Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: traceroute tego samego adresu działa, ping nie - zagadka

michalski007 jest offline michalski

Domyślnie traceroute tego samego adresu działa, ping nie - zagadka

Witam

Mam taki problem, kiedy uruchamiam komende tracert do śledzenia trasy hosta, program pokazuje mi poszczególne przeskoki (adresy ip), natomiast póżnej chcąc zpingować jeden z podanych porzez tracert adres , ping nie odpowiada. Dodam że firewall, został wyłączony i w systemie i na routerze którego nie da się pingować. Przesyłam dodatkowo zdjecie podanej sytuacji.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Ponieżej podaje link do sytuacji, spójrzcie na adres 192.168.1.254
    http://www.interka.pl/~zielak/foto.png

Domyślnie

Witam,

jeśli dobrze pamiętam to traceroute domyślnie wysyła pakiety udp, a nie icmp...ale mogę się mylić

Spróbuj traceroute -I adres_ip wtedy będziesz wiedział czy blokuje tylko pingi...

Pozdrawiam

EDIT: skoro firewall jest wyłączony sprawdź czy nie masz takich wpisów w sys.ctl:

net.ipv4.icmp_echo_ignore_broadcasts = 1
    net.ipv4.icmp_echo_ignore_all = 1
    Ostatnio edytowane przez lojciecdyrektor : 10-07-2010 - 16:47

Domyślnie

hm... mi to wyglada na skopany lan, ewentualnie mocno zagmatwana konfiguracje. Wnioskuje ze maske podsieci masz 255.255.255.0, wiec takim wypadku komp bedzie szukac ip 192.168.1.254 na lanie zamiast wysylac pakiety do 1 routera.

Domyślnie

Cytat Napisał yumad Zobacz post
    hm... mi to wyglada na skopany lan, ewentualnie mocno zagmatwana konfiguracje. Wnioskuje ze maske podsieci masz 255.255.255.0, wiec takim wypadku komp bedzie szukac ip 192.168.1.254 na lanie zamiast wysylac pakiety do 1 routera.
    tyle, że wtedy imho nie byłoby widocznego przeskoku w traceroute na tym adresie...

pozdrawiam

Domyślnie

192.168.1.1 to jest twoja brama

jej zadaniem jest kierowanie pakietow na 192.168.1.254.

192.168.1.254 to jest urzadzenie robiace nat.

192.168.1.159 to jakis haxor robiacy arp spoofing ze zle skonfigurowanym systemem.

ot taka moja opinia.

Domyślnie

Cytat Napisał lojciecdyrektor Zobacz post
    tyle, że wtedy imho nie byłoby widocznego przeskoku w traceroute na tym adresie...

pozdrawiam
    Bylby widoczny bo kazdy pakiet wysylany przez traceroute ma google jako adres docelowy (rozwazajac sytuacje ze screena), wiec pakiet leci tak jak go wysylaja... komp na swoja brame czyli router1, router1 na swoja brame czyli router2. Zakladajac nawet ze z router2 pakiet moze wrocic pomijajac router1, to traceroute o tym nie bedzie wiedziec.

Cytat Napisał linux_aa Zobacz post
    192.168.1.159 to jakis haxor robiacy arp spoofing ze zle skonfigurowanym systemem.

ot taka moja opinia.
    ale haxor albo jego brak nie daje odpowiedzi na pytanei zadane przez autora watku. Czyli wlasciwie nie ma nic wspolnego z tematem

Domyślnie

traceroute pod linuxem i pod windows dzialaja roznie - jeden w UDP drugi w ICMP, druga sprawa taka, ze jeden protokol moze byc blokowany, drugi nie... poza tym jak firewall dobrze skonfigurowany to moze blokowac ping a zezwalac na traceroute'a bo widzialem takie dziwactwa czasami w roznych sieciach ale nie wiem dokladnie jak to admini poustawiali

nie musi byc zadnego haxiora co robi spoofing... wystarczy kreatywny albo bardzo skopany firewall :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

racja, albo ktos jest sprytny, albo skopal konfiguracje; wydaje mi sie, ze to pomoze:
    Kod:
    ping Adres_IP source Adres_IP_intefejsu
    czyli wykorzystanie ping'a z opcja source; czesto takie zabiegi wykonuje sie przy NAT albo podczas tworzenia VPN, zeby wyeliminowac maloznaczacy ruch. Jezeli to nie pomoze wtedy pobaw sie tcpdump na kazdym hoscie przez ktory powinny przechodzic pingi, zobacz gdzie polaczenie sie urywa, dokad dochodzi, jakie sa odpowiedzi, jak wygladaja tablice rutingu albo rutowane. Przyczyna leży w konfiguracji sprzetu. O ile na prawde wylaczyles wszystkie firewall'e. Te na hostach lokalnych jak i te na sprzecie, na I/O sieci

Zasady Postowania