe. Podam jednak opis wystarczajaco dokladny... i calosc pod Ubuntu w sumie

Co do zmainy loginu na forum to wslij PM do mateo, ja nie mam uprawnien do takich zmian.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

To fajnie że bedzi opis - myślę że z niego nie tylko ja skorzystam. No ale tu już 21:45 a opisiku nadal nie ma. No i wreszcie ten nick mam zmieniony.

Domyślnie

Sorki ale mam taki tryb zycia ze pojawiam sie o godiznach gdy normalni ludzie juz dawno spia - wtedy mam godzinke dla siebie... poza tym ja zyje wg. czasu UTC, czyli aktualnie 2h w plecy za czasem w Polsce

No to do rzeczy... zaczynamy lamanie WEP uzywaja karty Intel PRO/Wireless 3945ABG! Zasady sa takie same w sumie i ponizej nie ma niczego, czego nie ma w dokumentacji programow airodump-ng i aircrack-ng.

Mialem napisany duzy tutorial ale zmienilem zdanie - bedzie krotko i na temat.

1. Wylaczamy neta, wylaczamy wpa_supplcant'a jesli dziala, itd. Karta wifi nie musi miec adresu IP, wazne aby byla 'up'. U mnie pojawila sie jako eth1 (eth0 to ethernet)

Kod:
    # ifconfig eth1 up
    2. teraz trzeba znalezc ofiare... kogos kto ma siec zabezpieczona WEP'em -

Kod:
    # airodump-ng eth1
    Nasz testowy cel to siec 67West - podstawiona do tego celu przez kolege (nie jest to faktyczna siec dzialajaca w mojej okolicy).

3. Zaczynamy rejestrowac ruch. Potrwa to dosc dlugo, poniewaz nasz ipw3945 nie ma mozliwosci wstrzykiwania pakietow, wiec nie mozemy przyspieszyc procesu... ale ten medal ma i druga strone - jestesmy calkowicie passive, czyli na dobra sprawe nikt nie wie, ze rejestrujemy ruch. Pamietajmy ze do lamania airrcrack-ng potrzebuje spooooro pakietow IVS - im wiecej bit w kluczu WEP tym wiecej pakietow trzeba generalnie aby przeprowadzic skuteczny atak (mowimy tutaj o dziesiatkach i setkach tysiecy pakietow).
    Aby uproscic sobie prace ograniczamy sie do kanalu na ktorym pracuje interesujaca na siec - powiedzmy ze to jest kanal 11.

Kod:
    # airodump-ng --channel 11 -w 67West-dump eth1
    4. Po zebraniu odpowiednio duzej liczby pakietow (poniewaz nie mozemy sobie pomoc wstrzykujac lewe pakiety musimy cierpliwie czekac) przerywamy prace programu i zabieramy sie za zabawe... Wyniki mamy w pliku 67West-dump-00.cap - czas go lamac.

5. Do lamania WEPa uzyjemy aircrack-ng.w zasadzie bez dodatkowych parametrow. Jesli mamy odpowiednia ilosc pakietow, znajdziemy klucz - tak ogolna odpowiedz nikogo nie satysfkacjonuje, ale nawet autor softu nie poreczy glowa, ze to zawsze zadziala (bo nie wie ile pakietow i jakich udalo sie zarejestrowac). Program ma po prostu swoje ograniczenia z ktorymi musimy zyc

Kod:
    # aircrack-ng 67West-dump-00.cap
    Jesli w na jednym kanale dziala wiecej sieci, program nagral pakiety z nich wszystkich, wiec uruchomienie w trybie interaktywnym spowoduje pokazanie pytania, ktora siec wybieramy, po czym zacznie sie zabawa. Czekamy oczywiscie na cos w stylu:

Dalej sprawa juz jasna

UWAGI TECHNICZNE:
    Dokumentacja airodump'a zaleca zazwyczaj zapisywac tylko pakiety IVS. Ma to sens jesli uzywamy airodump-ng ale nalezy pamietac ze nie jest to jedyny program. Opracowano nowy sposob lamania WEPa, ktory nie wymaga tak duzej ilosci pakietow (wiekszosc kluczy WEP mozna zlamac juz przy 40-50k pakietow, czyli 5-10% tego co potrzebuje aircrack-ng) i w czasie duzo ponizej minuty
    Pamietajmy, ze niektore z tych narzedzi potrzebuja tez innych pakietow a nie same IVSy, wiec lepiej nagrac wiecej - takie jest moje zdanie.

UWAGI PRAWNE:
    Powyzszy material sluzy jedynie do celow informacyjnych i nie zawiera niczego, czego nie zawieralaby instrukcja obslugi programow airodump-ng oraz aircrack-ng oraz zwiazane z nimi strony internetowe. Wykorzystanie powyzszego materialu w jakimkolwiek innym celu jest zabronione!
    Przelamywanie zabezpieczen elektronicznych (w tym kluczy WEP i WPA) w celu uzyskania nieautoryzowanego dostepu do sieci, ktore nie sa Twoja wlasnoscia jest w wielu krajach (w tym w Polsce) przestepstwem. Wykorzystujac przedstawione tu informacje w celach innych niz edukacyjne bierzesz na siebie pelna odpowiedzialnosc prawna za swoje dzialania.

Domyślnie

Ok wielkie dzięki. Czekałem i czekałem i mnie czas polski nie interesi bo i ja tutaj siedzę - niestety nie w IT. Wyprubiję to - choć znając moje możliwości to nie wiem jak to się zakończy. Filmik byłby dużo lepszy. A i w ogule to możesz na to spojrzeć

http://www.irongeek.com/i.php?page=v...n-wep-cracking

Napiszę później co zrobiłem a co nie umiałem.

Domyślnie

A i jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie - wg mnie bardzo godne polecenia:

http://tinyshell.be/aircrackng/forum...php?topic=1937

Domyślnie

Ok... ale co z tego, skoro ta karta dalej nie moze wstrzykiwac pakietow aby przyspieszyc proces zbierania danych?! Nic to nie zmienia - po postu masz dodatkowe tutoriale... poza tym nie wiem czy OmniPeak nie jest platny (cos mi sie wydaje ze to pochodna komercyjnego AiroPeak'a).

Domyślnie

Nie wiem o co chodzi ale łapie bardzo mało IVS-ów.
    Włączyłem program na 2 i pół godziny to złapał 300 IVs-ów to postanowiłem włączyć od 12 w nocy do 7 rano - no cóż nie złapał dużo tego i klucza nie mogę znaleźć. W kolumnie [beacons] pokazuje 200000, w sekcji [Data] 3600 i trochę mniej przy innech essidach. Przy włączeniu aircrack to pokazuje że znalazł 3615 IVs-ów i łamał 5 minut i nic nie znalazł. Co robię nie tak?

Domyślnie

Uzywajac aircrack-ng musisz miec co najmniej kilkadziesiat tysiecy IVS'ow (pakiety z pola DATA). Do tego wlasnie przydatne jest wstrzykiwanie pakietow, bo jak zauwazysz kompa ktory sie podpial mozesz wyslac lipne pakiety powodujace zerwanie transmisji (deauth) i komputer zaraz bedzie sie laczyl od nowa a ty to nagrasz oczywiscie i juz masz wiecej IVS'ow - pozniej jeszcze raz i jeszcze raz... i mozna natluc kilkadziesiat tysiecy w pare minut.

Jesli nie masz mozliwosci wstrzykiwania lewizny to musisz cierpliwie czekac. Wlacz kompa na caly dzien i czekaj... Przy 128bit WEP o ile pamietam trzeba cos kolo 800tys IVSow (a moze to dla 256bit)? Nie pamietam...

Odpowiadajac na Twoje pytanie - wszystko robisz dobrze... tylko masz za malo danych zebrane.

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni