Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: WiFi i hasła

  1. #1

    Arrow WiFi i hasła

    Mam problem dotyczący sieci bezprzewodowych

    Mój ojciec jest z zawodu kierowcą, kiedyś kupił sobie laptopa z kartą bezprzewodową Atheros .... coś tam...


    Jeździ często za granice i często spotyka sieci bezprzewodowe po prostu nie w zadnych osiedlach tylko we firmach (pewnie router podłączony i jechane...)

    Problem w tym... że, żeby można bylo podłączyć się z routerem i odbierać dane z internetu potrzeba po prostu wpisać hasło... raz mi się udało bo hasło brzmiało tak samo jak nazwa firmy ;-)

    Jest sposób oprócz linux'a jakoś złamac to hasło i podłączyć się ... owszem są sieci niezabezpieczone ale jest ich mało


    Proszę o pomoc !


    Pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    fajne zdanie .. "jest jakis sposub oprucz linuxa " rispeki ! :P

  3. #3

    Domyślnie

    Po pierwsze: Źle sformułowałem zdanie
    Po drugie: Nie "sposub" tylko sposób (wielka różnica)

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Postów
    113

    Domyślnie

    Mało podałeś danych, sieci mogą być zabezpieczone WPA,WPA2, WEP albo np: przez Radius skąd ludzie tutaj mają wiedzieć o jakie ci chodzi domyślam się że o WEP lub WPA w takiej sytuacji masz to: http://www.wirelessdefence.org/Conte..._WinWzcook.htm
    dodam tylko że z złamaniem WEP niema problemu ale zato złamanie WPA graniczy z cudem.
    Oprócz łamania haseł tata musiał by się nauczyć również przechwytywania pakietów i podglądania parek IP/MAC jeśli dana sieć ma włączone owe filtrowanie.
    Ostatnio edytowane przez Kamlo : 07-18-2007 - 18:36

  5. #5

    Domyślnie

    Ooo dzięki wielkie... wiesz zbytnio nie wiem jakie tam zabezpieczenia używają bo zbyt nie zwracałem na to uwagi ale chciałbym po prosić o jeszcze jedno...


    Odpalam WZCOOK'a i otwiera się konsola:


    I dalej nie wiem co robić :/

    Tam czytałem sobie że sterowniki jakieś są do pobrania, nie wiem czy to mam zainstalowac bo to przecież do Atherosa są a, dokładnie takie same stery już dostałem wraz z laptopem :-)

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Postów
    113

    Domyślnie

    Wydaje mi się że nic się nie pokazało bo nie wykryło żadnych sieci popatrz na screena http://www.wirelessdefence.org/Conte...ges/wzcook.PNG
    przed tym napisem są wyświetlane sieci które są w zasięgu, a u ciebie ich niema.

    [edit]
    to nie ten program o który miałem na myśli, ten służy do czego innego.
    Ostatnio edytowane przez Kamlo : 07-19-2007 - 16:44

  7. #7

    Domyślnie

    W zasięgu jest dużo sieci które działają na osiedlach...


    A, tu na screenie odpaliłem coś innego i wyszukało mój modem pod WiFi
    I tam już wybrałem liczbe 11 i potem już nie wiem czy atheros czy coś innego..


    Nie uważasz że, coś ja źle zrobiłem ? Bo przecież na stronie tego programu bylo napisane o jakiś sterownikach i takie tam... żeby skopiować jakieś pliki

    Ja po prostu wypakowałem program i wrzuciłem na pulpit po czym ukazały mi się pliki i w jednym folderze jest wzcook i ten drugi program ktory wyswietlil moją karte sieciową.. hmm... dziwne..

  8. #8
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    ex machina
    Postów
    130

    Domyślnie

    Nie znam programu WZCOOK ale na moje oko jest on do czegos innego niz do wyszukiwania wifi W pierwszym screenie w tytule programu jest napisane "...Key recovery from XP's Wireless Zero Configuration Utility" czyli wyciąga Ci hasła do wifi, które masz zapisane w Windowsie. Nie szuka żadnych sieci w powietrzu.
    Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go na życie cudzym życiem. Nie dajcie się schwytać w pułapkę dogmatu, która oznacza życie według wskazówek innych ludzi. Nie pozwólcie, by szum opinii innych zagłuszył wasz wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miejcie odwagę iść za głosem swojego serca i intuicji. Wszystko inne jest mniej ważne.

    Steve Jobs

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Postów
    113

    Domyślnie

    Dokładnie właśnie się dziwiłem coto za program, bo z tej stronki którą ci podałem masz ściągnąć aircrack-ng for Windows a nie WZCOOK.

    Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie



    Tak jak na screen'ie ;-)

    Wybieram to i ściągam (chyba dobrze robie) :P

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. WiFi
    By Melon in forum Hacking
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 06-11-2007, 17:49
  2. Problem z WIFI
    By Holley in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 20
    Autor: 06-11-2007, 03:11
  3. WiFi
    By Melon in forum Security
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 06-10-2007, 20:24
  4. WiFi
    By waldek in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 03-04-2007, 10:06
  5. problem z obsluga karty wifi
    By szpuni in forum Perl/Python/TCL/Prolog
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 08-16-2006, 12:47

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj