Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 13 z 13

Temat: WiFi i hasła

Eragon Argetlam jest offline inception?no problem

Domyślnie

A a bym polecił poprostu grzecznie poprosić (socjotechnika) jak ja potrzebuję key'a do neta to dzwonię do ISP'a lub kogoś w danej firmie i prosze o klucz jako pracownik lub klient a nazisko zmyślam, zawsze się udaje
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

Domyślnie

Otóż znalazłem w sieci pewną wzmiankę na temat łamania WEP'a

Wzmianka o łamaniu WEP'a. Bedzie przydatny nam wczesniej pobrany pakiet narzedzi aircrack, ktory się składa z :

Airodump'a - narzedzia zbierajacego pakiety z eteru
    Aircrack - program do łamania WEP'a na podstawie pakietów˝ zebranych airodumpem
    Aireplay - nasze lekarstwo na przyspieszenie lapania pakietow z IVsami poprzez wstrzykiwanie do eteru odpowiednio spreparowanych pakietów

Czas łamania klucza WEP jest zalezny od obciazenia sieci, użycia aireplaya z odpowiedni liczbą pakietów/s (opcja -x),jakości i prędkości poczenia z AP, odpowiednich opcji w aircracku no i przede wszystkim SZCZĘŚCIA!

Źródło: http://www.webhat.pl/index.php?modul...page&pageid=77

No to już wszystko wiem ale powiedźcie mi.... mój ojciec ma karte sieciową właśnie Atheros'a więc to będzie musiało chodzić na bank
    Ale na moim komputerze jest zainstalwoana karta Planet WL-U356A a, o ile wiem Aircrack wymiata na kartach z chipset'em Atherosa a, Planet ma chyba jakiś inny chipset więc raczej nic z tego pomimo że airodump wyszukuje moją karte zresztą.... umieszcze screena z airodumpa:

A jezeli na poczatku wybieram 'o' nadal error się pokazuje (identyczny) więc to od chipsetu zależy...

Co o tym sądzicie ?

P.S. Eragon Argetlam ... raczej ten pomysł by nie wypalił heheh ale dzięki za rade... a, co do twojego opis z Google to zgadzam się z tobą w 100% ;-)

Talking Ok, mała lekcja wardrivingu :)

Wiec tak-kwoli wyjasnienia-prosze o wyrozumiałosc,ale poruszone było tu klika wątków i moge zakrecic troche ten temat :P

Wzcook odczytuje klucz wep/wpa z kompa, ktory ma ten klucz wpisany-z łamaniem klucza nie ma on(wzcook)nic wspólnego.

Żeby złamać klucz wep (wpa-tylko atak słownikowy-ale o tym potem) nie ma co sie bawić z aircrackiem pod windowsa, tylko trzeba ściagnąć jedno z distr linuxa-np whax-

http://iso.linuxquestions.org/downlo...3.0-170705.iso

- ok 660 MB.

Nawiązując do zrzutu aircracka spod windowsa, Tu1Rsmo-bład wyskoczył dlatego że: albo nie masz karty z podanym tam chipsetem- np. atherosa albo nie masz odpowiednich sterownikow-w przypadku atherosa-bo jego używam-musisz mieć Wild Packets-to sie tyczy oczywiśćie tylko windowsa-twoj Planet ma blizej mi nieznany chipset, wiec chyba nici z wardrivingu : ( tym bardziej ze jest na usb-głowy nie dam sobie uciąć-ale chyba wardriving dziąła jak na razie tylko na PCI(PC), miniPCI i pcimcia(laptop-PC) ). Nie polecam wardrivingu pod windowsem z 1 tylko powodu-nie ma packet injection-żeby złamać wep trzeba nazbierać sporą ilosc pakietów IVs-a packet injection bardzo to przyspiesza,tylko pod windowsem to nie działa. Pod linuxem nazbieranie 100 000IVs-ów to -w zaleznosci od ilosci podłczonych klientów-kilka do kilkunasu minut, pod windowsem-hehe-nie wiem bo jak raz próbowałem to mi cierpliwosci zabrakło

Na ten moment tyle-jeżeli będzie zainteresownaie tym co pisałem, i ktos będzie chciał wiedzieć wiecej-mogę kontynuować . Dodam tylko, że przetestowałem już kilka sieci bezprzewodowych, oczywiscie tylko w celach edukacyjnych . Linux daje spore możliwosci, trzeba tylko cierpliowsci bo to głownie konsola a nie dwukliki gryzoniem :P

pozdro
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 07-21-2008 - 18:49 Powód: zawracanie glowy

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12