Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Ograniczenia transferu?

  1. #1

    Domyślnie Ograniczenia transferu?

    Witam,
    niedawno zmieniłem sieć na radiówkę, ogólnie jest to prędkośc 2 mbit/s i przy pobieraniu np z moorhunta tranfer osiąga 261 kB, średnia prędkość 45 kB - to są staty z moorhunta, a tak na oko to skacze od 80 do 160 , czasami 30

    Do rzeczy :
    głownie sciągam z hotfila albo rs chociaż nie mam tam premium kont i na hocie mam szybkośc nie więcej jak 10 kB to troche żenada i chciałem sie dowiedzieć czy to możliwe by admin ostro ograniczył transfer z takich portali ? A jak tak to czy powinien mnie o tym powiadomić?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    jeden z czesto spotykanych mechanizmow regulowania predkosci dziala tak, ze male transfery ida bardzo szybko ale dlugie pliki spowalniaja i to ma sens i na dodatke jest fair w stosunku do innych userow...

    ktos wchodzi na strone WWW wiec powinna sie w miare szybko ladowac a to ze ciagniesz plik za plikiem po kilkadziesiat lub kilkaset MB kazdy to juz inna bajka... strony niech sie otwieraja szybko a duze pliki niech sie ciagna powoli...

    jesli chodzi o to czy firma ma obowiazek poinformowania - nie ma ;-)
    moze poinformowac, nie musi... w UK przyjelo sie ze mowi sie o 'fair use polocy' czyli jak ciagniesz w normie to masz ok, jak przeginasz to masz ograniczenia :-)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli jedynym ratunkiem jest np moorhunt bo tam są sciągane segmenty po 5 mega?
    Można jakoś inaczej to ominać, czarodziejskimi stuczkami ?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie, jednym ratunkiem jest zamówienie internetu u takiego ISP, który nie będzie w ten sposób ograniczał łącza.
    To dużo wygodniejsze niż szukanie magicznych sztuczek, które pewnego dnia mogą skończyć się przed sądem.
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  5. #5

    Domyślnie

    @up
    tyle że już zapłaciłem 100 zł za APeka i antene dlatego szkoda sie wycofać.
    Dzięki za pomoc, do zamknięcia

Podobne wątki

  1. Ominięcie limitu prędkości transferu na P2P
    By Mimek2224 in forum TCP/IP/Analiza/Badanie
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 10-14-2009, 11:33
  2. Dostęp/Ograniczenia programu nmap.
    By alfabeta90 in forum Linux
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 12-26-2007, 20:29

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj