Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Wireshark pakiety

  1. #1

    Domyślnie Wireshark pakiety

    Witam !

    1. Otóż mam taki mały problem i zwracam pytanie do znawców programu wireshark.
    Nie znam zbytnio tego programu a o protokołach zdążyłem poczytać a dokładniej chodzi mi o pakiety, chciałbym odczytać zapisane loginy oraz hasła z pakietów. Obejrzałem kilka filmików i zauważyłem że w filtrze pakietów wpisują http aby zebrać informacje z przeglądarek i odczytują z nich hasła i inne info. A jeśli bym chciał odczytać hasła z aplikacji np popularnej gry LOL ?

    2. Proszę o wytłumaczenie gdzie mg znaleźć pakiety z hasłami i innymi informacjami takimi jak np hasła do aplikacji typu lol i inne.

    PokIt - Simplified images
    To jest link z filmiku yt moje pakiety wgl identycznie.

    3. Gdzie powinienem szukać haseł z przeglądarki (co wpisać w filtrze) http czy może tcp ?
    4. Jak ułatwić sobie szukanie co, konkretnie szukać?



    PS: Jeśli wybrałem zły dział proszę o przeniesienie.

  2. #2

    Domyślnie

    Czytales FAQ bo samo to ze wspominasz LOLa skresla Cie na poczatku...

    Mimo tego zapytam Cie jak wyglada topolgia sieci?
    Jakiego protokolu uzywa ten LOL?
    Po co Ci haslo i nazwa uzytkownika?

  3. #3

    Domyślnie

    LoL to tylko przykład.

    Na topologię sieci nie odpowiem ci bo powiem szczeże nie wiem ale oczywiście już się biorę i zaraz poznam.

    A więc odpowiadając na twoje pytanie wiem co to topologia sieci... nie będę się na ten temat rozpisywał jeśli chcesz poznać moją wiedzę mogę odp na to pyt na pw


    Głównie chodzi mi o dane logowania z przeglądarek ale gry czy aplikacje też mnie interesują.
    Ostatnio edytowane przez Viper : 09-13-2013 - 21:14

  4. #4

    Domyślnie

    Jak jest Twoja siec zbudowana..

    Czy komputer z ktorego sie logujesz to ten sam na ktorym odpalasz wireshark czy nie?

    Komu chcesz ukrasc haslo?

  5. #5

    Domyślnie

    hehe nikomu już powiedziałem pytam tylko w celach edukacyjnych


    Moja sieć w domu to sieć wi-fi.
    Router i 3 komputery.
    Zabezpieczenie WPA2



    Skanuje wireshark- iem z netbooka a chce przechwycić np logując się na fb pakiet z stacjonarnego PC
    Ostatnio edytowane przez Viper : 09-13-2013 - 21:43

  6. #6

    Domyślnie

    Poczytaj co Router robi z pakietami

  7. #7

    Domyślnie

    Okey dzięki za wskazówkę, a teraz jeszcze jedno pytanie jak mam sieć Lan połączoną kablami RJ-45 można nazwać 5 stacji i serwer też jest to inna stytuacja niż z wi-fi ?

  8. #8
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    jak mam sieć Lan połączoną kablami RJ-45 można nazwać 5 stacji i serwer też jest to inna stytuacja niż z wi-fi ?
    A ja mam 10 kompów połączonych kablem elektrycznym do jednej listwy zasilającej, to jest taka sama sytuacja? Jak żyję, tak nie widziałam kabla RJ-45. Ale dooobra, wiem o co chodzi. Fifiriri i "po kablu" się różnią. Używają innych protokołów, używają innych mediów transmisyjnych... w normalnie działającym switchu/routerze kompy nie widzą swoich pakietów nawzajem, tam między tymi okienkami na kabel takimi o ["] są firanki(chyba że są bramą na świat to wtedy wiadomo, każdy przez nią wieżdża i wyjeżdża, sąsiedzi widzą przez te okienko i to okienko widzi sąsiadów), jak znajdziesz na złomie/w muzeum huba (albo oszukasz switcha by był hubem [sprawisz, by wiedział za dużo - a więc nie wiedział nic]) i ustawisz kartę w trybie promisc (tak, tu nie ma monitora, poza tym, w który patrzysz^^ ), po czym udasz bramę, to może może moooże uda ci się usłyszeć coś poza biciem własnego serca. Ale raczej bez dodatkowych zabawek zapomnij o węszeniu haseł z przeglądarek, gry i maile lecą po sslu, który musi striptiza odwalić żeby pokazać to, co ukrywa
    Mam nadzieję, że nie napisałam za dużo
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  9. #9

    Domyślnie

    Okey dałeś/dałaś do zrozumienia. Jeszcze raz dzięki to co chciałem to się dowiedziałem temat można zamknąć.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj