Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: nat, co przekierowac?

  1. #1

    Domyślnie nat, co przekierowac?

    jak chce zrobic nat, to co musze przekierowac zeby byla mozliwa komunikacja client<>nat<>server ?
    oczywiscie chodzi mi o przypadek kiedy to klient pierwszy wysyla dane.


    1. udp na pewno, czyli jak pojdzie pakiez z ip 1 na port 2 do ip 3 na port 4, to nat przekieruje pakiezy z ip 3 portu 4, na ip 1 portu 2.

    2. tak samo tcp, tyle ze pierwszy pakiet musi miec flage syn (musi?).

    3. jezeli nat dostanie odpowiedz icmp (ttl/port/host unreachable) a odpowiedz zawiera kopie pakietu ip - identyczna sprawa z przekierowaniem.

    4. icmp ping, po sekwencji.

    te 4 przypadki znam z autopsji. czy musze zrobic cos jeszcze? jak dlugo musze trzymac takie przekierowanie?

  2. Domyślnie

    nie jestem specjalista ale wlaczasz jesli to linux opcje forwardowania pakietow ipv4 poleceniem echo "1">/proc/sys/net/ipv4/ip_forward i to powinno wystarczyc

    no i do tego pewnie jeszcze odpowiednia konfiguracja iptables
    iptables - przystpnie tutaj masz wspaniale wytlumaczone jak sponfugurowac iptables

  3. #3

    Domyślnie

    ale mi nie chodzi o linuxa, tylko ogolnie.
    tak na prawde to bede to stawial na windowsie, i napisze wlasny driver.

    chce stworzyc sobie wlasna siec serwerow vlan.

    serwer dostaje ramke ip w pakiecie udp, a dalej ja odsyla tak jak nat, czyli zapamietuje tcp syn, port udp, icmp, etc.
    chodzi oto bym mogl uzywac 1 servera (1 adresu ip) dla wielu klientow.

    jedyny problem to jak dostac sie pod windowsem do przypisanych portow, zeby nie wejsc w konflikt z userem ktory z niego kozysta, ale mysle ze na fym forum tego sie nie dowiem.

    jedyne co mnie interesuje to jakies szczegoly jesli chodzi o nat, ktorych moge nie znalezc w innych zrodlach.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj