Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Backtrack - problem ze sniffowaniem

Domyślnie Backtrack - problem ze sniffowaniem

Na początku zaznaczam, że wszystkie akcje podejmuję w celach edukacyjnych i staram się dostać do własnego routera.
    Używam Backtrack 5 RC2 przez liveusb. Karta wifi Broadcom 4313, zainstalowany sterownik brcmsmac. Udaje mi się ustawić tryb monitorowania. Po odpowiednich komendach iwconfig wyświetla dwa urządenia: wlan0 w zwykłym trybie i mon0 w trybie Monitor. WICD normalnie znajduje dostępne sieci, jednak polecenie airodump-ng mon0 nic nie znajduje. Czekałem 15 minut, proces szukania cały czas działał, jednak lista była pusta. Znalazłem też w graficznej wersji WICD parametry interesującej mnie sieci - BSSID oraz kanał i próbowałem zapisać pakiety do pliku poleceniem airodump-ng -c 1 -w plikdump --bssid ad:re:ss:ie:ci -encrypt WPA2 mon0. Poczekałem 10 minut i znowu nie było żadnego efektu. Co robię źle?
    Ostatnio edytowane przez Jacu : 02-20-2013 - 21:12

Domyślnie

Na poczatek wylacz wcid i inne badziewia ktore probuja sterowac karta. Nie raz zobaczysz ze ktores z nich blokuje karte i tak na prawde monitor mode nie dziala w tym momencie.

Ba... nawet 2 aplikacje uzywajace karty w monitor mode moga nie dzialac rownoczesnie, wiec staraj sie unikac takich sytuacji.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania