Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Dekodowanie pakietów WPA1, (najlepiej w Wireshark)

  1. Domyślnie Dekodowanie pakietów WPA1, (najlepiej w Wireshark)

    Witam,
    posiadam 2 komputery podpięte do bezprzewodowej sieci WPA1.
    Przyzwyczaiłem się do korzystania z programu Wireshark (bardzo przyjemne korzystanie z GUI + plus super filtry).
    Przy podglądaniu własnych pakietów łatwo rozróżniam co leci z którego programu, niestety nawet w ustawieniu w konfiguracji Wiresharka protokołu 802.11 wpisu:
    wpa-pwd:czysty_password:ssid (jako pierwszy i jedyny klucz)
    pakiety nie są dekodowane : /.
    Co gorsza nawet jeśli na tym drugim komputerze wejdę na dowolną stronę to Wireshark tego nie wychwyci (bez żadnych filtrów - czyli powinien wszystko pokazać).
    Co jakiś czas dostaje dziwne pakiety z drugiego komputera (np. BROWSER), ale nie jestem z tych pakietów w stanie nawet określić na jaką stronę wszedłem (no chyba, że będę sprawdzał ip'ki).

    Mam nadzieję, że przegapiłem przy konfiguracji Wireshark'a jakiś szczegół i dlatego źle mi dekoduje (a może wcale)...

    Jakaś sugestia?

    Pozdrawiam

  2. Domyślnie Dodatkowe informacje:

    Dekodowanie w Wiresharku chyba dobrze działa (sprawdziłem plik i podane hasło z ssid'em ze strony HowToDecrypt802.11 - The Wireshark Wiki i ładnie odczytałem pakiet).

    Czy jest szansa, że źle u siebie wyłapuje może pakiety, które mam potem dekodować? (filtrów nie ustawiałem czyli powinno lecieć wszystko).
    Podczas łapania dostaje mnóstwo pakietów (nie tylko ze swojego komputera, możliwe, że też z innych sieci bezprzewodowych, ale one mnie nie interesują) Z drugiego komputera tylko czasami (chociaż sam na drugim komputerze wchodzę na różne strony)... i dostaje dziwne pakiety (różne, od http, tcp)...

    Czy mogę źle wyłapywać pakiety?
    Jakaś wskazówka?

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj