Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: ICMP w TOR'ze

Domyślnie ICMP w TOR'ze

Witajcie,
    czy wie ktos moze jak wyglada kwestia przesylu pakietów ICMP z użyciem TOR'a.
    Domyslam się że ruch ten nie jest szyfrowany i wysyłany standardowo tak jak TCP IP. Na logike to powinno byc ze ICMP kontroluje ruch od hopa do hopa ( tak chyba bedzie to działac) , czyli ICMP pomiedzy wezlem 1 a 2 jest niezalezny od ICMP miedzy 2 i 3... dobrze rozumiem? Oczywiscie wiem ze nie moze byc calkowicie niezalezny , ale nie chce sie rozwlekac i mam nadzieje ze zostalem zrozumiany.
    Dzieki za wszelkie info.

h3x
    h3x jest offline Banned

Domyślnie

tor z tego co kojarze idzie przez zwykle ssl, poprawcie mnie jesli sie myle.

a co do icmp, od kiedy jest ono zalezne od tcp/udp? (czyt. nie posiada portu, wiec nie mozesz go ztorowac).

Domyślnie

Cytat Napisał h3x Zobacz post
    tor z tego co kojarze idzie przez zwykle ssl, poprawcie mnie jesli sie myle.

a co do icmp, od kiedy jest ono zalezne od tcp/udp? (czyt. nie posiada portu, wiec nie mozesz go ztorowac).
    o rety, to co napisales to i ja sie domyslilem
    przedstawilem nawet swoja koncepcje tego jak by to mialo dzialac ( w sensie co sie dzieje z ICMP).
    Rozumiem za tem ze kiedy TOR'uje calosc to:
    w przegladarce czy ssh czy cokolwiek na dupa.pl idzie TOR'em , a juz ping dupa.pl idzie normalnie?

gogulas jest offline killboy powerhead

Domyślnie

Cytat Napisał tanaka Zobacz post
    Rozumiem za tem ze kiedy TOR'uje calosc to:
    w przegladarce czy ssh czy cokolwiek na dupa.pl idzie TOR'em , a juz ping dupa.pl idzie normalnie?
    Tor dziala na zasadzie serwera proxy na localhoscie... nie wiem jak chcesz zatem pingowac cokolwiek.... czy uzywa on icmp podczas komunikacji z wezlami? moze tak... w sumie moglby sie bez tego obejsc, wiec moze jednak nie... sprawdz.
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

Domyślnie

Cytat Napisał gogulas Zobacz post
    Tor dziala na zasadzie serwera proxy na localhoscie... nie wiem jak chcesz zatem pingowac cokolwiek.... czy uzywa on icmp podczas komunikacji z wezlami? moze tak... w sumie moglby sie bez tego obejsc, wiec moze jednak nie... sprawdz.
    Chodzi mi o to ze zakladam miec skonfigurowany caly ruch przez TOR'a , wszystko cokolwiek sie da, i na maxa....
    Kazdy pakiet idzie wtedy w zasadzie na TOR'a, za wyjatkiem tych ktore on nie obsluguje, czyli ICMP... sprawdze wiec dokladnie jak to sie zachowuje i dam znac.
    pozdro

Nikow jest offline -=[ZRP]=-

Domyślnie

TOR nie transferuje ICMP. Wszelkie pakiety które idą to idą od końca węzła do docelowego hosta i to one sobie obgadują wszystkie szczegóły, Ty tylko dostajesz to co leci via TCP(Wsparcie dla UDP chyba nie istnieje). Więc możesz zakładać że pod tym wzglendem masz taką samą komunikację jak z standardowymi ustawieniami zapory windowsowej
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

gogulas jest offline killboy powerhead

Domyślnie

Cytat Napisał Nikow Zobacz post
    Wsparcie dla UDP chyba nie istnieje