Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Backtrack 5 r3

Domyślnie Backtrack 5 r3

Kiedyś obejrzałem jeden z poradników Helpbay.org autorstwa Kamila Scheicht'a dotyczącego łamania hasła bezprzewodowych sieci WEP.
    Postanowiłem pobrać BT5 r3 z tej strony.Pobrałem, zrobiłem obraz płyty *.iso, otworzyłem za pomocą DAEMON Tools - konsola się nie otwiera. Otwiera się tylko.. partycja/nośnik, w którą zamontował się BT5. Wrzuciłem konsolę na USB z chęcią spróbowania przestawienia BIOSa w sposób taki, aby system startował z USB, a nie z dysku. Nie udało mi się, ponieważ w BIOSie nie mogłem zmienić z czego ma startować system.

A więc pytanie. Co mam zrobić, aby włączyć tą konsolę? Sprawa wygląda tak, iż posiadam laptopa BENQ Joybook r55 (odkupiłem go tam byleby popisać, pogadać jak mi się komputer zepsuł). Ma on oryginalny system system Linux Linups 9.3 (bodajże jakiś Chiński z ubogą konsolą). Laptop jest tak zrobiony, że nie można przeinstalować systemu Linux na pirackiego Windowsa, lecz zaniosłem do serwisu to jakoś mi tam koleś zrobił. Wgrał jakąś modyfikację Windowsa (MX).

Kolejną sprawą jest to. Ostatnio spalił mi się dysk - od tamtego momentu tak jakbym w ogóle nie posiadał w laptopie WiFi. Nie wiem czy to wina sterowników czy czego. Nie wiem jaką mam kartę sieciową, Everest nic nie pokazuje. Jedynie przy "Kontroler Ethernet" są żółte znaki zapytania co świadczy o tym, że nie ma sterowników (ten cały Kontroler Ethernet bodajże ma powiązanie jakieś z WiFi.. coś tam kiedyś wyczytałem). I tutaj pytanie.. przy takim łamaniu hasła do czyjegoś WiFi przy pomocy BT5 r3, gdybym je złamał to w jaki sposób mam się podłączyć? Jakoś ta cała konsola się podłącza czy w oknie sieci bezprzewodowych trzeba wpisać hasło? Jak w oknie sieci bezprzewodowych to powodzenie mam małe, ponieważ nawet nie mam możliwości otworzenia tego okna. Nie ma nic u mnie w laptopie dotyczącego WiFi po zmianie dysku..

Podsumowanie: potrzebuję pomocy w sprawie "Jak włączyć konsolę BT5 r3", pomocy w sprawie WiFi i odpowiedzi w jaki sposób następuje podłączenie do WiFi. Czy konsola po złamaniu hasła (czy czegokolwiek... nie wiem na jakiej zasadzie to jeszcze działa) automatycznie się łączy czy trzeba wpisać hasło w oknie sieci bezprzewodowych.

Domyślnie

Jeśli chodzi o hasło to za pierwszym razem trzeba będzie podać. Co do WiFi na laptopie rada jest tylko jedna - kupić nowego laptopa - najlepsze rozwiązanie a nie się użerać z jakimś starym gównem.

PS: dobrze, że tam nie było pirackiego Linuxa

Domyślnie

@up - komputer musi WYSTARTOWAC z tego obrazu a nie otwierasz go sztucznie pod windows. Do przerobienia ISO na USB mozesz uzyc unetbootin albo po prostu sciagnij obraz BackTrack'a w wersji USB i nagraj tak jak podaja na stronie. Alternatywnie wypal to co masz na DVD i jazda z krazka.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania