Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 101 do 110 z 122

Temat: Karta sieciowa do aircrack

Domyślnie

Czy jest jakakolwiek karta która

1. jest pod usb
    2. działa pod ubuntu bez żadnych manewrów ze sterownikami (jak to piszą na zagranicznych forach works out of a box )
    3. wstrzykuje pakiety

Kupiłem wczoraj TP-LINKA TL-WN422G i niestety ale klapa nie działa pod żadnym linuchem

Domyślnie

Tak

Np. moja karta...którą dostałem gratis do routera linksysa...

WUSB54GC ver.1 jeśli się nie mylę(co do wersji oczywiście)...działa na module rt73usb i pozwala na wstrzykiwanie...

Szukając karty musisz zwrócić uwagę na chipset, bo to jest istotne...

Z tą Twoją karta, to ci napisałem, żebyś pogooglował bo widziałem różne propozycje rozwiązania Twojego problemu...

Minus taki, że dopóki będziesz korzystał z live cd będziesz musiał owe czynności przeprowadzać za każdym razem gdy uruchomisz BT...więc jest to upierdliwe rozwiązanie...

Przy wyborze karty wolałbym nie doradzać, lepiej poczekać na bardziej doświadczonych użytkowników...

pozdrawiam

Domyślnie

Cytat Napisał lojciecdyrektor Zobacz post
    Tak

WUSB54GC ver.1 jeśli się nie mylę(co do wersji oczywiście)...działa na module rt73usb i pozwala na wstrzykiwanie...
    mógłbyś zerknać czy ta karta nie ma jeszcze na końcu -EU ? czyli WUSB54GC-EU ? Bo znalazłem taką na allegro a google pokazuje mi że to właśnie taki model dostaję się z ruterem.

Domyślnie

Musisz sprawdzić która to jest wersja, lub po prostu zapytać na jakim jest chipsecie ponieważ te karty są w trzech wersjach!

Mam w domu dwie karty od dwóch takich samych routerów i mają one różne chipsety! Jednej z nich nie wykrywa BT. Podaj link do aukcji, albo napisz czy określona jest konkretna wersja tej karty.

pozdrawiam

EDIT: Zastanów się jak daleko będziesz miał do AP bo ta karta ma żałosny zasięg...mi zasięg wystarcza zaledwie na jedną ścianę

Zobacz tą!

http://www.allegro.pl/item823248529_...3_livebox.html

Na tym samym chipsecie, ale z zewnętrznym złączem RP-SMA!
    Ostatnio edytowane przez lojciecdyrektor : 11-27-2009 - 18:03 Powód: o czymś zapomniałem...

Domyślnie

Kupiłem tą kartę z podanego przez ciebie linka. I mam pewien problem. Karta jest normalnie rozpoznawana w systemie, gdy kliknę na menadżera sieci to pokazuje wszystkie sieci a nawet więcej niż wbudowana karta w laptopie, ale kiedy puszcze jej komende

Kod:
     sudo airodump-ng ra0
    To nie pojawia się nic albo dosłownie 3-4 sieci (kiedy otwieram konsole i dumpuje z wlan0 czyli wbudowanej to mam wszystkie 20-25 sieci)

Zauważyłem też ze poziom PWR w ogóle sie nie zmienia i jest ciągle 0 na tych 3-4 wykrytych sieciach. beacony lecą normalnie.

Domyślnie

A przestawiłeś kartę w tryb monitor?

Kod:
    airmon-ng interface start
    mi kartę na chipsecie rt73 pokazuje jako wlan0

pozdrawiam

EDIT: nie masz czasem tej karty ustawionej na konkretny kanał?

Domyślnie

po komendzie

Kod:
    sudo airmon-ng start ra0
    pojawia mi się coś takiego

Kod:
     Ralink 2650 PCI rt2500 (monitor mode enabled)
    Teraz mam podpiętą kartę pod della 1545 i po dumpowaniu pokazuje mi znow tylko 3 sieci w tym jedna moja. Kanaly się zmieniają Beacony lecą, a PWR stoi w miejscu.

Domyślnie

Coś chipset nie bardzo się zgadza z tym z aukcji...

Jeśli chodzi o PWR to też miałem z tym kłopoty...miałem na poziomie -84

imho PWR ma być w miarę stałe...

Może to kwestia nakładania się sygnału...skoro mówisz, ze masz sporo sieci dostępnych to z pewnością się na siebie nakładają...

Ja bym spróbował przełączyć kartę w tryb monitor np. na kanał 6 po czym odpaliłbym airodump'a też na 6 kanale...Może ktoś mądrzejszy coś doradzi :P

Domyślnie

"laptopową" kartę wyłaczam i dalej jest to samo :/

EDIT : poza tym kiedy nawet obie są właczone to w menadżerze windows/linux pokazuje wszystkie sieci.

EDIT 2 : okazało się że niestety karta ma inny chipset dlatego nie hula
    Ostatnio edytowane przez wolfen3 : 12-02-2009 - 13:24

Domyślnie

Cytat Napisał lojciecdyrektor Zobacz post
    Tak

dzisiaj zdobylem za grosze te karte lecz wersje v3 i niestety mimo ze ubuntu 9.10 ja wykrywa i instaluje to karta nie widzi w ogole sieci. mozesz zobaczyc dokladnie jaka masz wersje ?