Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Praca inż - kilka pytań

  1. #1

    Domyślnie Praca inż - kilka pytań

    Witam. Wlaśnie zaczynam pisać swoją pracę inż. na temat podsłuchu pasywnego. Niestety nie jestem w tym obeznany, no ale jakos trzeba sobie poradzic
    Wydaję mi sie ze na forum jest trochę osób znających temat, ktore moglyby mi pomoc. Google niestety nie zawsze pomaga.
    Aktualnie pisze rozdzial "Programowe i sprzętowe wsparcie analizy danych sieciowych"
    Jesli chodzi o soft to Tcpdump, Wireshark i Snort mam juz opisane. natomiast nie moge nigdzie znalezc info o sniff, dsniff.
    To samo jesli chodzi o sprzęt. Czy jest ktos w stanie cokolwiek o tym napisac? Ew. polecic literature

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Zdefiniuj pojecie podsluchu pasywnego, bo jak dla mnie o pasywnym mozna mowic tylko na portach typu span na switchach zarzadzalnych, na przezroczystych hub'ach oraz na wifi jesli nic nie nadalejsz. Inaczej musisz juz wyslac jakies pakiety - albo aby sobie pomoc z lamaniem hasla wifi albo aby oglupic switcha (arp flood, itp). Tak czy inaczej wtedy juz nie bedzie to pasywne.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Wlaśnie zaczynam pisać swoją pracę inż. na temat podsłuchu pasywnego. Niestety nie jestem w tym obeznany
    jak można napisać i obronić potem prace jak sie jest, jak twierdzisz nie obeznamym..?
    no comment.
    ***********
    * markossx *
    ***********

  4. #4

    Domyślnie

    markossx - od czegos trzeba zaczac prawda?
    Po to jest literatura i internet zeby sobie z tym poradzic... Taki mam temat i tego nie zmienię.

    TQM - ja nie prosze o definicje podsluchu pasywnego tylko o pomoc w opracowaniu tematu. W kazdym bądź razie dzieki za zainteresowanie...

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    somewhere in time
    Postów
    510

    Domyślnie

    Witam, jeśli szukasz dokladnego opisu tych narzędzi albo ogólnie o sniffingu, lub materiały o przejmowaniu sesji, bo to też zalicza się do pasywnych metod to polecam książke hack proof your network.
    A tak wogóle jeśli chodzi o pasywną identyfikacje to najlepsza jest książka Cisza w Sieci.

  6. #6

    Domyślnie

    ironwall, mam ksiazke Cisza w sieci. Tę drugą którą polecasz pewnie zakupię. thx

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kunio Zobacz post
    TQM - ja nie prosze o definicje podsluchu pasywnego tylko o pomoc w opracowaniu tematu.
    Ja wiem ze Ty nie prosisz... to ja prosze abys zdefiniowal co rozumiesz jako podsluch pasywny skoro pytasz o sprzet do 'realizacji' takiego zadania.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8

    Domyślnie

    Przez podsluch pasywny rozumiem po prostu przechwycanie danych bez wiedzy stron uczestniczących w transmisji

    Rozdział wygląda tak:
    Programowe i sprzętowe wsparcie analizy danych sieciowych
    a) sprzęt: sprzęt szkieletowy (przełącznik, router), urządzenia stacjonarne (klasy PC), mobilne (laptop i pocket),
    b) oprogramowanie: przegląd programów: Tcpdump, Ethereal, Sniff v. 1.4, dsniff, itp.

  9. #9
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    markossx - od czegos trzeba zaczac prawda?
    @kunio
    zgadzam się z tobą kunio z tym faktem, ale nie sądzisz że powinieneś zgłębiać temat już od wielu, wielu lat..? nie jest to coś w stylu napisania przepisu na naleśniki...
    gdybym miał taki temat szukałbym wszelkich opracowań Michała Zalewskiego, może nawet kontaktu z nim, ale - wybacz - sądząc po tym co piszesz nie wiem czy pogadacie niestety.
    z motyką na słońce ale próbuj, chyba, że jest to jakaś sztukancka uczelnia i nikt nawet twojej pracy nie przejrzy...
    tak czy inaczej good luck!
    ***********
    * markossx *
    ***********

  10. #10

    Domyślnie

    Nie mam zmiaru dawac komus przepisu tylko korzystac z ogolnodostepnych materialow nt. tego zagadnienia, opisac to w miarę sensownie i obronić. Masz racje, nie jest to typowo techniczna uczelnia dlatego poziom nie musi byc wysoki. Staram sie zbierac literature i szukac materialow w sieci. Zapytałem na forum, liczac ze znajdzie sie ktos wyrozumialy i w miare swoich mozliwości i checi wspomoze mnie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kilka pytań odnośnie własnego serwera ssh
    By Sardihan in forum Security
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 08-06-2008, 10:18
  2. Kilka pytań o cracking
    By sennin in forum Assembler
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 06-27-2008, 19:22
  3. Kilka pytań, Proszę o Pomoc
    By James81 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 01-16-2008, 16:39
  4. ethereal- kilka pytań
    By tRiDio in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 05-18-2007, 20:04
  5. Pytań kilka
    By dzejson in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 12-27-2006, 14:38

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj