Witam wszystkich

Na początku chciałabym zaznaczyć, że jestem zupełnym laikiem. Nie mam zielonego pojęcia o systemach mobilnych ani o hackingu. Postanowiłam napisać tutaj z uwagi na fakt, że tak naprawdę nie mam się do kogo zwrócić.
Nie będę tutaj opisywała całej historii gdyż tak naprawdę nie jest to istotne. Przejdę od razu do rzeczy.
Chciałabym spytać Was fachowców o pewne kwestie dotyczące możliwości hakowania telefonów. Od jakiegoś czasu mam solidne podstawy przypuszczać, że ja i kilka bliskich mi osób jesteśmy szpiegowani za pomocą szpiegostwa przez telefon komórkowy. Jest jedna osoba, która mogłaby być zainteresowana informacjami jakie między sobą wymieniamy. Zaczęło się od tego, że na nasze smartfony z systemem android przyszły dziwne smsy "reklamowe". Zignorowaliśmy to. Jednak od tego czasu podejrzana osoba zaczęła dawać nam znać, że wie o czym rozmawiamy w domu poprzez ujawniane pewnych szczegółów. Niestety robi to w tak umiejętny zawoalowany sposób( nie będę tu pisać w jaki - nie w tym rzecz), że tak naprawdę nie mamy szans udowodnić jej nic. 2 pozostałe bliskie mi osoby dostawały takie "reklamowe" smsy już wcześniej. Ja dopiero wczoraj, niestety otworzyłam smsa. Dziś rano zadzwoniła do mnie koleżanka z pracy w sprawie zawodowej, jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się, że zamiast połączyć się ze mną "włączyła się" do rozmowy jakiś 2 kompletnie obcych mi osób w ten sposób, że mogła prowadzić ich nasłuch. Następnie cała ta obca rozmowa znalazła się na mojej poczcie głosowej.

Moje pytanie jest następujące:
Czy jest możliwość zainstalowania oprogramowania szpiegowskiego umożliwiającego podsłuchiwanie osób zdalnie? np przez wysłanie ofierze smsa? czy trzeba mieć jednak fizyczny kontakt z telefonem, na którym chce się zainstalowac podsłuch? Jak sprawdzić, że telefon jest na podsłuchu? czy są jakieś sposoby? A może tak naprawdę nie da się zdalnie zainstalować komuś podsłuchu, a to wszystko to jakieś dziwne zbiegi okoliczności...

bardzo proszę o poradę.